SŁABE PAZNOKCIE PO UŻYCIU LAKIERU ŻELOWEGO: PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Po kilku miesiącach stosowania lakieru żelowego i kilkukrotnym jego zdejmowaniu zauważyłaś, że twoje naturalne paznokcie są słabsze niż przed jego nałożeniem i zastanawiasz się dlaczego.

Sam lakier żelowy nie powoduje, że naturalne paznokcie są słabe lub cienkie. Paznokcie, które stają się słabe lub cienkie po wielokrotnym malowaniu lakierem żelowym są wynikiem nadmiernego wypiłowania powierzchni paznokcia podczas przygotowania i niewłaściwego usuwania lakieru żelowego.

Lakier żelowy jest płynnym roztworem, który można nakładać pędzlem na powierzchnię paznokcia, a te substancje chemiczne nie wchodzą w interakcję z ludzkimi paznokciami.

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób nadmierne wypolerowanie i niewłaściwe usunięcie lakieru może zaszkodzić naturalnym paznokciom i jak można o nie dbać.

Nadmierne pokrycie paznokci lakierem powoduje ich ścieńczenie

Nadmierne matowienie to błąd numer jeden, który popełnia większość osób malujących paznokcie lakierem żelowym. Dotyczy to zarówno osób, które robią to w domu jak i techników stylizacji paznokci.

Robią to, ponieważ kilka lekkich przejść bufora do paznokci wydaje się nie wystarczać. Powierzchnia paznokcia potrzebuje tylko kilku bardzo lekkich przejść delikatną stroną bufora aby usunąć połysk z paznokci.

Ludzie mają tendencję do myślenia, że polerowanie powierzchni paznokcia kilka razy więcej stworzy dobrą powierzchnię dla lakieru żelowego do wiązania. Jednak takie dodatkowe polerowanie przyniesie więcej szkody niż pożytku: paznokcie staną się słabsze, ponieważ będą cieńsze.

Niewłaściwe usuwanie lakieru żelowego uszkodzi paznokcie

Wiele osób ma zły nawyk odklejania lakieru żelowego.

Kiedy lakier żelowy jest złuszczany lub ściągany z paznokci, wiązanie pomiędzy lakierem żelowym a wierzchnią warstwą paznokcia jest nadal silne.

Jeśli to wiązanie jest silniejsze niż to, które trzyma warstwy naturalnych paznokci razem, górne warstwy paznokci również zostaną złuszczone lub oderwane.

To sprawia, że paznokcie stają się cieńsze i słabsze.

Co się dzieje, gdy paznokcie są słabe po nałożeniu lakieru żelowego?

Po usunięciu lakieru żelowego paznokcie stają się cieńsze i słabsze niż przed pomalowaniem ich lakierem żelowym.

Są one podatne na łamanie, złuszczanie i odpryskiwanie, ponieważ osoba, która wcześniej miała lakier żelowy przyzwyczaiła się do jego dodatkowej grubości i wytrzymałości.

Teraz, po usunięciu lakieru żelowego, nawet zwykłe użycie paznokci, takie jak drapanie, mycie włosów czy zakładanie ubrań może spowodować, że te cienkie paznokcie będą się łuszczyć lub rozdwajać. Jeśli rozdarcie sięgnie głęboko do łożyska paznokcia, może spowodować krwawienie.

Jak dbać o słabe paznokcie po użyciu lakieru żelowego?

Nie należy nadmiernie polerować paznokci

Po oczyszczeniu paznokci alkoholem, powierzchnia paznokcia jest już wolna od oleju.

Używając krótszej krawędzi bufora, delikatnie usuń cały kurz wzdłuż linii skórek i ścian bocznych, nie wywierając nacisku. Ta prosta i krótka czynność odpowiednio usuwa połysk i szorstkość powierzchni paznokcia.

Nałóż na powierzchnię paznokcia roztwór odwadniający i/lub równoważący PH i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Teraz twoje paznokcie są gotowe do nałożenia lakieru żelowego.

Możesz cieszyć się swoimi paznokciami żelowymi aż do momentu, kiedy przyjdzie czas na ich zdjęcie.

Nie należy zdzierać ani ściągać lakieru żelowego

Istnieje kilka sposobów usuwania lakieru żelowego, które nie uszkadzają paznokci. Warto wiedzieć jak je stosować i wybrać odpowiednią metodę w zależności od sytuacji.

  1. Usuń lakier żelowy przez namoczenie w acetonie
  2. Usuń lakier żelowy za pomocą folii
  3. Usuń lakier żelowy ciepłą wodą
  4. Usuń lakier żelowy za pomocą olejku
  5. Usuń lakier żelowy używając klamerek na palce
  6. Usuń lakier żelowy za pomocą klipsów na palce

Moim ulubionym sposobem jest naturalne usuwanie lakieru żelowego bez użycia acetonu.

Każda z tych metod wymaga przyzwyczajenia, ale kiedy już się do nich przyzwyczaisz, zaoszczędzisz czas i zapobiegniesz przerzedzaniu się paznokci. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo usunąć lakier żelowy.

Jak wzmocnić paznokcie po manicure żelowym w domu

Jeśli masz już swój zestaw do malowania paznokci żelem, możesz użyć żelowej bazy pod lakier i żelowego topu jako wzmacniacza do paznokci i nie musisz kupować żadnych dodatkowych utwardzaczy.

Żelowy lakier bazowy ma doskonałą przyczepność do naturalnych paznokci, kombinacja żelowego lakieru bazowego i żelowego lakieru nawierzchniowego wzmocni twoje paznokcie i uczyni je tak twardymi jak każdy inny dostępny produkt utwardzający paznokcie.

Więcej o tym prostym hacku dowiesz się z tego artykułu.

Jeśli żelowa baza i żelowy lakier nawierzchniowy są na wyczerpaniu lub się starzeją, możesz kupić Gelish marki, mój ulubiony żelowy zestaw bazowy i nawierzchniowy, odkąd zacząłem go używać w 2012 roku i uczyniłem tysiące zadowolonych klientów.

Ten wysokiej jakości zestaw żel kosztuje poniżej 40 dolarów i może trwać dłużej niż jeden rok, jeśli używasz go w domu i wiem, jak przechowywać żel polski prawidłowo. Możesz sprawdzić najnowszą cenę na Amazon.

Teraz już wiesz, dlaczego lakier żelowy sprawia, że paznokcie są słabe i jak zapobiec temu, aby to się nie powtórzyło.

Szczęśliwego żelowania.

Czy jesteś zadowolony ze swojego obecnego salonu paznokci? Jest pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, aby znaleźć najlepszy salon pielęgnacji paznokci w pobliżu.