JAK SPRAWDZIĆ, CZY LAKIER W ŻELU JEST UTWARDZONY: DWIE WIZUALNE WSKAZÓWKI

Jak stwierdzić, czy lakier żelowy jest całkowicie utwardzony Wydaje się, że dla wielu osób używających lakieru żelowego tajemnicą jest to, że na rynku nie ma żadnego urządzenia, które pozwoliłoby stwierdzić, czy lakier żelowy na paznokciach jest prawidłowo utwardzony. Nie ma sposobu, aby stwierdzić, czy lakier żelowy jest prawidłowo utwardzony, patrząc na wynik.

Jedynym sposobem na prawidłowe utwardzenie lakieru żelowego jest utwardzenie żelowej bazy, kolorowego lakieru żelowego i żelowego lakieru nawierzchniowego osobno przez 30 do 45 sekund po każdym nałożeniu ich na naturalne paznokcie. Pominięcie tych kroków utwardzania lub nie zapewnienie każdej warstwie wystarczającego czasu utwardzania spowoduje, że żel będzie niedoleczony.

Większość problemów związanych z niedostatecznym utwardzeniem żelu dotyczy żelu kolorowego i żelowego lakieru nawierzchniowego. Aby dowiedzieć się, jak wykonać lakier w żelu, aby za każdym razem był on całkowicie utwardzony, przyjrzyjmy się, w jaki sposób należy nakładać i utwardzać poszczególne warstwy żelu.

Dwie pomocne wskazówki, jak rozpoznać, czy lakier żelowy jest niedostatecznie utwardzony

Wskazówka wizualna nr 1:

Łatwym sposobem na sprawdzenie, czy kolorowy lakier w żelu jest niedostatecznie utwardzony, jest to, że po utwardzeniu kolorowy lakier w żelu przykleja się do pędzelka do nakładania lakieru nawierzchniowego. Ten zabarwiony na kolorowo pędzelek do żelu jest oznaką niedostatecznego utwardzenia kolorowego lakieru w żelu.

Wskazówki wizualne2:

Niewystarczająco utwardzony żelowy lakier nawierzchniowy będzie wyglądał matowo. Nieutwardzony żelowy lakier nawierzchniowy będzie się ścierał po zetknięciu z nim środka czyszczącego na bazie alkoholu.

Jak prawidłowo utwardzić lakier w żelu

Utwardzanie żelowej warstwy bazowej: żelowa warstwa bazowa jest przezroczysta, więc do prawidłowego utwardzenia wystarczy około 30 sekund pod lampą LED.

Dwie rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wykonywaniu żelowej powłoki bazowej:

  • Upewnij się, że żelowy lakier bazowy jest nałożony równomiernie i cienko. Postaraj się zeskrobać jak najwięcej żelu bazowego z wnętrza butelki z żelem przed polerowaniem.
  • Jeśli lakier bazowy jest zbyt gęsty, dodaj kilka kropel rozcieńczalnika do żelu, dobrze wstrząśnij i pozostaw na 15 minut przed użyciem.

Utwardzanie pod lampą LED przez 30 do 45 sekund.

Utwardzanie żelu kolorowego

Jeśli kolor lakieru żelowego przyklei się do pędzelka lakieru nawierzchniowego, oznacza to, że lakier żelowy nie został utwardzony. W takim przypadku należy przerwać nakładanie żelu i utwardzać go na obu dłoniach przez 45 sekund. Jeśli po 45 sekundach utwardzania kolor żelu nadal plami pędzelek do nakładania lakieru nawierzchniowego. Jeśli lakier kolorowy w żelu jest ciemny, usuń go i użyj jaśniejszego koloru. Jeśli jest to kolor jasny, utwardź go przez 30 sekund.

Uwaga:

jeśli masz dodatkową zapasową lampę LED, spróbuj utwardzić paznokcie żelowe pod tą lampą. Jeśli kolor się utwardzi, nie będziesz musiała tracić czasu na usuwanie ciemnego koloru.

