CZY TWOI STARSI RODZICE POWINNI ZROBIĆ SOBIE PEDICURE? SPODOBA IM SIĘ TO!

Osoby starsze często odkładają na później, zaniedbują lub nie potrafią obcinać paznokci u stóp, nie mówiąc już o pedicure. To sprawia, że czasem drobna sprawa staje się z czasem poważnym problemem. Dobry profesjonalny pedicure dla starszych rodziców lub seniorów powinien ujawnić wszelkie problemy, aby można było się nimi zająć lub leczyć je zanim się pogorszą. Istnieje wiele korzyści, które Twoi rodzice odniosą z pedicure.

Pedicure powinien pomóc Twoim starszym rodzicom w:

  • Utrzymać właściwą higienę stóp
  • Nawiązać kontakty towarzyskie
  • Zrelaksować się
  • Zlikwidować nieprzyjemny zapach stóp
  • Skorygować drobne problemy związane ze stopami i paznokciami
  • Zapobiegaj infekcjom
  • Złuszczanie i nawilżanie
  • Zwiększ krążenie
  • Wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń

Utrzymanie właściwej higieny stóp:

Każdy musi regularnie przycinać swoje paznokcie u stóp. W przypadku osób starszych, ze względu na ograniczoną elastyczność dłoni i stóp, czasami niemożliwe jest schylenie się i sięgnięcie do palców u stóp . Jeśli Twoi rodzice należą do tej kategorii wiekowej i muszą dbać o ogólny dobrostan swoich stóp, potrzebują pedicure bardziej niż jakakolwiek inna grupa wiekowa. Dla nich nie jest to luksus, ale raczej konieczność.

Oprócz Poza tym, że trudno jest się schylać, próbując dosięgnąć paznokci, zły wzrok dodatkowo utrudnia im obcinanie paznokci. paznokci.

Regularny usługi pedicure pozwolą utrzymać doskonałą ogólną higienę stóp Twoich ukochanych rodziców.

Więzi społeczne:

Kiedy Twoi starsi rodzice nie mogą już samodzielnie poruszać się, aby pójść gdziekolwiek chcą są zamknięci w swoim domu. To zazwyczaj sprawia, że są smutni, ponieważ nie mogą już robić rzeczy, które robili wcześniej.

Kiedy zabierasz rodziców na pedicure, dzieją się dla nich dwie wspaniałe rzeczy. Oprócz rozpieszczania stóp, pedicure w salonie daje im szansę na nawiązanie kontaktów towarzyskich i interakcji z innymi ludźmi. Pomaga to zwiększyć ich szczęście i złagodzić uczucie odizolowania we własnym domu.

Relaks:

Cała sesja pedicure zapewni Twoim rodzicom relaksujące doświadczenie, którego nie zapewnią żadne inne usługi osobiste. Moczenie stóp, obcinanie paznokci, usuwanie modzeli, złuszczanie naskórka i masaż stóp zapewnią Twoim rodzicom wyjątkowe doznania. Wszystko, co muszą zrobić, to usiąść wygodnie i cieszyć się.

Dla Twojej matki, ona jest szczęśliwa, że może cieszyć się usługą, którą kiedyś kiedy była w stanie sama prowadzić samochód.

Dla Twojego ojca, może on być szczęśliwy, że może cieszyć się usługą, której nigdy wcześniej nie miał: ktoś dba o jego stopy.

Zlikwiduj nieprzyjemny zapach stóp:

Regularne Regularne usuwanie martwego naskórka, potu i przyciętych paznokci zmniejszy szanse na rozwój bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.

Stary ludzie mają tendencję do zaniedbywania pielęgnacji swoich stóp, ponieważ nie mogą nie mogą dosięgnąć swoich stóp i paznokci z powodu ograniczonych ruchów rąk i stóp. ruch. Nadmierna ilość potu na stopach, martwy naskórek, który nie jest usuwany często będą rozwijać się bakterie powodujące nieprzyjemny zapach.

