CO TO JEST PEDICURE: KOMPLETNY PRZEWODNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Jak to się nazywa, kiedy robi się stopom zabieg? Pedicure.

W dawnych czasach wyszukane pedikiury były przeznaczone dla bogatych i wyższej klasy. To już nie jest prawdą. Teraz ceny pedicure są przystępne i powszechnie dostępne.

Pedicure to zabieg na stopach i paznokciach z powodów kosmetycznych lub terapeutycznych. Pedicure jest popularnym zabiegiem upiększającym wśród kobiet na całym świecie, ale teraz mężczyźni zaczynają odkrywać korzyści, jakie pedicure ma do zaoferowania.

Mimo, że pedicure jest popularny w ostatnich latach, nadal wiele osób, zwłaszcza mężczyzn zastanawia się, co to jest pedicure i dlaczego tak wiele osób go dostaje.

Poniższe sekcje dadzą Ci newbies kompletny przewodnik, więc będziesz wiedzieć o różnych rodzajach pedicure i co powinnaś wiedzieć, aby przygotować się do swojej pierwszej lub następnej wizyty pedicure, abyś mogła cieszyć się nią w pełni.

Czym jest fotel do pedicure?

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie pedicure wykonywane w salonach odbywają się na fotelach do pedicure.

Składa się on z krzesła, podstawy krzesła, wanny na stopy oraz instalacji hydraulicznej, która zapewnia ciepłą i zimną wodę.

Fotel na plecy posiada zazwyczaj masaż mechaniczny, który można aktywować i regulować różne funkcje za pomocą ręcznego urządzenia sterującego. Ten masaż pleców jest dodatkową funkcją, która masuje plecy podczas wykonywania pedicure.

Podstawa krzesła to miejsce, w którym krzesło i wanna na stopy są bezpiecznie przymocowane dla stabilności.

Wanna do stóp oszczędza technikowi paznokci wycieczek, aby nosić wodę do moczenia stóp.

System hydrauliczny zapewnia ciepłą i zimną wodę. Posiada również urządzenie do cyrkulacji wody w wannie, aby dodać kolejne relaksujące uczucie, gdy stopy są moczone.

Fotel do pedicure ma wiele ulepszeń na przestrzeni lat, jeśli chodzi o warunki sanitarne. Nowa prosta konstrukcja wanny wyeliminowała wszystkie możliwe trudne do czyszczenia obszary, które mogą być siedliskiem bakterii.

Te cechy fotela do pedicure zwiększą przyjemność klienta z usługi pedicure w salonie paznokci.

Rodzaje pedicure:

Chociaż każdy salon paznokci nazywa swoje pedicure inaczej, pedicure są połączone w dwie główne grupy ze względu na to, jak obszerna praca zostanie wykonana.

Pedicure zwykły:

Te podstawowe usługi to najprostszy pedicure, który obejmuje.

 • Moczenie stóp w ciepłej wodzie
 • Obcinanie paznokci
 • Nadawanie kształtu paznokciom
 • Peeling stóp w celu usunięcia martwego naskórka za pomocą pumeksu lub pilnika do stóp,
 • Nawilżanie balsamem
 • Polerowanie paznokci dla tych, którzy chcą trochę koloru na paznokciach.

Pedicure deluxe:

Jest to zwykły pedicure z dodatkowymi usługami:

 • Usuwanie modzeli
 • Masaż dolnej części nóg i stóp
 • Parafina

Narzędzia do pedicure

Rzeczy są używane w usłudze pedicure w salonie:

 1. Bawełna: służy do czyszczenia paznokci i usuwania lakieru
 2. Aceton: do rozpuszczania starych lakierów na paznokciach
 3. Alkohol: użyj do odkażenia stóp.
 4. Sól do pedicure: do detoksykacji stóp
 5. Lakiery kolorowe, base coat i top coat, dehydrator,
 6. Obcinacze do paznokci: do skracania paznokci
 7. Pilnik do paznokci: do nadawania kształtu paznokciom
 8. Płyn do zmiękczania skórek: aby zmiękczyć twarde skórki
 9. Spychacz do skórek: odsuń nadmiar skórek
 10. Trymer do skórek: przycinanie nadmiaru skórek
 11. Bufor: używany do wygładzania powierzchni paznokci
 12. Pumeks: usuwa martwe skórki i grube modzele
 13. Lotion lub krem nawilżający: nawilżają skórę stóp

Co wchodzi w skład pedicure?

