POLYGEL NAILS: POMOCNY PRZEWODNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Co to jest PolyGel?

PolyGel to najnowszy produkt wzmacniający paznokcie, który daje miłośnikom paznokci wspaniały produkt do ich pielęgnacji bez konieczności posiadania dużych umiejętności w zakresie opiłowywania paznokci, nadawania im kształtu lub doświadczenia w posługiwaniu się pędzelkiem do paznokci.

PolyGel jest wynikiem połączenia proszku akrylowego i żelu do paznokci. Ta nowa mieszanka jest mocna ale elastyczna i nie krzepnie dopóki nie zostanie naświetlona promieniami UV. Ta korzystna cecha daje operatorowi więcej czasu na pracę nad paznokciem w celu stworzenia idealnego kształtu.

Kto pierwszy wyprodukował paznokcie PolyGel?

PolyGel został po raz pierwszy wprowadzony w 2017 roku przez Danny'ego Haila, który wymyślił nowy żelowy lakier i markę Gelish.

W ciągu zaledwie kilku krótkich lat produkt ten został tak dobrze przyjęty przez konsumentów, że nawet duże domy towarowe mają go w swojej ofercie, a inni producenci również zaczynają produkować swoje własne marki.

Co to są paznokcie PolyGel?

Paznokcie PolyGel to zestaw sztucznie wzmocnionych paznokci wykonanych przy użyciu produktu PolyGel.

Z czego składa się PolyGel?

PolyGel to połączenie proszku akrylowego (polimeru) i twardego żelu do paznokci UV, stąd nazwa.

PolyGel jest rzekomo silniejszy niż którykolwiek z jego składników, ponieważ łączy w sobie siłę żelu twardego i akrylu w jednym produkcie.

Ta formuła stosunku kombinacji lub jaki rodzaj akrylu w proszku lub żelu twardego w tym PolyGel jest oczywiście zastrzeżona. Jedną rzeczą, która jest zauważalnie brakuje jest płyn akrylowy (monomer) tak PolyGel nie będzie miał silny zapach paznokci akrylowych, które mogą śmierdzieć w pokoju, gdy jest on używany.

Zalety PolyGelu

Ponieważ proszek akrylowy jest mieszany w twardym żelu, nowy gwóźdź PolyGel posiada wytrzymałość akrylu i lekkość żelu. Użytkownik z nowym zestawem paznokci PolyGel może stwierdzić, że jest on znacznie lżejszy niż zestaw paznokci akrylowych.

Oprócz zwiększonej wytrzymałości, ta specjalna mieszanka PolyGel jest również bardziej elastyczna niż zwykły akryl. Paznokcie wzmocnione żelem PolyGel wyglądają na cieńsze, lżejsze a ich elastyczność daje użytkownikowi bardziej satysfakcjonujące uczucie.

Ta elastyczność PolyGel sprawia, że jest on mniej podatny na odpryskiwanie, co jest kolejnym plusem, który sprawia, że jest to produkt do wzmacniania paznokci, który można nosić dłużej.

Kolejną zaletą PolyGel jest to, że jest on wstępnie zmieszany i nie trzeba się domyślać ile jednego dodać do drugiego przy tworzeniu paznokci PolyGel. Nie jest potrzebna żadna specjalna wiedza na temat właściwego stosunku płynu do proszku. Jest to więc bardzo przyjazne dla użytkownika.

Na koniec warto dodać, że PolyGel nie utwardza się, dopóki nie trafi na źródło światła UV. Ta cecha daje operatorowi PolyGel dużo czasu na stworzenie idealnego kształtu na paznokciu.

Co jest potrzebne do wykonania paznokci PolyGel?

Ponieważ PolyGel jest połączeniem produktów akrylowych i żelowych, potrzebne będą rzeczy z obu tych materiałów.

