BRUDNE PAZNOKCIE U RĄK I NÓG: KONIEC Z BRUDNYMI PAZNOKCIAMI

Są chwile, kiedy zdajesz sobie sprawę, że bez względu na to, ile razy myjesz i szorujesz swoje paznokcie, nadal czujesz, że twoje paznokcie wyglądają brudno pod spodem. Nie należy się martwić, ponieważ jest to zazwyczaj coś, czego doświadcza wiele osób.

Głównym powodem, dla którego paznokcie są brudne jest nagromadzenie starych komórek skóry pod paznokciami. Innym powodem mogą być twoje praktyki higieniczne lub stosowanie zbyt wielu balsamów do rąk. Ostatnim jest to, że pracujesz z ciężkimi substancjami takimi jak tłuszcz, olej lub brud, które przyklejają się pod skórkami i pod paznokciami.

Przyjrzyjmy się każdemu z tych przypadków i jak należy prawidłowo myć ręce, aby uniknąć brudnych paznokci.

Przyczyny brudnych paznokci

W większości przypadków brudne paznokcie oznaczają, że stare komórki skóry nie odpadły od Twojej skóry. W innych, brudne paznokcie oznaczają właśnie to, brud pod paznokciami.

Brudne paznokcie mogą być produktem ubocznym twojej normalnej skóry

W większości przypadków białawo-pudrowa substancja pod paznokciami jest powszechna. Stare komórki skóry powinny się zrzucić, ale nie mają na to szans.

Nasza warstwa skóry stale zrzuca stare komórki skóry i zastępuje je nowymi. Na przykład, w części skóry, gdzie jest ona odsłonięta, stare komórki skóry są fizycznie usuwane przez szorowanie lub przez kontakt z innymi przedmiotami, takimi jak ubrania, rękawiczki lub buty, aby wymienić tylko kilka.

Kiedy zauważysz białawą, pudrową substancję pod paznokciami, może to być po prostu twoje własne stare komórki skóry, które nadal pozostają, ponieważ nie mają szansy się zrzucić.

Zjawisko to jest łatwiejsze do stwierdzenia, gdy rosną długie paznokcie. Zobaczysz wtedy cienką, pudrową warstwę, która zalega pod paznokciami. Możesz ją zeskrobać bez żadnego wysiłku.

Jeśli lubisz pozwalać swoim paznokciom rosnąć, myślisz, że twoje długie paznokcie szybko się brudzą, ale w tym przypadku jest to tylko zwykły sposób funkcjonowania skóry.

Brudno wyglądające paznokcie mogą być spowodowane ciemnymi kolorami lakierów

Długotrwałe stosowanie ciemnych lakierów kolorowych bez nałożenia bazy może spowodować, że paznokcie staną się żółtawe i brudne. Z drugiej strony lakiery kolorowe w formie żelu nie plamią tak bardzo paznokci naturalnych.

Jeśli należysz do tej grupy osób, które pomijają stosowanie zwykłego lakieru bazowego i jeśli lubisz używać zwykłych lakierów kolorowych do paznokci ponieważ powodują one najmniejsze szkody, to zacznij stosować lakier bazowy przed nałożeniem lakieru kolorowego.

Pamiętaj o tym, że będzie to około czterech do sześciu miesięcy, aby plama wyrosła.

Zbyt dużo balsamu do rąk może powodować brudne paznokcie

Twoje paznokcie mogą stać się brudne jeśli używasz zbyt dużo tłustego balsamu do rąk lub kremu nawilżającego. Produkty te rzeczywiście mają pewne substancje oleiste, aby utrzymać skórę nawilżoną. Jeśli jednak dostaną się one pod paznokcie, uniemożliwią zrzucenie starych komórek skóry. Co gorsza, substancje oleiste połączą się ze starymi komórkami skóry i utworzą łuszczącą się skorupę, gdy będą one suche.

Praca z ciemnymi, tłustymi chemikaliami lub samym brudem

Interakcje z produktami i przedmiotami wokół Ciebie. Jeśli masz kontakt z dużą ilością brudu i zanieczyszczeń, istnieje duża szansa, że zabrudzisz sobie paznokcie.

Co może powodować brudne paznokcie?

Każdy z nas ma jakieś zabrudzenia pod paznokciami, ale niektórzy ludzie mają ich więcej niż inni. Zabrudzenia te nie są może złe, ale pozostawione tam przez dłuższy czas mogą być siedliskiem bakterii i powodować infekcje w przypadku skaleczenia na skórze lub na skórkach. Możesz także zarazić się zarazkami, które mogą rozstroić twój żołądek, jeśli będziesz jeść jedzenie używając brudnych palców.