Po usadowieniu się na fotelu do pedicure, zdejmiesz buty i skarpetki, podwiniesz spodnie i zaczniesz moczyć stopy w wannie do stóp z bulgoczącą, ciepłą wodą zmieszaną z solą do pedicure. Włącz masaż na krześle, będziesz miała masaż pleców podczas wykonywania pedicure.

Jeśli to twój pierwszy raz, dostosuj krzesło do pleców, abyś mogła wygodnie usiąść na 30 minut i zamknij oczy. Pozwól pedicurzystce robić swoje rzeczy i ciesz się uczuciem, że Twoje stopy są rozpieszczane przez kogoś innego niż Ty sama. Jest to wyjątkowe uczucie.

Pedicurzystka przytnie paznokcie, usunie nadmiar skórek. Paznokcie zostaną lekko wypolerowane, aby usunąć pozostałe skórki.

Martwy naskórek stóp zostanie usunięty za pomocą pumeksu.

W zależności od tego, jaką usługę pedicure wybierzesz, zostanie wykonany masaż nóg i stóp przy użyciu balsamu do masażu stóp i środka nawilżającego skórę.

Następnie Twoje nogi, stopy i paznokcie zostaną umyte, aby usunąć nadmiar balsamu.

Wosk parafinowy jest opcjonalny. W niektórych salonach może to być usługa dodatkowa.

Następnie paznokcie zostaną wypolerowane na wybrany przez Ciebie kolor.

Twoja sesja pedicure jest zakończona.

Ile kosztuje zabieg pedicure?

Ceny pedicure mogą się różnić w zależności od salonu i całego kraju. To zależy od tego, jak bardzo konkurencyjny jest w danym obszarze. Niektórzy mogą zapłacić tak mało jak 20 dolarów, podczas gdy inni płacą 35 dolarów za ten sam regularny pedicure. Również cena za podstawowy lub prosty regularny pedicure jest niższa niż cena bardziej zaangażowanego, wysokiej jakości produktu używanego w deluxe jeden. Pedicure deluxe może zaczynać się od 35 dolarów. Napiwki są zazwyczaj doceniane. Możesz dowiedzieć się więcej na temat średnich cen pedicure z 400 salonów paznokci tutaj.

Korzyści z pedicure

Twoje nogi i stopy są tymi, które przenoszą ciężar Twojego ciała przez cały dzień każdego dnia. Twoje stopy uderzają o ziemię tysiące razy, gdy chodzisz każdego dnia. Zasługują na trochę uwagi.

Pedicure to jeden ze sposobów na utrzymanie ładnego wyglądu stóp, a także na utrzymanie prawidłowo przyciętych paznokci, usunięcie nadmiaru martwego naskórka i modzeli. Masaż stóp pomaga stymulować krążenie, łagodzi napięcie i zapewnia terapię.

Wiele osób otrzymuje pedicure, aby się zrelaksować lub kosmetyczny touch-up, ale istnieje wiele innych korzyści związanych z nimi:

Zmniejszenie stresu: kiedy dostajesz pedicure, on lub ona nie musi robić nic innego niż siedzenie z powrotem i niech pedicurzystka wykonać usługę. Jest to czas, kiedy można uciec od rzeczywistości i po długim, pracowitym dniu lub tygodniu.