 1. Pędzelek do paznokci PolyGel: podobny do pędzelka używanego przy robieniu paznokci akrylowych, ale włosie pędzelka do paznokci PolyGel jest krótsze. Dzięki temu pędzelek jest sztywniejszy i łatwiej jest nim formować gęsty PolyGel.
 2. Baza żelowa i lakier nawierzchniowy: Paznokcie PolyGel są paznokciami na bazie żelu. Dlatego też baza żelowa i lakier nawierzchniowy są również niezbędne.
 3. Kolory PolyGel: użyj ich jeśli nie chcesz później nakładać kolorów na swoje paznokcie PolyGel.
 4. Roztwory do przygotowania paznokci: dehydrator do paznokci i roztwór o zrównoważonym pH do przygotowania powierzchni paznokcia przed nałożeniem PolyGel.
 5. Szmergiel lub pilnik do paznokci: ponieważ nie będzie dużo opiłowywania, elektryczna wiertarka do paznokci nie jest potrzebna.
 6. Bufor do paznokci.
 7. Mała szpatułka pomaga łatwiej przenieść PolyGel z pojemnika na powierzchnię paznokcia.
 8. Płyn do czyszczenia pędzelka do paznokci: PolyGel tworzy swój własny roztwór do czyszczenia pędzelka do paznokci zwany roztworem poślizgowym. roztwór ten jest potrzebny do usunięcia PolyGelu z pędzelka do paznokci.
 9. Lampa UV-LED do paznokci.

Co to jest roztwór poślizgowy PolyGel?

Roztwór poślizgowy PolyGel składa się z alkoholu. Ten roztwór poślizgowy zużywa się w pierwszej kolejności ponieważ jest on często używany w nadmiarze.

Roztwór poślizgowy PolyGel ma przyjemny zapach, ponieważ producent dodał kilka specjalnych składników, aby nadać mu przyjemny zapach, który nie jest podobny do silnego zapachu płynu akrylowego.

Czego mogę użyć zamiast roztworu poślizgowego?

Czego można użyć jako płynu poślizgowego do paznokci PolyGel po jego zużyciu? Alternatywą dla płynu poślizgowego może być 70% alkohol spożywczy. Ten alkohol wyczyści Twój pędzelek PolyGel i zapobiegnie przyklejaniu się do niego PolyGelu, tak jak w przypadku płynu poślizgowego marki PolyGel.

Można więc uznać, że butelka po alkoholu, którą masz w domu, jest Twoim roztworem PolyGel DIY.

Używanie alkoholu jest również opłacalne jeśli dopiero uczysz się jak zrobić paznokcie poplygel lub ćwiczysz. Kiedy nabierzesz wprawy w nakładaniu PolyGel na paznokcie, możesz użyć roztworu poślizgowego do faktycznego nakładania PolyGel.

Jak nakładać PolyGel na paznokcie - wskazówki i sztuczki

Najlepsze wskazówki i sztuczki dotyczące paznokci PolyGel jakie mogę Państwu dać to: proszę dokładnie przestrzegać sposobu nakładania paznokci PolyGel i nie pomijać żadnych kroków. Poniżej znajdą Państwo instrukcję krok po kroku jak nakładać paznokcie PolyGel.

Po pierwsze musisz przygotować powierzchnię paznokcia. Przygotowanie powierzchni paznokcia do nałożenia PolyGel jest takie samo jak w przypadku nakładania lakieru żelowego. Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to poniżej znajdziesz krótki opis przygotowania paznokci:

 1. Umyj ręce ciepłą wodą i mydłem
 2. Przyciąć i ukształtować paznokcie jak chcesz
 3. Delikatnie usuń wszystkie luźne skórki z powierzchni paznokcia
 4. Oczyść wszystkie paznokcie alkoholem aby usunąć kurz i wszelkie substancje oleiste
 5. Lekko wypolerować powierzchnię paznokcia za pomocą delikatnego buforu
 6. Nałóż na paznokcie środek osuszający i równoważący pH, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Teraz paznokcie są gotowe do nałożenia PolyGel.

Istnieją dwa sposoby, które można zrobić z PolyGel: nakładanie na krótkie paznokcie lub przedłużanie.

Jak zrobić PolyGel jako nakładkę na krótkie paznokcie

Jest to aplikacja składająca się z 5 kroków.

 1. Delikatnie wyciśnij PolyGel z tubki. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko ilość wielkości ziarnka grochu.
 2. Odetnij go lub pokrój cienką szpatułką, a następnie przyciśnij i rozprowadź na jak największej powierzchni paznokcia używając tej samej szpatułki. Nie staraj się jeszcze zrobić tego perfekcyjnie ponieważ w następnej kolejności będziesz używać pędzelka do paznokci.
 3. Za pomocą pędzelka do paznokci, który wcześniej zwilżyliśmy roztworem poślizgowym lub alkoholem, nakładamy produkt PolyGel na miejsce i rozcieńczamy go wzdłuż linii skórek. Czynność tę należy powtarzać aż do uzyskania pożądanej warstwy PolyGel na paznokciu.
 4. Utwardzić paznokieć PolyGel pod lampą UV przez 30 sekund.
 5. Usuń nadmiar PolyGelu za pomocą pilnika do paznokci, wyczyść go alkoholem, nałóż żelowy top coat i utwardź.