Ze wszystkimi tymi ukrytymi niebezpieczeństwami związanymi z brudnymi paznokciami, zwłaszcza gdy brud jest pod nimi, pomaga, jeśli wiesz, jakie rzeczy powodują zbyt wiele brudu, co może prowadzić do gromadzenia się bakterii pod paznokciami. Następne są powody, dla których twoje paznokcie mogą się zabrudzić.

Dlaczego moje paznokcie szybko się brudzą?

Teraz już wiesz, że brud pod twoimi paznokciami może nie być brudem samym w sobie, ale może być twoimi starymi komórkami skóry połączonymi z dodatkowym balsamem, kremem nawilżającym do rąk lub wazeliną. Jeśli więc Twoje paznokcie szybko się brudzą to może to być spowodowane brudną pracą, którą wykonujesz codziennie. Jeśli codziennie masz kontakt z brudem lub ciemnymi tłustymi chemikaliami, istnieje duża szansa, że twoje paznokcie szybko się zabrudzą. Poza tym może to być spowodowane tym, że lubisz mieć długie paznokcie.

Noszenie sztucznych paznokci lub posiadanie długich paznokci wygląda dobrze, ale może prowadzić do zwiększenia szansy na uwięzienie pod nimi brudu. Wielu ludzi, którzy mają długie paznokcie zapomina, że powinni również spędzić trochę czasu na czyszczeniu pod paznokciami, aby usunąć stare komórki skóry i wszelkie inne ciała obce, takie jak jedzenie, sos, brud, itp. aby nie przykleiły się one do paznokci i nie odbarwiły ich.

Najlepszym sposobem na utrzymanie czystego wyglądu paznokci przez cały czas jest częste ich czyszczenie, a to nie zajmuje dużo twojego czasu, jeśli wiesz, kiedy i jak to zrobić.

Długie paznokcie łatwo się brudzą

Ludzie, którzy wolą długie paznokcie, czy ich własne lub sztuczne, mają tendencję do zauważenia, że brudzą się pod nimi.

Posiadanie długich paznokci oznacza posiadanie większej powierzchni dla starych komórek skóry, aby przylgnąć do, więcej szans na balsam do rąk, aby osadzić, lub wszelkie inne cząstki żywności lub sam brud, aby pozostać.

Jeśli noszenie długich paznokci jest Twoją rzeczą, powinnaś poświęcić trochę dodatkowego czasu na ich czyszczenie, aby zachować ich najlepszy wygląd, zarówno na wierzchu, jak i pod spodem.

Jak sprawić, by paznokcie nie wyglądały na brudne

Niedroga szczotka do paznokci jest najlepszym narzędziem do utrzymania paznokci i pod nimi w czystości. Możesz użyć starej szczoteczki do zębów, jeśli takiej nie masz. Jednak uważam, że najlepszą szczotką do paznokci jest ta wystarczająco duża, którą możesz trzymać w dłoni, więc pozostanie w twoich śliskich rękach, gdy jesteś pod prysznicem.

Najlepszym czasem na szorowanie paznokci tą szczotką jest czas po tym, jak twoje ręce są mokre przez około 5 minut. Ten czas pokrywa się z czasem po ręcznym myciu naczyń lub pod koniec codziennego prysznica.

Po zmoczeniu przez 5 minut wszystko, co utknęło pod paznokciami, zmięknie i można to łatwo usunąć za pomocą szczotki do paznokci. Czyszczenie paznokci w ten sposób zajmuje Ci tylko mniej niż jedną minutę za każdym razem, aby wyczyścić wszelkie nagromadzone pod paznokciami osady.

W przypadku długich paznokci nie szoruj ich z nadmierną siłą, ponieważ możesz spowodować poluzowanie się wiązania i będziesz miała przedwczesne podnoszenie paznokci.

Zapobieganie brudnym paznokciom

Noś rękawiczki, aby chronić swoje palce i paznokcie przed poplamieniem i zabrudzeniem.

Jeśli twoje paznokcie są zabrudzone jakimiś trudnymi do usunięcia substancjami jak tusz, permanentny marker, smar samochodowy lub olej, najlepszym sposobem na ich usunięcie jest jak najszybsze umycie rąk i paznokci.

Jeśli będziesz szorować swoje paznokcie codziennie pod często i praktykować noszenie rękawiczek za każdym razem, gdy wykonujesz brudną pracę, utrzymasz swoje paznokcie wyglądające najlepiej przez cały czas.

Wszystko czego potrzebujesz to zwykłe mydło do zmywarki lub jakiekolwiek mydło, z którym bierzesz prysznic.

Nie musisz kupować dodatkowego środka do czyszczenia rąk ani używać żadnych innych chemikaliów, aby oczyścić swoje paznokcie tą metodą. Nie tylko oszczędzasz pieniądze, dodatkowy czas na użycie tych chemikaliów, ale także utrzymujesz swoją łazienkę lub kuchnię od posiadania jeszcze jednej butelki chemikaliów.

