JAK SPRAWIĆ, BY LAKIER DO PAZNOKCI BYŁ GRUBSZY: MOŻESZ GO UŻYĆ

Czasami zdajesz sobie sprawę, że kupiony niedawno lakier do paznokci jest po prostu zbyt cienki, aby można go było nałożyć na paznokcie i zastanawiasz się, jak sprawić, aby ten cienki, zniszczony lakier do paznokci stał się grubszy.

Jedynym sposobem na zagęszczenie lakieru do paznokci jest umożliwienie powolnego odparowania jego płynnych rozpuszczalników poprzez wystawienie go na działanie ciepłej temperatury. Wysoka temperatura powoduje, że rozpuszczalniki wyparowują tak szybko, że stałe składniki, takie jak pigmenty w lakierze do paznokci, wytrącają się na dnie butelki i mogą zniszczyć lakier do paznokci.

Co zrobić gdy lakier do paznokci jest zbyt rzadki?

Jak sobie radzić z wodnistym lakierem do paznokci? Spokojnie. To nie jest takie złe jak myślisz. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę cierpliwości, ponieważ będziesz musiał zastosować więcej niż dwie warstwy koloru niż zwykle.

Jeśli chcesz zastosować cienki lakier do paznokci na swoich naturalnych paznokciach, możesz to zrobić, ale musisz zastosować kilka warstw, aby uzyskać pożądany odcień. W przeciwnym razie kilka warstw cienkiego lakieru do paznokci nie da ci wystarczająco dużo pigmentu kolorystycznego, aby pokazać właściwy kolor. Oto, czego potrzebujesz:

  • Twój cienki lakier do paznokci
  • Cierpliwość

Weź głęboki oddech i zacznij nakładać ten cienki lakier do paznokci na swoje paznokcie. Ponieważ jest on wodnisty, upewnij się, że usuniesz nadmiar lakieru, skrobiąc szczoteczką do paznokci o wewnętrzną stronę szyjki butelki, tak aby ten cienki lakier nie kapał na stół lub nie spływał po Twoich skórkach.

Pierwsze kilka warstw pokazują tylko bardzo jasną wersję koloru lakieru do paznokci.

Nie spiesz się z polerowaniem, ponieważ dodatkowy czas pozwoli na wyschnięcie lakieru do paznokci przed nałożeniem kolejnej warstwy.

Nałóż tyle warstw ile potrzebujesz aż będziesz zadowolony z ostatecznego koloru. Może to zająć nawet 4 lub 5 warstw.

Nałóż lakier nawierzchniowy i gotowe.

Aby lakier szybciej wyschnął, możesz użyć wentylatora. Ja jednak wolę mały wentylator ustawiony na niską temperaturę i niską prędkość, ponieważ ciepło szybciej wysuszy lakier do paznokci. Możesz użyć suszarki do włosów również ustawionej na niską temperaturę i niską prędkość aby wysuszyć paznokcie kładąc suszarkę na wierzchu złożonego ręcznika tak aby się nie ruszała. Bądź ostrożny, gdy używasz urządzenia elektrycznego, zwłaszcza jeśli wokół jest woda.

Jak sprawić, aby lakier do paznokci był grubszy

Jak wspomniałam wyżej, jedynym sposobem na pogrubienie cienkiego lakieru do paznokci jest wystawienie go na działanie niskich temperatur, nie gorących.

Czego potrzebujesz:

  • Plastikowy pojemnik wystarczająco wysoki, aby zmieścić w nim butelkę z lakierem do paznokci, lub
  • Mała torba Ziploc

Zanim przystąpisz do działania, upewnij się, że oczyściłeś wnętrze zakrętki i szyjkę butelki z lakierem lub acetonem. Jeśli jest lakier do paznokci na nich, to wyschnie jest znacznie trudniejsze do czyszczenia później.

Umieść swój lakier do paznokci wewnątrz pojemnika lub torby Ziploc.

Poluzuj pokrywę, więc będzie po prostu siedzieć na szczycie butelki.

Ostrożnie umieść go na górze szafki w łazience lub gdzieś, gdzie jest wysoko i ciepło. Ciepła temperatura ma tendencję do utrzymywania się na wyższym poziomie wewnątrz domu. Łazienka jest preferowanym miejscem, ponieważ ma wentylator wyciągowy, którym opary chemiczne mogą uciec.

Upewnij się, że to jest z drogi, więc nie ma szansy ktoś przypadkowo puka go off.

Zostaw go tam na co najmniej 3 do 4 dni.

Sprawdź na nim po kilku dniach, aby zobaczyć, jak bardzo płynny rozpuszczalnik wyparował.

Jeśli nie ma dużych postępów, możesz wybrać inne cieplejsze miejsce. Upewnij się, że nie jest ono blisko bezpośredniego ciepła.

Pamiętaj, że są to rozpuszczalniki chemiczne, więc powinieneś zostawić swój lakier do paznokci poza domem, jeśli to możliwe.

Ten sposób zagęści lakier do paznokci bez rujnowania go przy minimalnym wysiłku i czasie.

A oto jak sprawisz, że twój cienki lakier do paznokci będzie grubszy.

Życzymy miłej zabawy przy polerowaniu.

Powiązane artykuły:

NAJLEPSZY WZMACNIACZ DO PAZNOKCI DLA NATURALNYCH PAZNOKCI. Jeśli twoje paznokcie są cienkie i kruche, wypróbuj ten lakier żelowy jako utwardzacz do paznokci. Twoje paznokcie będą ci za to wdzięczne.

JAK DŁUGO LAKIER UTRZYMUJE SIĘ NA PAZNOKCIACH? Chcesz wiedzieć, jak sprawić, by lakier do paznokci utrzymał się dłużej na Twoich naturalnych paznokciach? Istnieją łatwe rzeczy, które możesz zrobić, aby twój lakier do paznokci był trwały.

ŚWIETNE ALTERNATYWY DLA WYRZUCENIA TWOICH STARYCH LAKIERÓW ŻELOWYCH. Żelowe lakiery są drogie i uważane za odpady chemiczne. Istnieją alternatywy dla umieszczenia ich w swoim koszu na śmieci.