Zapobieganie infekcjom: wyszkolona pedicurzystka będzie w stanie określić, czy Twoje stopy mają jakiekolwiek infekcje grzybicze lub nadmierne nagromadzenie modzeli z codziennych czynności i dać Ci znać, zanim staną się poważnym problemem, dzięki czemu będzie mogła zająć się nimi, zanim się pogorszą.

Bardziej miękka skóra: złuszczanie usunie martwą, grubą skórę, a grube modzele również zostaną usunięte. Skutkuje to bardziej miękkimi stopami. Uczucie chodzenia na oczyszczonych stopach po pedicure jest wspaniałym doznaniem.

Czy pedicure w salonie jest naprawdę bezpieczny?

W Stanach Zjednoczonych każda osoba, która zda egzamin państwowy, otrzymuje licencję na świadczenie usług manicure i pedicure dla ludności. Tak więc pedicurzystka to licencjonowana przez państwo manicurzystka, która świadczy usługi pedicure dla swoich klientów. Ta licencjonowana manicurzystka powinna posiadać całą wiedzę na temat tego, co jest dozwolone, a co nie w zakresie produktów, sprzętu i procedur w usłudze pedicure.

Jeśli pedicure jest wykonywany prawidłowo przez wyszkoloną pedicurzystkę, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Każdy licencjonowany technik paznokci może dać usługę pedicure, dobrze wyszkolony technik paznokci da ci bezpieczny. On lub ona będzie kompetentny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i umiejętności.

Tak więc na spojrzenie na to, jak salon radzi sobie z sanitacją, sterylizacją sprzętu. Narzędzia jednorazowe powinny być używane dla jednej osoby. Jako dobrze poinformowany konsument będziesz w stanie uchronić się przed ewentualnymi wypadkami i zakażeniami.

Niedoświadczona pedikiurzystka może przyciąć skórki zbyt głęboko lub nadmiernie szorować skórę, co powoduje krwawienie, podczas gdy doświadczona będzie wiedziała, jak zrobić to dobrze.

Pedicurzystki są odpowiedzialne za czyszczenie i sterylizację własnego sprzętu. Jeśli nie widzisz żadnego widocznego urządzenia do sterylizacji, zapytaj pedicurzystkę, jak obchodzi się z jej sprzętem. Jeśli nie otrzymasz satysfakcjonującej odpowiedzi, poszukaj innego salonu, w którym czujesz się komfortowo.

Złe rzeczy, które możesz mieć z pedicure

Nawet jeśli jak czysty jest salon lub jak kompetentna jest Twoja pedicurzystka, infekcje skóry są nadal możliwe. Oto niektóre z nich:

Ingrown toenails: możliwe jest, że możesz dostać ten stan. Jest to kombinacja złego dopasowania butów, tego jak dużo chodzisz w ciągu dnia i krótkich paznokci u stóp, które przyczyniają się do wrastania paznokci. Jeśli po niedawnym pedicure bolą Cię boki paznokci, to prawdopodobnie są one przycięte zbyt krótko.

Aby złagodzić ból, spróbuj przez tydzień nie nosić ciasnych butów z zamkniętymi palcami lub wysokich obcasów. Jeśli nosisz tenisówki, zawiąż sznurówki nieco ciaśniej, aby paznokcie nie uderzały o wnętrze butów podczas chodzenia.

Grzybica stóp: grzyb rozwija się w wilgotnym, ciemnym środowisku, a wnętrze twoich tenisówek jest jednym dobrym miejscem dla grzyba do wzrostu i możesz dostać grzyba na palcach. Jednym z dobrych nawyków jest to, aby nigdy nie zakładać skarpet i butów, gdy stopy są wilgotne lub mokre.

Utrzymywanie stóp, skarpet i butów w suchości jest prostym, ale skutecznym środkiem zapobiegającym rozwojowi grzyba na stopach.

Infekcje: bez względu na to, jak dobrze wyszkolona lub ostrożna jest Twoja pedicurzystka, możliwe jest nadmierne przycinanie lub cięcie, które uszkadza skórę.