Sól do pedicure, mydło i delikatne szorowanie w salonie pomoże rozwiązać problem nieprzyjemnego zapachu stóp.

Poprawiaj drobne problemy ze stopami i paznokciami zanim staną się poważniejsze:

Pedicurzystka może pracować nad grubą skórą, modzelami, nagniotkami, siniakami, długimi paznokciami, aby usunąć wszystkie drobne problemy, które powodują bóle. Bóle palców u nóg i stóp będą nie tylko boleć rodziców podczas chodzenia, ale także powodować niepotrzebne obciążenia stóp, kostek, kolan, bioder i kręgosłupa.

Toe i bóle stóp nie są normalne i jeśli te problemy są tak poważne, że że pedicurzystka nie może na nich pracować, rodzice powinni jak najszybciej odwiedzić podologa tak szybko, jak to możliwe.

Zapobiegaj infekcjom:

A pedicurzystka będzie w stanie przyciąć i usunąć martwy naskórek nagromadzony pod paznokciami oraz oczyścić i usunąć nadmiar skórek, dokładnie wyszoruje cały martwy naskórek na stopach, między palcami. W ten sposób wyeliminowane zostaną wszystkie bakterie i grzyby, które powodują infekcje.

Zanim cokolwiek zrobisz, pedicurzystka sprawdzi wzrokowo, czy nie ma oznak nieprawidłowości lub infekcji. Mogą to być skaleczenia, otwarte rany, pęcherze, popękane skórki lub przebarwione paznokcie. Jeśli którykolwiek z tych stanów jest widoczny, pedikiurzystka będzie w stanie poinformować o tym rodziców, aby mogli odwiedzić podologa w celu leczenia.

Złuszczanie i nawilżanie stóp:

W tym kroku usuwa się więcej martwego naskórka, a dzięki zastosowaniu dobrego środka nawilżającego sucha skóra ich stóp otrzyma bardzo potrzebne składniki odżywcze. Pomagają one również promować wzrost nowych komórek, więc ich stopy zachowają swoją miękkość i utrzymają dobry wygląd dłużej.

Ponadto, bardziej miękkie stopy zmniejszy szansę pęknięć lub rozszczepienia skóry na pięty, dzięki czemu można uniknąć infekcji.

Zwiększają krążenie w dolnej części nóg:

W miarę z wiekiem nasze krążenie krwi w stopach ulega zmniejszeniu.

Wysokie ciśnienie krwi, choroby serca lub cukrzyca, itp. mogą nawet zmniejszyć przepływ krwi do nóg i stóp. przepływ krwi do nóg i stóp.

Jeśli Państwa rodzice cierpią na którekolwiek z tych schorzeń, konieczne jest utrzymanie ich stóp i paznokci u nóg w dobrym zdrowiu. Regularne zabiegi pedicure pomoże utrzymać dobre samopoczucie ich stóp, a pedikiurzystka może również określić, czy pojawiają się jakiekolwiek problemy i niezwłocznie poinformować o nich Ciebie lub Twoich rodziców. bezzwłocznie.

Również masaż stóp związany z pedicure pomaga zmniejszyć napięcia na stopach. Ruch pocierania zwiększy przepływ krwi i rozluźni wszystkie stare stawy i więzadła. Zwiększony przepływ krwi będzie przenosić więcej składników odżywczych do tych tkanek i mięśni w stopach i poprawić ich zdrowie.

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Pediatrycznej, większość z nas w USA. przechodzi około 75 000 mil do czasu osiągnięcia wieku 50 lat, przenosząc ciężar naszego ciała przez te wszystkie lata. Jeśli chodzi o twoich rodziców, to jest dużo zużycia na dolnej części ich ciała, szczególnie palce, stopy i kostki. Regularny pedicure pomoże im utrzymać ich palców u stóp i stóp w dobrym stanie, dzięki czemu będą mogli dłużej cieszyć się zdrowiem i niezależnością dłużej.

Wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń:

An Doświadczona pedicurzystka powinna być w stanie powiedzieć, patrząc tylko na stopy seniora, że seniora, że czy jego/jej stopy mają jakiekolwiek problemy związane lub spowodowane przez którekolwiek z poniższych:

Serce choroby serca, cukrzyca, artretyzm, wysokie ciśnienie krwi, stopa atlety, zrogowacenia i modzele, łuszczyca, nadmierna potliwość stóp, grzybica paznokci u stóp, wrastające paznokcie u stóp, m.in.

On może zdecydować, czy pedicure może być bezpiecznie wykonany w salonie. Jeśli nie, zaleca się klientce wizytę u podologa.

Co należy zrobić po pedicure:

Po Po wykonaniu pedicure, jeśli to możliwe, zabierz rodziców na szybki obiad do ich ulubionej restauracji. lunch w ich ulubionej restauracji. W ten sposób zakończysz dzień pedicure w jeszcze bardziej pozytywnym tonie.

Pedicure w domu dla starszych rodziców:

Jeśli Twoi rodzice są związani z domem, mogą uzyskać pedicure poprzez mobilne usługi pedicure. Usługi te świadczone są przez salony pielęgnacji paznokci, niezależne mobilne manicurzystki lub firmy specjalizujące się w pielęgnacji paznokci w domu.

Ty mogą się Państwo skontaktować z każdą z tych placówek i zapytać, czy świadczą one usługi w Państwa okolicy. Należy sprawdzić wiarygodność i referencje, jeśli jeśli takie istnieją. Po podjęciu decyzji o tym, kto przyjdzie do domu, aby dać rodzicom pedicure, zaplanuj, że będziesz tam z nimi, abyś mógł pomóc odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie może mieć pedicurzystka lub jeśli jest coś o czym powinna cię poinformować.

Czy powinnaś zrobić pedicure swoim starszym rodzicom?

Jeśli nie przeraża Cię myśl o zrobieniu pedicure swoim rodzicom, rób to tylko wtedy, gdy ich stopy cieszą się dobrym zdrowiem i są w dobrym stanie.

Jeśli możesz stwierdzić na podstawie spojrzenia na stopy swoich rodziców, że wymagają one poważnej pracy, zostaw to licencjonowanemu profesjonaliście. Oni wiedzą, co robić i mają odpowiednie narzędzia do ciężkiej pracy.

Podsumowanie:

Pielęgnacja stóp u starszych rodziców jest ważną częścią ich ogólnego stanu zdrowia. Jako ich dziecko i być może opiekun, powinieneś zwracać uwagę na ich stopy i regularnie je pielęgnować. Im bardziej są one mobilne, tym mniej wysiłku będziesz musiał włożyć w ich pomoc. Twoi rodzice mogą nie być w stanie normalnie chodzić z powodu czegoś tak prostego jak zrogowacenie, gruby modzel lub wrastający paznokieć. Obserwuj więc stopy i paznokcie u stóp swoich rodziców, aby upewnić się, że są w dobrym stanie i poddawaj je leczeniu, gdy tylko pojawi się jakikolwiek problem.

Twoi rodzice głęboko docenią fakt, że mają szczęście, że mają ciebie.

Powiązane artykuły:

Chcesz wiedzieć, jakie są średnie ceny pedicure w pobliżu Ciebie? Sprawdź ten artykuł, więc masz pomysł na zakres cen pedicure w pobliżu.

Jak usunąć lakier żelowy z palców bez acetonu w domu. Dla osób, które nakładają żelowy lakier na palce u stóp, ta metoda jest najprostszym sposobem na usunięcie go w domu.

Jak przedłużyć żywotność swojej drogiej kolekcji lakierów żelowych. Twoja kolekcja lakierów żelowych może być bardzo droga, jeśli jest duża. Dowiedz się wszystkie wskazówki, aby wszystkie swoje lakiery żelowe trwać dłużej.