Powtórzyć czynność na pozostałych paznokciach.

To już koniec.

Jak zrobić PolyGel jako przedłużenie paznokci:

Aby przedłużyć paznokcie należy użyć albo:

 • tradycyjnej formy do rzeźbienia długości i kształtu paznokcia lub
 • nowego gadżetu do formowania paznokci o nazwie dual form.

Tak samo jak w przypadku tradycyjnej formy do paznokci trzeba wykonać dwa kroki na paznokciu. Najpierw trzeba wyrzeźbić końcówki paznokci a następnie nałożyć PolyGel na cały paznokieć. W przypadku podwójnej formy te dwa etapy są połączone w jeden.

W ten sposób stosowanie podwójnej formy skraca czas nakładania PolyGelu o połowę.

Stosowanie podwójnej formy jest proste dla początkujących, jednakże przed nałożeniem PolyGel na paznokcie należy jeszcze trochę poćwiczyć aby uniknąć niezadowalających efektów.

Czy można nakładać PolyGel za pomocą tipsów?

Tradycyjne końcówki do paznokci mogą być używane do aplikacji paznokci PolyGel w celu przedłużenia ich całkowitej długości.

Jeśli chcą Państwo przedłużyć paznokcie akrylowe to przykleja się tipsy na wolne brzegi paznokci. Ponieważ tips przylega do paznokcia cienką niebieską linią, należy zachować ostrożność podczas dociskania PolyGelu. Jeśli zdarzy ci się złamać końcówkę paznokcia, będziesz musiał usunąć cały żel zanim będziesz mógł ponownie przykleić końcówkę paznokcia.

Jeśli chcą Państwo nałożyć PolyGel na paznokcie z tipsem, oto jak należy to zrobić aby tips nie oderwał się od paznokcia:

 • Wykonaj wszystkie te niezbędne czynności: przyklej końcówkę paznokcia do wolnego brzegu paznokcia, przygotuj prawidłowo szew, nałóż roztwór odwadniający/równoważący pH, nałóż bazę żelową i utwardzaj przez 30 sekund.
 • Weź małą kulkę PolyGel i delikatnie naciśnij ją w poprzek i pokryj szew. Użyj pędzla do PolyGel, aby wyrównać krawędzie z minimalnym poślizgiem i utwardzaj przez 30 sekund.

Po utwardzeniu ten cienki PolyGel wzmocni i utrzyma końcówkę paznokcia w miejscu tak aby mogła ona wytrzymać siłę nacisku podczas próby uformowania kolejnej kulki PolyGel aby pokryć cały paznokieć.

I tak właśnie robi się PolyGel z PolyGelem na tipsie.

Tak więc o wiele łatwiej i prościej jest używać podwójnej formy do przedłużania paznokci na PolyGel.

Co to są klipsy PolyGel?

Klipsy PolyGel są dobrym akcesorium do wykonywania paznokci PolyGel. Te klipsy PolyGel utrzymają podwójne formy na paznokciach tak długo jak chcesz bez konieczności ściskania ich innymi palcami przez 30 sekund na każdym paznokciu.

Jak wypełnić PolyGel?

Po dwóch do trzech tygodniach paznokcie rosną o około 1/8 cala. Pomiędzy skórkami a starym PolyGelem powstanie szczelina.

Nowy PolyGel może być użyty do wypełnienia luki i nadania paznokciom PolyGel świeżego wyglądu bez konieczności całkowitego usuwania starego PolyGelu.

Umyj ręce i paznokcie wodą z mydłem.

Usuń wszystkie kolory, które nie są pomalowane PolyGelem.

Następnie należy przygotować miejsce wzrostu nowego paznokcia w taki sam sposób jak przy pierwszym zabiegu. Polega to na:

 1. Oczyszczeniu nadmiaru skórek na nowym obszarze wzrostu.
 2. Zszorstkować powierzchnię nowego odrostu czystym buforem lub delikatnym pilnikiem do paznokci i usunąć cały kurz.
 3. Zastosuj dehydrator / zrównoważony roztwór pH tylko na nowym obszarze wzrostu. Pozostawić do wyschnięcia.
 4. Nałożyć żelową bazę i utwardzać przez 30 sekund.
 5. Nałożyć jeszcze mniejszą ilość PolyGel niż pół groszku na obszar nowego wzrostu i wklepać najlepiej jak potrafisz.
 6. Używając pędzelka do PolyGelu, który jest już zwilżony roztworem poślizgowym, rozprowadź nowy PolyGel tak, aby był cienki wzdłuż linii skórek i dobrze łączył się ze starym PolyGelem.
 7. Utwardzaj przez 30 sekund.
 8. Zastosuj ostateczne wykończenie, aby wyglądały idealnie.