Jeśli nalegasz na używanie dodatkowych produktów do czyszczenia paznokci, proponuję, abyś spróbował wyczyścić swoje paznokcie za pomocą pasty do zębów, soku z cytryny lub nadtlenku wodoru. Te codzienne produkty mają dodatkową moc czyszczenia i zobacz, który z nich najbardziej Ci się podoba.

Wreszcie, co nie mniej ważne, utrzymywanie krótkich paznokci jest doskonałym sposobem na utrzymanie ich w czystości.

Jak pozbyć się brudu z paznokci

Powinieneś wiedzieć, jak bezpiecznie wydostać brud spod paznokci. Najlepszym sposobem na wydostanie go jest użycie szczotki do paznokci, aby jak najszybciej wyszorować go mydłem do rąk lub mydłem do naczyń.

Jeśli wokół i pod paznokciami znajduje się uporczywy brud, możesz użyć spiczastego końca patyczka z drewna oranżowego lub czegoś podobnego, aby go zeskrobać, ale uważaj, aby nie przesunąć do tyłu linii skóry. Może to spowodować krwawienie, którego nie chcemy.

Jeśli brud pozostaje pod paznokciami po ich umyciu i wyszorowaniu, nie próbuj go zbyt mocno usuwać. Zamiast tego, zejdzie on po kilku myciach naczyń lub prysznicach później.

Najlepsza szczotka do paznokci do brudnych paznokci

Te niedrogie szczotki do paznokci mogą skutecznie oczyścić twoje brudne paznokcie. Są one ergonomiczne. Kup to opakowanie i umieść je we wszystkich swoich łazienkach. Daj swojej rodzinie i przyjaciołom dodatki, aby umieścić je w dobrym użyciu. Są one dostępne na Amazon w twoim lokalnym sklepie kosmetycznym.

Co powoduje brudne paznokcie u nóg?

Dla ludzi, którzy lubią nosić sandały przez cały dzień i chodzić po polnej drodze lub pracować w swoim ogrodzie, na przykład, szansa na to, że paznokcie u nóg są narażone na brud i kurz i są bardziej prawdopodobne, aby się zabrudzić.

Z drugiej strony (palec u nogi, jeśli mogę), jeśli paznokcie u stóp znajdują się wewnątrz butów przez większość czasu czuwania, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaną zabrudzone lub zakurzone. Jednak nawet jeśli są w butach, mogą się zabrudzić na kilka różnych sposobów.

Nagromadzenie komórek skóry lub przerośnięte skórki powodują brudne paznokcie u stóp

Podobnie jak paznokcie, stare komórki skóry lub przerośnięte skórki powodują, że paznokcie u stóp wyglądają na brudne. Stare komórki skóry sprawiają, że paznokcie wyglądają jak kredowe lub pudrowe i pokrywają zdrowe, błyszczące komórki skóry znajdujące się pod nimi. Z drugiej strony, przerośnięte skórki sprawiają, że paznokcie wyglądają na mniejsze niż są w rzeczywistości, ponieważ pokrywają one znaczną część paznokci.

Nadmierne stosowanie balsamu może sprawić, że paznokcie będą wyglądały na brudne

Duża ilość balsamu na stopach i palcach będzie negatywnie wpływać na jego dobre wykorzystanie. Nadmiar balsamu lub kremu będzie zatrzymywał wilgoć, pot i stare komórki skóry, czyniąc je doskonałym podłożem do rozwoju bakterii i grzybów.

Miałem swój sprawiedliwy udział w poznawaniu ludzi, którzy myśleli, że zrobili stopom i palcom u nóg przysługę, gdy zastosowali trochę za dużo balsamu. Jednak używają zbyt dużo balsamu i stosują go w niewłaściwym czasie, ponieważ większość z nich stosuje balsam zaraz po prysznicu. Wtedy ich stopy i palce są jeszcze mokre, a balsam zatrzymuje wilgoć i sprawia, że wszelkie bakterie i grzyby zakładają obóz.

Jeśli niektóre z Twoich paznokci wyglądają jakby miały pod sobą jakieś szczeliny, możesz mieć grzyba. Jeśli zauważyłeś, że ich kształty zmieniły się ostatnio, przeczytaj ten artykuł, aby wiedzieć, jak zidentyfikować problem i leczyć go, zanim stanie się jeszcze gorszy.

Noszenie brudnych skarpetek lub butów powoduje, że paznokcie u stóp są brudne

Brudne skarpety i buty przyczynią się do brudnych paznokci u stóp. Co gorsza, mogą one spowodować poważniejsze schorzenia skóry, jeśli paznokcie u nóg będą owinięte w to przez dłuższy czas. Brudne skarpety będą zawierać stare komórki skóry, pot i wilgoć. To sprawi, że każde buty będą brudne, a te dwa tworzą ciemne, wilgotne z pokarmem dla wszelkich bakterii i grzybów, aby rozwijać się i mnożyć.

