ROBIENIE PAZNOKCI AKRYLOWYCH W DOMU: DLACZEGO NIE POWINNAŚ

Paznokcie akrylowe są nadal popularne, mimo że w ostatniej dekadzie wprowadzono na rynek lakiery żelowe. Ludzie noszą paznokcie akrylowe ze względu na ich modne długie i różne kształty, takie jak szpilki, migdały i trumny, które mogą być szybko wykonane przez doświadczonego technika paznokci.

Nie powinno się robić paznokci akrylowych w domu, ponieważ proces ten jest bardzo skomplikowany, wymaga wiedzy technicznej i długiej nauki, zanim będzie się w stanie zrobić w domu dobry zestaw paznokci akrylowych. Ponadto osobie niewykwalifikowanej może zająć nawet pół dnia zrobienie w najlepszym wypadku średnio wyglądającego zestawu paznokci akrylowych, podczas gdy mogłaby ona lepiej wykorzystać swój czas.

Domowe malowanie paznokci akrylowych to bardzo skomplikowany proces

W wielu artykułach i filmach wideo można przeczytać o tym, jak prosta jest aplikacja paznokci akrylowych i że można ją łatwo wykonać w domu przy pomocy zestawu domowego. W rzeczywistości proces ten nie jest taki prosty, a osoba, która wykonuje akryl w domu nie ma odpowiedniego przeszkolenia, praktyki i pełnego zrozumienia celu każdego kroku, aby móc go wykonać z powodzeniem.

Przygotowanie powierzchni paznokcia:

Wygląda to i wydaje się takie proste, kiedy widzisz, jak inni pokazują ci, jak przygotować powierzchnię paznokcia. Jeśli jednak nie zrozumiesz dlaczego odpowiednie przygotowanie powierzchni paznokcia jest tak ważne, to albo zrobisz to niekompletnie, albo pominiesz ten pozornie nieistotny krok. Doprowadzi to do tego, że akryl będzie się podnosił lub odpadnie po kilku dniach.

Przymocowanie tipsów:

Prawie wszystkie filmy, które można zobaczyć, nie mówią wystarczająco dużo o tym, jak przymocować końcówkę paznokcia do wolnego brzegu. Akryl jest produktem wzmacniającym paznokcie i ma za zadanie upiększyć całą dłoń po jego nałożeniu.

Przed przyklejeniem tipsa do paznokcia należy zapoznać się z ogólnym wyglądem paznokcia i dłoni, aby przykleić tipsa w najlepszym położeniu. Bez odpowiedniego szkolenia nie będziesz wiedziała, jak to zrobić. Ostateczne kształty i ogólny wygląd wszystkich pięciu palców mogą nie być takie same. Niektóre z nich mogą wyglądać krzywo lub być skierowane w różne strony.

Wyrównanie szwów:

Ten krok wydaje się zbędny, ale jest niezbędny. Pozwala on na usunięcie grubości końcówki paznokcia po bokach i ogólnej grubości szwu nakładającego się na siebie, dzięki czemu będzie więcej miejsca na mocny akryl bez pogrubiania paznokcia na końcu.

Technik pielęgnacji paznokci może wykonać tę czynność w ciągu kilku minut. Osobom, które robią paznokcie akrylowe w domu, ta prosta czynność może zająć nawet 10 minut lub więcej.

Nakładanie akrylu:

Jest to umiejętność, która może zająć manikiurzystce co najmniej rok, by osiągnąć biegłość. Musi ona wielokrotnie ćwiczyć na sztucznej dłoni, zanim nabierze wystarczającej pewności w pracy z klientkami.

Jeśli robisz paznokcie akrylowe w domu, bez tego warunku, prawdopodobnie popełnisz wiele błędów, które spowodują, że akryl będzie zbyt gruby, grudkowaty lub nierówny. Nie masz też umiejętności, aby je naprawić lub przerobić. Próby naprawienia tych błędów zajmą dużo czasu, a w większości przypadków doprowadzą do rezygnacji.

Nadawanie kształtu paznokciom:

Również w tym przypadku jest to umiejętność nabyta po wielu godzinach ćwiczeń na sztucznych lub ćwiczebnych dłoniach. Każdy może perfekcyjnie ukształtować jeden paznokieć. Jednak kształtowanie wszystkich pięciu paznokci wymaga również odpowiedniego szkolenia w zakresie używania pilnika do paznokci i wielu godzin wcześniejszej praktyki, zanim dana osoba będzie w stanie z powodzeniem ukształtować wszystkie pięć paznokci, które pięknie do siebie pasują.

Mieszanie lub zmniejszanie akrylu wokół skórek:

Nawet doświadczony stylista paznokci musi spiłować akryl wokół linii skórek, aby akryl nie wydawał się tak gruby. Osoby, które nakładają akryl w domu, prawdopodobnie nałożą go zbyt dużo i będą próbowały zmniejszyć jego grubość. Proces ten jest czasochłonny i bez wcześniejszego przeszkolenia w posługiwaniu się pilnikiem do paznokci może zająć od 30 minut do więcej, aby wykonać tę czynność na wszystkich dziesięciu paznokciach.