Jeśli przypadkowo skaleczysz się podczas pedicure, upewnij się, że pedikiurzystka postępuje zgodnie z normalną procedurą leczenia otwartej rany i oczyszczania uszkodzonej skóry, aby właściwie zapobiec infekcjom. Ponadto, należy przestrzegać prawidłowego ponownego opatrywania rany w domu, aż do jej wyleczenia.

Uwagi dotyczące dwóch narzędzi do pedicure

W dzisiejszych czasach wiele salonów używa narzędzi do pedicure aby usunąć grubą skórę i nadmierne modzele. Wyglądają one jak tarka do sera, więc powszechnie nazywane są tą samą nazwą. Pedicurzystki lubią to narzędzie, ponieważ świetnie radzi sobie z modzelami. Wraz z narzędziem wykorzystującym żyletkę są one jednak zakazane w wielu stanach ze względu na swoją ostrość i zdolność do wywoływania krwawienia.

Jeśli twój pedicurzystka ma zamiar użyć tej tarki do sera na twoich stopach, po prostu grzecznie powiedz, że wolisz pumeks, zajmie to trochę więcej czasu, aby zeskrobać grubą skórę lub calloused na stopach, ale będziesz czuć się bezpieczniej w ten sposób. Nie zapomnij zostawić małego napiwku za dodatkową pracę.

Jeśli naprawdę chcesz mieć pewność, że na Twoich stopach używane są czyste narzędzia do pedicure, możesz przynieść swój własny zestaw narzędzi do pedicure.

Jak wygląda pedicure?

Salony oferujące pedicure są wszędzie. Istnieje prawdopodobieństwo, że w Twojej okolicy znajdziesz przynajmniej jeden. Musi istnieć duża baza klientów, aby wspierać tę popularność. Wiele osób lubi to jako jedną z regularnych usług osobistych.

Jeśli Jeśli zapytasz ludzi, czy lubią pedicure, otrzymasz całą gamę odpowiedzi od niechęci do miłości. Odpowiedzi te są bardzo subiektywne ponieważ każda osoba reaguje inaczej, gdy jej stopy są being touched. the feelings go from torturing ticklish to very relaxing.

Jeśli nigdy nie miałeś pedicure przed i jesteś ticklish jak ktoś dotyka stóp, należy przygotować się psychicznie lub nie będzie w stanie siedzieć przez sesji pedicure lub cieszyć się nim w pełni.

Wiele osób chodzi do salonów, aby regularnie wykonywać pedicure. Dla tych ludzi, pedicure jest włączony do ich rutyny, która zapewnia relaks, zabieg upiększający i tak bardzo potrzebną opiekę dla ich zmęczonych, bolących stóp.

Dlaczego powinnaś zrobić sobie pedicure?

Jeśli nosisz buty do pracy przez cały dzień, bez względu na to, jak dobre są twoje buty, pod koniec dnia pracy twoje nogi i stopy są częściami twojego ciała, które przechodzą przez wiele uderzeń, napięć i stresów, ponieważ przenoszą twój własny ciężar wokół.

Dbanie o stopy wymaga czegoś więcej niż tylko przycinania paznokci u nóg, gdy stają się zbyt długie.

Wyobraź sobie, że jesteś unieruchomiony, bo masz jakieś problemy ze stopami, a przyjdzie Ci docenić swoje stopy i nogi. To one pomagają ci niezależnie iść do miejsc na twojej podróży życia. Ponadto, każdy dostaje tylko jedną parę nóg i stóp. Pedicure jest jednym ze sposobów, aby odwdzięczyć się swoim ciężko pracującym stopom.

Dzięki wszystkim podanym informacjom, teraz wiesz, jak korzystny i relaksujący jest pedicure. Jest to usługa, która zapewnia stopom bardzo potrzebną opiekę w szczególności, a także własne dobre samopoczucie w ogóle. Dla osoby żyjącej w gorączkowym, zawsze zajętym czasie, odrobina wolnego czasu, aby oderwać się od niego i pozwolić komuś zająć się bolącymi stopami jest bezcenna. Poczujesz się wychodząc z salonu na zestawie nowych stóp.

