SPRAW, BY LAKIER ŻELOWY DŁUŻEJ UTRZYMYWAŁ SIĘ NA CIENKICH PAZNOKCIACH: ŁATWY SPOSÓB

Gdy naturalne paznokcie są stosunkowo cienkie, lakier żelowy nie ma solidnej podstawy, na której mógłby się utrzymać. Dlatego też na cienkich paznokciach nie utrzymuje się on tak długo jak na grubszych.

Jednym ze sposobów na przedłużenie trwałości lakieru żelowego na cienkich paznokciach jest nałożenie więcej niż jednej warstwy bazy żelowej. W ten sposób paznokcie naturalne zyskają dodatkową grubość, dzięki czemu będą sztywniejsze i będą mniej podatne na powtarzające się zginanie związane z normalnym, codziennym użytkowaniem dłoni i palców.

Nakładanie lakieru żelowego w celu uzyskania dodatkowej grubości na paznokciach bez tworzenia nieestetycznego, nieporęcznego wyglądu wymaga pewnych zmian w aplikacji żelu bazowego.

Jak nakładać lakier żelowy, aby był trwały na cienkich paznokciach

  1. Nałóż pierwszą warstwę bazy żelowej tak, aby pokryła ona całą powierzchnię paznokcia, jak zwykle. Zaklej krawędź końcówki paznokcia, przejeżdżając po niej pędzelkiem. Upewnij się, że nałożyłeś cienką warstwę żelowego lakieru nawierzchniowego. Wykonaj tę czynność na wszystkich pięciu paznokciach i utwardź.
  2. Nałóż drugą warstwę żelowej bazy. Tym razem nie nakładaj bazy na całą powierzchnię paznokcia, ale pozostaw przerwę około 1/8 cala od skórek. Zrób to na wszystkich pięciu paznokciach i utwardź.
  3. Nałóż trzecią warstwę lub więcej, jeśli uważasz, że jest to konieczne. Każda warstwa będzie oddalona o około 1/8 cala od ostatniej przy krzywej skórek.
  4. Nałóż dwukolorowy lakier żelowy jak zwykle i uszczelnij żelowym lakierem nawierzchniowym.

Oczyść paznokcie, jeśli żelowy lakier nawierzchniowy wymaga użycia zmywacza na bazie alkoholu, aby usunąć lepkie pozostałości.

Ta technika sprawi, że lakier żelowy będzie gruby na końcach paznokci i cieńszy przy skórkach, dzięki czemu uzyskasz naturalny wygląd.

Jak usunąć lakier żelowy na cienkich paznokciach

Należy usunąć tylko kolorowy lakier żelowy. Podczas usuwania należy zwrócić uwagę na czas moczenia lub zawijania, aby można było usunąć kolorowy lakier żelowy, ale pozostawić żelową bazę w stanie nienaruszonym. Jeśli usuniesz wszystkie warstwy żelowego lakieru bazowego, będziesz musiała powtórzyć proces ich nakładania.

Jak przygotować cienką powierzchnię paznokcia

Ponieważ na naturalnych paznokciach pozostało jeszcze trochę żelowej bazy, użyj średniego pilnika, aby skrócić i nadać paznokciom odpowiedni kształt. Nie używaj obcinacza do ich skracania. Obcinanie oddzieli żelowy lakier bazowy od cienkich paznokci i spowoduje powstanie szczelin.

Delikatnie wygładź powierzchnię paznokcia i okolice skórek za pomocą delikatnej polerki.

Jedna warstwa żelowego lakieru nawierzchniowego po tygodniu sprawi, że cienkie paznokcie staną się nieco grubsze.

Aby chronić i przedłużyć trwałość lakieru żelowego na cienkich paznokciach, nałóż jedną warstwę żelowego lakieru nawierzchniowego. Nakładanie więcej niż jednej warstwy nie jest konieczne i będzie potrzebny dodatkowy czas na późniejsze usunięcie lakieru żelowego.

