DLACZEGO PAZNOKCIE AKRYLOWE SIĘ PODNOSZĄ: PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Paznokcie akrylowe są nadal jednym z najbardziej preferowanych produktów do wzmacniania paznokci, ponieważ jest trwały i łatwy do utrzymania. Jednak podnoszenie paznokci z łożyska po akrylach jest bardzo częstym problemem, który ma wiele użytkowniczek paznokci akrylowych.

Paznokcie akrylowe podnoszą się, gdy oddzielają się od naturalnych paznokci w czasie krótszym niż dwa tygodnie. Trzy powody, które powodują podnoszenie się paznokci akrylowych to akryl niskiej jakości, niewłaściwe nakładanie akrylu i nieznajomość jego ograniczeń i brak regularnej konserwacji przez użytkownika. Każdy z tych trzech powodów może spowodować przedwczesne podnoszenie się paznokci akrylowych.

Niskiej jakości produkty do paznokci akrylowych mogą powodować podnoszenie

Paznokcie akrylowe podnoszą, jeśli są niskiej jakości i nie będą miały optymalnych chemikaliów, które są używane do tworzenia produktu. Dlatego ich trwałość będzie cierpieć.

Upewnij się, że używasz produktów znanych marek, aby wyeliminować ten problem ze swoich poszukiwań przyczyn podnoszenia się paznokci akrylowych.

Produkty, których musisz używać aby mieć trwałą aplikację paznokci akrylowych to:

 • Odwadniacz / równowaga pH
 • Primer
 • Monomer w płynie
 • Polimer w proszku
 • Wysokiej jakości pędzelek do paznokci akrylowych

Zanieczyszczone akryle nie mają optymalnych proporcji chemicznych i nie mają już zamierzonej siły przyczepności do naturalnych paznokci.

Niewykwalifikowany technik paznokci nie stworzy trwałych paznokci akrylowych

Aby wykonać akrylowe paznokcie, które nie tylko będą ładne, ale również nie będą się podnosić przez dwa tygodnie lub dłużej, trzeba mieć dużo praktyki i doświadczenia, ponieważ paznokcie żadnej osoby nie są takie same. Niektórzy mają tłustą skórę i paznokcie a inni cienkie, suche lub łamliwe paznokcie.

Bez odpowiedniego wykształcenia, praktyki i czasu pracy z paznokciami akrylowymi technik nie będzie w stanie dopasować lub zastosować odpowiedniego sposobu postępowania przy nakładaniu paznokci akrylowych tak aby zapewnić najlepszą jakość usług.

Przez wszystkie moje lata pracy w salonach paznokci, nigdy nie widziałem nowych techników paznokci, których paznokcie akrylowe trwały tak długo, jak te wykonane przez doświadczonych.

Paznokcie akrylowe podnoszą się jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane

Nawet najlepsze paznokcie akrylowe podniosą się jeśli osoba nie wie jak z nimi pracować i nie zna ich ograniczeń. Oto najczęstsze oznaki tego, że dana osoba nie wie jak dbać o swoje paznokcie akrylowe:

 1. Nosić je zbyt długo dla pracy, którą wykonują.
 2. Używaj ich jako przedłużenia swoich palców, a nie jako wizytówki swoich dłoni.
 3. Jeśli naturalne paznokcie są tłuste, to długie paznokcie akrylowe nie utrzymają się na nich.
 4. Łóżko paznokcia jest zbyt krótkie dla długich paznokci akrylowych.
 5. Paznokcie są zbyt cienkie aby mieć długie paznokcie akrylowe.
 6. Nie masz regularnego harmonogramu uzupełniania akrylu.

Dlaczego paznokcie akrylowe się podnoszą?

Mimo, że przyleganie paznokci akrylowych do łożyska jest jednym z najsilniejszych w porównaniu z innymi produktami do wzmacniania paznokci, to jednak są one sztucznie połączone z paznokciami naturalnymi i odrywają się od łożyska jeśli są wielokrotnie poddawane obciążeniom lub siłom, które mogą osłabić te silne wiązania.

Dlaczego moje paznokcie akrylowe podnoszą się?

Jest rzeczą normalną, że paznokcie akrylowe podnoszą się po dwóch tygodniach, ponieważ przyczepność, która utrzymuje paznokcie akrylowe do łożyska paznokcia traci swoją siłę po tym jak są one narażone na zginanie w górę i w dół lub na stres związany z codziennym używaniem palców i paznokci. Jeśli podniosą się one przed tym czasem, należy sprawdzić, która z trzech przyczyn może być odpowiedzią.

W niektórych przypadkach, jeśli dwie lub wszystkie trzy przyczyny działają razem i zobaczysz jak paznokcie akrylowe zaczynają się podnosić w ciągu zaledwie kilku dni.