Jak usunąć paznokcie PolyGel

Ponieważ PolyGel ma w swojej nazwie polimer (akryl), będziesz musiała zmyć go z paznokci w taki sam sposób, w jaki usuwasz akryl na paznokciach.

Najpierw należy zmniejszyć grubość PolyGelu na paznokciach. Można to zrobić ręcznie za pomocą szmergla lub pilnika do paznokci, ale będzie to szybsze jeśli wiesz jak dobrze używać wiertła do paznokci.

Pozostaw cienką warstwę PolyGelu na paznokciach abyś przypadkiem nie opiłowała paznokci i nie zrobiła ich cieńszymi.

Ostatnim krokiem jest usunięcie pozostałości PolyGelu z paznokci poprzez namoczenie lub zawinięcie ich w aceton.

Wyczyść paznokcie nowym acetonem i umyj je wodą z mydłem.

Jaki jest najlepszy zestaw do paznokci PolyGel?

Dla mnie najlepszym zestawem do paznokci PolyGel musi być ten z pierwszej firmy, która go wyprodukowała: Gelish PolyGel.

Gelish Professional PolyGel Trial Kit & Terrific Trio Gel Polish Essentials Kit z Fundacji, pH Bond, i Top It Off

Gelish miał umieścić w czas i pieniądze na oryginalne badania, aby wymyślić ten nowy produkt. Dlatego wiedzą, że ich produkt jest najlepszy na rynku, ponieważ posiadają one wszystkie techniczne know-how i produkcji.

Jeśli chcesz markowy produkt PolyGel, Gelish PolyGel jest jeden.

Ponadto, nazwa PolyGel został wymyślony i znak towarowy przez firmę, która jest właścicielem Gelish. Tak więc żadna inna marka nie może zająć jej miejsca jako najlepszego zestawu do paznokci PolyGel.

Jaki jest najlepszy zestaw do paznokci PolyGel dla początkujących?

Po tym jak paznokcie PolyGel trafiły na rynek i zostały pozytywnie przyjęte przez entuzjastów paznokci, inne firmy poszły w ich ślady.

Poniżej znajduje się lista firm, które produkują podobne produkty do PolyGel. Ceny ich produktów są niższe niż ceny produktów markowych.

Jednak te zestawy do paznokci PolyGel są świetne pod względem jakości i są dobrym wyborem dla początkujących, szczególnie dla młodych klientów lub osób, które chcą wypróbować PolyGel bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy na to.

Znalazłem te marki na amazon, które moim zdaniem są najlepszymi zestawami do paznokci PolyGel dla początkujących lub dla ludzi, którzy są świadomi ceny.

Saviland

Makartt

Gershion

Modelones

Aby ułatwić porównanie, umieściłem wszystkie istotne informacje w poniższej tabeli.

SavilandGershionModelonesMakartt
Recenzje2800510085008700
Cena$25.99$39.99$37.99$39.99
Płaszcz bazowy8 ml8 ml8 ml8 ml
Top Coat8 ml8 ml8 ml8 ml
# Ilość kolorów7×1,05oz6×0.53oz6×0.53oz6×0.53oz
Białytaktaktaktak
Bondernienienienie
Pędzel do paznokci1111
Pilnik do paznokci1111
Nail Formnie50nrnie
Forma podwójna245015660
Slip Solutionnienie15mlnie

Najtańszy zestaw do paznokci PolyGel

Aifaifa

Jest to marka, która daje Ci największy zysk za Twoją złotówkę. Można go używać do wykonywania paznokci PolyGel lub jako zestaw do ćwiczeń. W tej cenie jest to bardzo opłacalne aby mieć w ręku tego typu produkt. I to powinien być twój pierwszy niedrogi zestaw do paznokci PolyGel, aby nauczyć się, ćwiczyć i opanować swoje umiejętności w zakresie paznokci PolyGel, zanim będziesz mógł wypróbować inne droższe marki.