Dodatkowepomocne wskazówki, o których warto pamiętać, aby lakier żelowy utrzymał się dłużej na cienkich paznokciach

Noś krótkie paznokcie: krótkie paznokcie będą miały mniejszą szansę na zaczepienie o coś, co spowoduje ich złamanie i będą narażone na mniejszy stres związany z powtarzającym się zginaniem.

Lakiery żelowe to tylko lakiery: główną cechą lakierów żelowych jest nadawanie naturalnym paznokciom różnych odcieni kolorów. Nie zapewniają one żadnej wytrzymałości strukturalnej. Dlatego nie należy ich traktować jako środków wzmacniających paznokcie.

Czy można nakładać lakier żelowy na cienkie paznokcie? Tak, można stosować lakier żelowy na cienkie paznokcie. Należy jednak pamiętać, że nie będzie on utrzymywał się tak długo jak na normalnych lub grubych paznokciach, ponieważ cienkie paznokcie są częściej zginane podczas codziennego użytkowania rąk. Ten efekt zginania powoduje, że lakier żelowy odchodzi od powierzchni paznokcia szybciej niż oczekiwane 2 do 3 tygodni.

Lakier żelowy wzmacnia paznokcie: jednym ze sposobów na pogrubienie i wzmocnienie cienkich paznokci jest zastosowanie grubszej warstwy bazowej lakieru żelowego. Ta siła jest jednak tymczasowa. Zniknie ona po usunięciu lakieru żelowego.

Poznaj ograniczenia swoich cienkich paznokci: cienkie paznokcie są słabe, więc łatwo się wyginają. To wyginanie sprawia, że lakier żelowy oddziela się od naturalnych paznokci szybciej niż można się spodziewać po 3 tygodniach. Aby utrzymać go na paznokciach dłużej, nie należy:

  • niepotrzebnie wyginać końcówek paznokci.
  • Przejeżdżać paznokciami po innych przedmiotach, np. drapać.
  • Typu z końcówkami paznokci, zamiast tego używaj opuszków palców.
  • Poddawać ich działaniu bardzo gorącej lub zimnej wody.

Inne drogie sposoby na trwałość lakieru żelowego na cienkich paznokciach

Techniki te wymagają zastosowania pewnej formy nakładania produktów do sztucznych paznokci. Do ich wykonania potrzebne są dodatkowe umiejętności. Trzeba też kupić dodatkowe materiały i sprzęt, które mogą być drogie.

Nałóż cienką warstwę żelu twardego: jest on również często nazywany żelem budującym. Podobnie jak w przypadku lakieru żelowego, również żel twardy potrzebuje światła UV, aby się utwardzić. Światło UV, które utwardza żel twardy ma szersze spektrum światła, więc wymaga zwykłej lampy UV typu żarówkowego, ponieważ lampy typu LED nie są przeznaczone do utwardzania produktów żelu twardego.

Proszek do zanurzania SNS: ten produkt wymaga całego zestawu składającego się ze specjalnego płynnego kleju i proszku. Po nałożeniu kleju pędzelkiem na powierzchnię paznokcia, zanurza się go w słoiku z proszkiem, aby się połączył i utwardził. Ten etap zanurzania powtarza się aż do uzyskania pożądanej grubości. Zestaw do zanurzania w proszku jest również drogi i wymaga pewnego przeszkolenia.

Nakładanie akrylu: jest to najdroższe i najbardziej czasochłonne rozwiązanie. Nie polecam jej wykonywania w domu. Paznokcie akrylowe wymagają długiego procesu szkolenia, aby być w tym dobrym. Ponadto zapach płynu akrylowego będzie śmierdział w całym domu i sprawi, że wszyscy będą nieszczęśliwi. Jeśli nie jesteś doświadczonym stylistą paznokci i nie pracujesz z paznokciami akrylowymi, powinieneś to robić tylko w salonach.

Podsumowanie: teraz już wiesz, jak nakładać lakier żelowy na cienkie paznokcie, aby był on trwalszy. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie korzystne. Lakier żelowy jest wspaniałym produktem, spróbuj tej metody aby przekonać się czy pomoże Ci ona cieszyć się nim tak jak wielu innym.

Happy gelling.