Jeśli jeden lub dwa paznokcie akrylowe podniosą się na twojej dominującej ręce po dwóch tygodniach to jest to normalne zużycie ponieważ te palce są najbardziej używane i można się spodziewać, że niektóre z nich się podniosą.

Przyczyna tego rodzaju podnoszenia pochodzi z normalnego zużycia, a produkty akrylowe lub praca technika paznokci jest w porządku.

Jeśli jednak wszystkie pięć paznokci akrylowych na tej samej ręce podniesie się przed upływem dwóch tygodni, to jest to albo zły produkt akrylowy albo zła aplikacja akrylu, która powoduje podniesienie. Za te dwie przyczyny odpowiedzialny jest salon i powinien on bezpłatnie naprawić te uniesione paznokcie.

Dlaczego moje paznokcie akrylowe ciągle się podnoszą?

Jeśli próbowaliście Państwo różnych produktów akrylowych i mieliście do czynienia z różnymi technikami, a mimo to paznokcie akrylowe podnoszą się przed upływem dwóch tygodni, to problem leży po Państwa stronie. Oto kilka powodów:

 1. Twoje paznokcie akrylowe są zbyt długie jak na Twoją pracę lub codzienne używanie rąk i palców.
 2. Twoje naturalne paznokcie są zbyt tłuste aby akryl mógł dobrze przylegać do nich.
 3. Łożyska Twoich paznokci są zbyt krótkie aby utrzymać długie przedłużone paznokcie akrylowe.
 4. Twoje naturalne paznokcie są zbyt cienkie aby mogły stanowić solidną podstawę do przyklejenia i utrzymania paznokci akrylowych.

Jak sprawić aby paznokcie akrylowe nie podnosiły się?

Jak sprawić by paznokcie akrylowe nie podnosiły się? Poza złym produktem akrylowym i niedoświadczonym technikiem paznokci, możesz zrobić swoją część w utrzymaniu paznokci akrylowych przed przedwczesnym podnoszeniem, pamiętając o tym:

 • nie używaj ich jako narzędzi
 • nie nosić ich zbyt długo
 • nie zginać ich zbyt często

Pamiętaj, że nosisz przedłużone paznokcie akrylowe jako jeden ze sposobów na upiększenie Twoich dłoni i palców, a nie po to abyś mogła je używać w dowolny sposób.

Więc naucz się, jak pracować z nimi i będą one trwać dłużej.

Jednym ze sposobów, w jaki mogę zminimalizować podnoszenie paznokci akrylowych moich klientów jest próba stworzenia zestawu paznokci, które tak bardzo im się podobają, że nie chcą robić nic, co mogłoby je zniszczyć. Jest to scenariusz typu win-win. Moje klientki mają ładne paznokcie przez długi czas a ja nie muszę poświęcać więcej czasu na niepotrzebne naprawy co przekłada się na szybkie wypełnienia i mniejsze koszty wypełnień dla nich.

Co zrobić z podniesionymi paznokciami akrylowymi?

Jeśli szczeliny między paznokciami a akrylem nie są na tyle duże, że nie wplątuje się w nie ubranie lub włosy, to nie rób nic, bo powiększysz te szczeliny, a one będą się ślimaczyć i pogłębiać podnoszenie.

Jeśli te szczeliny są na tyle duże, że mogą się zaczepiać, należy je jak najszybciej naprawić. Technik usunie podniesione części i wypełni je nowym akrylem.

Jeśli jeden lub więcej paznokci akrylowych uniesie się tak bardzo i nie możesz przyjść do salonu pielęgnacji paznokci aby je naprawić lub wypełnić, powinnaś owinąć te paznokcie bandażem aby zapobiec ich przytrzaśnięciu i zerwaniu.

Czy można jeszcze wykonać wypełnienie jeśli paznokcie akrylowe podniosą się?

Tak. Nawet jeśli paznokcie akrylowe podniosą się, można je wypełnić.

Jest to normalne, że po dwóch tygodniach akryl nieco się podnosi i wtedy właśnie należy wykonać wypełnienie.

 • Jeśli podniesione części są małe, technik usunie je i wykona normalne wypełnienie.
 • Jeśli podniesione części są tak duże jak jedna czwarta łoża paznokcia lub większe, akryl powinien zostać usunięty i technik powinien nałożyć nowy akryl na cały paznokieć.

Wnioski:

Teraz znasz wszystkie różne przyczyny, które powodują podnoszenie paznokci akrylowych, mam nadzieję, że lepiej zadbasz o swoje piękne paznokcie akrylowe. Powinny one podnieść Twoją pewność siebie.

Ciesz się swoimi pięknymi paznokciami akrylowymi.

CHCESZ WIEDZIEĆ JAK ZNALEŹĆ NAJLEPSZY SALON PAZNOKCI W POBLIŻU? Istnieje pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, aby powiedzieć, czy salon paznokci jest bezpieczny i warto iść do niego.