Z wszystkich powyższych trzech czynników pracujących razem, twoje paznokcie u nóg mogą pomóc, ale projekt brudny obraz, ponieważ są one nieczyste.

Jak zapobiegać brudnym paznokciom u stóp?

Praktykując higienę stóp, możesz zapobiec zabrudzeniu paznokci, zachować ich czysty wygląd na dłużej i uniknąć zachorowania na stopę atlety lub grzybicę paznokci.

  • Noś suche i czyste skarpety i buty
  • Raz w miesiącu przycinaj paznokcie u stóp na krótko
  • Szoruj stopy i paznokcie u stóp pod koniec prysznica szczotką do paznokci.

Najlepsza szczotka do paznokci zarówno do brudnych paznokci jak i do paznokci u stóp

Uważam, że najlepszą szczotką do czyszczenia zarówno brudnych paznokci jak i paznokci u stóp pod prysznicem jest szczotka pod prysznic z długim uchwytem. Te szczotki pod prysznicem są dwustronne, z jednej strony mają naturalne sztywne włosie, a druga ma bardziej miękkie nylonowe włosie. Dzięki temu mogą z nich korzystać zarówno osoby lubiące mocniejsze szorowanie, jak i te o delikatniejszej sile.

Jeśli uznasz je za zbyt szorstkie, możesz uruchomić szczotkę pod ciepłą wodą na kilka sekund, włosie zmięknie.

Dzięki długiej rączce można sięgnąć po palce i wyszorować je bez konieczności tak dużego schylania się, co dla niektórych osób może być uciążliwe.

Wolę solidną rączkę niż zdejmowaną i składaną, ponieważ albo mogą się poluzować, albo rączka może być słaba, jeśli chcę pracować nad moimi twardymi miejscami modzelowatymi na stopach.

Możesz znaleźć je na Amazon.

Mam problem z trzymaniem się uchwytu pod prysznicem, kiedy jest mokry i uchwyt staje się śliski, więc trudno jest mieć pewny chwyt. Używam około sześciu dużych gumek (rozmiar, który używają do sałaty) i owijam je wokół uchwytu, aby zwiększyć tarcie i to pomaga bardzo. do tej pory nie widziałem żadnych szczotek prysznicowych, które adresują to przez posiadanie lepszego projektu uchwytu.

Jeśli rzeczywiście masz ten problem, owinięcie kilku gumek pomoże go rozwiązać.

Wnioski:

Teraz wiesz, że utrzymywanie paznokci, czy to paznokci palców, czy paznokci u stóp, czyste i wyglądające najlepiej nie zajmuje dużo czasu, jeśli praktykujesz to, co właśnie przeczytałeś.

Najlepszą rzeczą jest to, że nie potrzebujesz żadnych innych dodatkowych chemikaliów do czyszczenia paznokci, aby twoje paznokcie wyglądały zdrowo, ale prosty, regularny hack czyszczenia, o którym wspominam w tym artykule, będzie gwoździem, a ty będziesz szczęśliwy i dumny, aby pokazać swoje czyste paznokcie.

Last but not least, Wiedza o tym, jak prawidłowo przycinać paznokcie u rąk i nóg, jest również ważna w utrzymywaniu brudu i sprawianiu, że wyglądają zdrowo.

Artykuły powiązane:

Wiedzieć, jak prawidłowo przycinać paznokcie to artykuł, który wchodzi w szczegóły dotyczące tego, jak powinieneś przycinać paznokcie u rąk i u nóg prawo, więc wyglądają ładnie, a także możesz uniknąć wszelkich problemów, które mogą powstać z przycinania ich w niewłaściwy sposób.

Jak leczyć grzybicę paznokci u stóp w domu, używając tylko zwykłego octu domowego. Jeśli Twoje paznokcie u nóg nie wyglądają normalnie, tak jak wcześniej, możesz mieć grzyba paznokci. W tym artykule dowiesz się, jak je leczyć i sprawić, by nie przydarzyły ci się ponownie.

Źródła:

1. https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/15327-nail-infection-paronychia

2. https://www.bbc.com/future/article/20160622-what-lives-under-your-fingernails

Zdjęcia przez:

NeONBRAND on Unsplash

Julion Santos from Pexels

Solod_Sha from Pexels

Uwaga dotycząca wpisów medycznych:
Artykuły o treści medycznej służą wyłącznie celom ogólnym. Takie artykuły nie nadają się do jakiejkolwiek (samodzielnej) diagnozy i leczenia poszczególnych chorób i wskazań medycznych. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.