Jeśli chodzi o mężczyzn, będziecie zadowoleni, że odkryliście jak dobry jest pedicure po postawieniu stopy w salonie na pedicure.

Co powinnaś zrobić przed wizytą na pedicure?

Wybierz salon:

Przejdź się do salonu, który myślisz o uzyskaniu pedicure, aby zrobić wstępne sprawdzenie jego ogólnej czystości. Powiedz ludziom w salonie, że chciałabyś otrzymać wizytówkę, aby móc zadzwonić w sprawie umówienia się na pedicure później, kiedy będziesz miała czas. To dobry powód, abyś weszła do salonu bez uzyskania usługi i przyjrzała się jego ogólnej czystości, abyś mogła zdecydować, czy ten salon świadczy bezpieczne usługi.

Umyj stopy przed wizytą na pedicure:

Nikt nie chce pracować na brudnych, śmierdzących stopach. Ponadto, sesja pedicure trwa zazwyczaj około 45 minut. Nie pozwól, aby Twoja pedikiurzystka zmarnowała którąkolwiek z tych minut próbując oczyścić Twoje stopy, zamiast wykorzystać cały ten czas na poprawę jakości Twojego pedicure.

Nie Nie musisz przycinać paznokci u stóp: Twoja pedikiurzystka zrobi to lepiej lepiej przyciąć paznokcie u stóp, aby uzyskać jak najlepszy wygląd.

Jeśli jest to twój pierwszy pedicure: daj znać pedikiurzystce, że i że wolisz, aby potraktowała Twoje stopy łagodnie, ponieważ będą one wrażliwe i nie przyzwyczajone do procedury pedicure.

Załóżlub przynieś parę japonek lub innych butów z odkrytymi palcami do noszenia po pedicure, jeśli zamierzasz używać zwykłego lakieru, ponieważ potrzebuje on około dwóch godzin do całkowitego wyschnięcia. Jeśli pogoda na zewnątrz pozwala, załóż obuwie z odkrytymi palcami na około godzinę, aby pozostała woda pod paznokciami mogła wyschnąć.

Noś luźne spodnie: należy je podwinąć do kolan, aby nie zamokły pod wpływem wody w stopach. aby nie zamoczyć ich przez wodę w wannie do stóp. Ciasne spodnie ograniczą krążenie krwi i komfort podczas sesji pedicure.

Przynieś własny zestaw narzędzi do pedicure: jeśli martwisz się o wysterylizowane narzędzia do pedicure w salonie.

Pedicurzystki lubią używać własnych narzędzi do pedicure, ponieważ lubią ręcznie wybierać te narzędzia, zanim kupią je do swojej pracy. Wiele z nich nie będzie używać narzędzi innych pedicurzystów, ponieważ mogą one nie być tak wygodne jak ich. To samo dotyczy Twoich narzędzi. Ale dobra pedicurzystka uszanuje twoją prośbę tylko po to, abyś czuła się bezpiecznie i szczęśliwie.

Zapytaj, czy pedikiurzystka nie będzie miała problemu z używaniem Twoich narzędzi, kiedy umawiasz się na wizytę. Jeśli salon nie jest zadowolony z używania twoich własnych narzędzi, umów się na pedicure w takim, który to robi.

Wnioski:

Teraz znasz wszystkie fakty na temat pedicure. Jest to jeszcze jedna wspaniała usługa, która jest dostępna dla Twojej przyjemności. Nie pozwól więc, aby zakłopotanie, samoświadomość lub nieśmiałość powstrzymały Cię od doświadczenia tej wspaniałej usługi, która jest teraz przystępna i szeroko dostępna.

Ty stopy są jednym nosić swój ładunek. Zasługują na trochę uwagi.

Jedyną rzeczą, która powstrzymuje cię od korzystania z tego wielkiego doświadczenia jest siebie.