Wypolerowanie paznokci akrylowych:

Dla doświadczonego technika ten ostatni etap zajmuje tylko kilka minut, aby paznokcie akrylowe stały się gładkie. Niewprawionej osobie, która robi paznokcie akrylowe w domu, może to jednak zająć o wiele więcej czasu. Zanim wypolerujesz paznokcie na gładko, starasz się raczej wypolerować nierówne miejsca na paznokciach. Utwardzone akryle są twarde, więc ich polerowanie zajmuje więcej czasu, zwykle 30 minut lub więcej.

Polerowanie paznokci akrylowych:

Polerowanie paznokci jest również umiejętnością wymagającą wielu godzin praktyki, szczególnie w przypadku długich paznokci akrylowych. Bez odpowiedniego doświadczenia osoba, która robi paznokcie akrylowe w domu jest prawdopodobnie wyczerpana po wielu godzinach spędzonych na tworzeniu zestawu paznokci akrylowych i może nie być w stanie dobrze ich wypolerować.

Nałożenie ozdób na paznokcie akrylowe:

Ostatnim etapem upiększania nowych paznokci akrylowych jest prawdopodobnie utrata ekscytacji, która towarzyszyła jej na początku, ponieważ zdajesz sobie sprawę z tego, jak długo to potrwa i jak trudny i wymagający jest cały proces.

Osoba, która robi paznokcie akrylowe w domu, prawdopodobnie jest wyczerpana po wielu godzinach spędzonych na ich robieniu i może nie być w stanie dobrze ich wypolerować.

Czy manikiurzystki robią paznokcie akrylowe w domu?

Nawet najbardziej doświadczona manicurzystka, która chwali się swoją umiejętnością malowania paznokci akrylowych, nie jest w stanie zrobić ich sama w domu z jednego ważnego powodu:

Większość z nas jest albo prawo-, albo leworęczna. Oznacza to, że technika paznokciowa może być bardzo dobra w robieniu akrylu używając tylko ręki dominującej. Używa ona dominującej ręki do trzymania wacika, pilniczka do paznokci, pędzelka do paznokci i pędzelka do malowania paznokci. Jeśli zmieni rękę i spróbuje używać ręki niedominującej, będzie równie dobra (lub zła) jak każda inna.

Przez cały czas, kiedy pracowałam jako technik paznokci i zarządzałam różnymi salonami, żadna doświadczona technik paznokci nie robiła samodzielnie paznokci akrylowych. Poprosiły one swoje współpracowniczki, aby zrobiły to za nie. Podobnie jak świetni fryzjerzy, nie potrafili sami obciąć sobie włosów.

Jeśli dobrzy styliści paznokci nawet nie próbują samodzielnie wykonać paznokci akrylowych w salonie z użyciem wszystkich profesjonalnych narzędzi i produktów, to jak można to zrobić w domu przy pomocy domowego zestawu dla początkujących?

Czy wiesz, że za jedyne 3,95$ miesięcznie możesz mieć własny salonik pielęgnacji paznokci online, bez konieczności robienia paznokci i bez spotykania się z klientami?

Malowanie paznokci akrylowych w domu sprawi, że Twój dom będzie pachniał

Niezależnie od tego, czy zakupiony przez Ciebie zestaw do robienia paznokci akrylowych w domu jest zwykły czy bezzapachowy, różne chemiczne płyny do paznokci będą parować i wypełniać całe pomieszczenie nieprzyjemnym zapachem, który może być nie do zniesienia dla innych członków rodziny. Zapachy te będą prawdopodobnie utrzymywać się w domu przez wiele godzin.

Wykonywanie paznokci akrylowych jest najważniejszą umiejętnością manikiurzystki.

Manicurzystka musi nauczyć się wszystkich umiejętności, począwszy od podstawowego manicure, polerowania, zakładania tipsów na wolne brzegi tak, aby wyglądały one naturalnie, nauczyć się obsługi wiertarki do paznokci, aż do momentu, kiedy będzie mogła zacząć ćwiczyć na paznokciach akrylowych. Cały ten proces może trwać nawet rok, zanim manikiurzystka będzie gotowa do pracy z akrylami.

Po trzech miesiącach ćwiczeń zajęło mi dobre dwa lata zanim mogłam spokojnie powiedzieć, że jestem kompetentna w robieniu paznokci akrylowych. Aby osiągnąć ten poziom, przez te dwa lata pracowałam 6, 7 dni w tygodniu, wykonując dziennie od 5 do 7 zestawów paznokci akrylowych.