Aifaifa wszystko-w-jednym paznokci rozszerzenie żelu zestaw startowy zaczyna się od 15,99 dolarów. Sprawdź najnowszą cenę na Amazon.

Ten zestaw Aifafa żel do przedłużania paznokci zawiera:

 1. 20g przezroczystego żelu do przedłużania paznokci
 2. 20g mlecznobiały żel do przedłużania paznokci
 3. 20g naturalny różowy żel do przedłużania paznokci
 4. 20g koralowego żelu do przedłużania paznokci
 5. 20g ciemnoczerwony żel do przedłużania paznokci
 6. Żelowa baza i lakier nawierzchniowy
 7. 120szt podwójnych form w 10 różnych rozmiarach
 8. 1 pędzelek do paznokci z podwójną główką

Jak ćwiczyć z PolyGelem?

Ostatnim pytaniem, które może się nasunąć jest to, w jaki sposób można ćwiczyć za jak najmniejsze pieniądze i w jak najkrótszym czasie zanim staniemy się dobrzy w robieniu paznokci PolyGel? Istnieją dwie rzeczy, które będą Państwu potrzebne:

 1. Najtańszy zestaw do paznokci PolyGel z którym można ćwiczyć.
 2. Trzy torebki tipsów o rozmiarach #1, #4, i #6 (lub podobnych). Każdy woreczek zawiera 50 tipsów więc masz dużo do ćwiczenia.

Naprawdę warto zacząć ćwiczyć nakładając najpierw PolyGel na te tipsy zamiast na paznokcie. Zaoszczędzisz w ten sposób wiele czasu próbując później usunąć PolyGel z paznokci. Pamiętaj, że PolyGel jest częścią akrylu, musisz go zmyć acetonem.

Na początku spróbuj na najmniejszej końcówce paznokcia, i nałóż tyle ile potrzebujesz aby pokryć rozmiar paznokcia małego palca.

Zacznij swoją praktykę od:

Wydozuj niewielką ilość PolyGelu na szpatułkę. Teraz odłóż tubkę z PolyGelem i trzymaj szpatułkę używając dominującej ręki.

Używając drugiej ręki, weź końcówkę paznokcia i trzymaj ją pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym tak, aby koniec końcówki paznokcia był skierowany w Twoją stronę.

Umieść kulkę PolyGel na końcówce paznokcia i dociśnij ją na płasko używając szpatułki.

Odłóż szpatułkę i weź do ręki pędzelek do paznokci PolyGel.

Zwilż pędzelek do paznokci roztworem poślizgowym.

Używając pędzelka do paznokci wygładzamy PolyGel na końcówce paznokcia (nie na całej końcówce. Wyobraź sobie, że robisz paznokieć, więc odpowiednio go zwymiaruj) tak aby był cienki wokół linii skórek i gładki na czubku paznokcia z jak najmniejszą ilością roztworu poślizgowego.

Zbyt duża ilość roztworu poślizgowego na pędzelku spowoduje, że dostanie się on na paznokieć i uniemożliwi przyklejenie się do niego PolyGelu.

Zrób to na różnych rozmiarach tipsów, co najmniej 10 razy.

To co zyskasz dzięki temu ćwiczeniu to:

 1. Wiedzieć, ile PolyGelu należy użyć na różnych rozmiarach paznokci.
 2. Wygodnie posługiwać się sztywnym pędzelkiem do paznokci PolyGel i wiedzieć, jak wygładzić PolyGel na formie.
 3. Jak mocno naciskać na podwójną formę bez zmuszania PolyGel do wypłynięcia na boki.

Zawijanie paznokci PolyGel:

Po zakończeniu czytania tego artykułu do końca, mam nadzieję, że wiesz więcej niż trzeba na ten temat paznokci PolyGel niż przedtem, od znaczenia nazwy, jego historii, co to jest i jak to zrobić w domu i trochę wiedzy o tym, którą markę kupić.

Powinieneś czuć się dobrze, że teraz wiesz już co to są paznokcie PolyGel i możesz zdecydować czy są one dla Ciebie do wypróbowania.

Jeśli tak, to szczęśliwego PolyGelling.

Powiązane artykuły:

Jedna rzecz, którą powinieneś wiedzieć aby zapobiec zbyt szybkiemu odskoczeniu paznokci z polygel'em zanim zaczniesz go stosować na swoich paznokciach.

Musisz szukać najlepszego salonu paznokci w pobliżu? Jest pięć rzeczy, które powinnaś wiedzieć.