Jeśli ktoś chce robić paznokcie akrylowe w domu bez odpowiedniego przeszkolenia i doświadczenia, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że napotka na wiele problemów: albo będzie to trwało długo, albo efekt końcowy nie będzie zadowalający i paznokcie będą się łamać lub przedwcześnie podnosić.

Czy warto robić paznokcie akrylowe w domu?

Ze względu na wszystkie wymienione powyżej wady, robienie paznokci akrylowych w domu nie jest warte wysiłku. Lepiej jest udać się do salonu pielęgnacji paznokci. Nie dość, że zrobisz to w mniej niż godzinę, to jeszcze możesz być pewna, że Twoje nowe paznokcie akrylowe utrzymają się nawet do dwóch tygodni.

Jak możesz zaoszczędzić pieniądze NIE robiąc paznokci akrylowych w domu?

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na akrylowych paznokciach w salonie, możesz je zrobić sama w domu. Rób to tylko wtedy, gdy jesteś w tym bardzo dobra i lubisz spędzać czas na ozdabianiu paznokci.

Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ skomplikowany wzór paznokci może kosztować tyle, co zestaw paznokci.

Czy warto robić paznokcie akrylowe w domu?

Jeśli nie możesz pozbyć się myśli o robieniu paznokci akrylowych, to zamiast próbować robić to w domu przy pomocy zestawu do robienia paznokci akrylowych i spędzać wiele godzin aby skończyć jeden zestaw paznokci, spróbuj zapisać się do szkoły paznokci lub znaleźć sposób na nauczenie się jak robić paznokcie. W ten sposób nie tylko spełnisz swoje marzenie o paznokciach, ale także możesz dobrze zarobić, robiąc paznokcie akrylowe innym ludziom.

I będziesz jak inni styliści paznokci - poproś innego stylistę paznokci, aby dał Ci zestaw paznokci akrylowych.

Najlepsza alternatywa dla paznokci akrylowych: paznokcie "press on nails

Osobom, które chcą mieć długie paznokcie i równe kształty, jakie kojarzą się z akrylem, zdecydowanie polecam najlepszą alternatywę: paznokcie wciskane.

Ten produkt jest nie tylko przyjazny dla początkujących, ale także wymaga mniej czasu na założenie nowego kompletu. Paznokcie te mają wstępnie wybrane długości i kształty, więc nie trzeba poświęcać wiele czasu na ich tworzenie.

Upewnij się, że przeczytałaś całą instrukcję i postępuj zgodnie z nią, ponieważ jest ona niezbędna do stworzenia trwałego zestawu paznokci typu press-on.

Należy pamiętać, że takie paznokcie press-on są przeznaczone do noszenia przez maksymalnie jeden tydzień. Nie próbuj ich trzymać na paznokciach dłużej, ponieważ są one przeznaczone do tymczasowej aplikacji.

Paznokcie te są mocowane do prawdziwych paznokci za pomocą kleju do paznokci. Bez względu na to jak dobry jest ten klej, po kilku dniach traci on swoją skuteczność i oddziela się od paznokci.

W takim przypadku między paznokciem a paznokciem wciskanym powstaje szczelina. Podczas mycia rąk w tej szczelinie będzie osadzać się woda, która tam pozostanie. Z czasem glony znajdujące się w tej wodzie będą się rozwijać i przekształcą się w pleśń lub grzyby, tworząc zieloną plamę na paznokciach.

Na Amazonie można znaleźć zestawy do wciskania paznokci i wybrać taki, który ma kształt i długość, jakie nam odpowiadają. Jednak im dłuższe są press-on nails, tym szybciej odpadną od paznokci niż krótsze.

Druga najlepsza alternatywa dla paznokci akrylowych: paznokcie zanurzane

Paznokcie zanurzeniowe nazywane są również paznokciami SNS, które są kolejnym produktem do wzmacniania paznokci. Ten produkt nie zawiera śmierdzącego płynu, jak akryl, a grubość paznokci uzyskuje się przez wielokrotne zanurzanie ich w proszku. Produkt ten wymaga umiejętności kształtowania paznokci, dlatego jest przeznaczony dla osób średnio zaawansowanych.

Trzecia najlepsza alternatywa dla paznokci akrylowych: polygel

Polygel to najnowszy produkt do wzmacniania paznokci. Tworzy się je poprzez nałożenie żelu na odwróconą lub odwróconą do góry nogami formę przypominającą końcówkę paznokcia. Następnie wyciska się go na naturalne paznokcie i utwardza pod lampą LED UV przez około 30 sekund. Formę usuwa się, a nową końcówkę paznokcia można opiłować do pożądanej długości i kształtu.

W porównaniu z tipsami zanurzeniowymi, tipsy poligelowe wymagają dodatkowego kroku polegającego na nałożeniu żelu na formę w taki sposób, aby wszystkie paznokcie miały porównywalną grubość. Jest to więc bardziej skomplikowane.