Jeśli po drugim utwardzeniu przez 45 sekund jasny kolor żelu nadal plami pędzelek do nakładania lakieru nawierzchniowego, lampa LED może być wadliwa i należy ją wymienić.

Utwardzanie żelowego lakieru nawierzchniowego

Żelowy lakier nawierzchniowy jest przezroczystym rodzajem lakieru żelowego, więc nie wymaga dużej siły do utwardzenia.

Nałóż cienką warstwę żelowego lakieru nawierzchniowego i utwardzaj go przez 45 sekund. Żelowy lakier nawierzchniowy powinien być już utwardzony, jeśli jest to cienka warstwa, a lampa LED działa prawidłowo.

Jeśli żelowy lakier nawierzchniowy wygląda na matowy po wyczyszczeniu go środkiem czyszczącym na bazie alkoholu, może to być spowodowane jedną z trzech rzeczy:

  1. Żelowy lakier nawierzchniowy jest niedoleczony.
  2. Żelowa warstwa nawierzchniowa jest tak cienka, że usuwa się ją za pomocą zmywacza.
  3. Lampa LED jest uszkodzona i nie utwardza całkowicie żelu nawierzchniowego.

Jeśli żelowy lakier nawierzchniowy wygląda na matowy, oznacza to, że nie został prawidłowo utwardzony. Aby rozwiązać ten problem, utwardź paznokcie ponownie przez 30 sekund, nałóż jeszcze jedną cienką warstwę żelowego lakieru nawierzchniowego i utwardź go przez 45 sekund.

Jeśli nadal wygląda matowo, to albo lampa LED jest wadliwa, albo żel nawierzchniowy jest zły.

Co się stanie, jeśli lakier żelowy jest niedotwardzony?

Jeśli dwie warstwy kolorowego żelu polskiego są niedostatecznie utwardzone, nie utworzą one dobrego połączenia między sobą i z bazą. To osłabi cały lakier żelowy. Nawet jeśli wygląda on dobrze, będzie odpryskiwał, łuszczył się lub odpadał od paznokcia znacznie szybciej

. Ponadto, jeśli żelowy lakier nawierzchniowy jest niedostatecznie utwardzony, wydarzą się jeszcze dwie rzeczy:
  1. Górny nieutwardzony żelowy lakier nawierzchniowy nie osiągnie optymalnego stadium, w którym nie wytworzy się lustrzany połysk i paznokieć będzie wyglądał matowo.
  2. Dolny nieutwardzony żelowy lakier nawierzchniowy nie będzie tworzył dobrego połączenia z warstwą żelu kolorowego i spowoduje, że żelowy lakier nawierzchniowy będzie się łuszczył, odpryskiwał lub odchodził od żelu kolorowego szybciej.

Aby uniknąć nieutwardzonego żelowego lakieru nawierzchniowego, należy nakładać cienkie warstwy i utwardzać je przez 30 do 45 sekund.

Jeśli żelowy lakier nawierzchniowy trzeba oczyścić środkiem czyszczącym na bazie alkoholu, zrób to tak, aby usunąć lepką warstwę lub warstwę inhibicyjną i odsłonić połysk.

Co się stanie, jeśli przesadzisz z utwardzaniem lakieru żelowego?

Jeśli żelowy lakier bazowy, żelowy lakier kolorowy lub żelowy lakier nawierzchniowy są utwardzane pod lampą LED przez zbyt długi czas, staną się nadmiernie utwardzone. To powoduje, że lakier żelowy traci swoją elastyczność, która jest podobna do naturalnej płytki paznokcia. Nawet jeśli użytkownik nie odczuwa żadnej różnicy, to utwardzone paznokcie żelowe mają tendencję do szybszego odpryskiwania.

Ponadto utwardzony lakier żelowy staje się bardzo suchy i tworzy bardzo twardą warstwę, która wymaga aż jednej godziny moczenia zanim aceton będzie w stanie całkowicie spenetrować i zmiękczyć ten zbyt utwardzony lakier żelowy tak aby można go było bezpiecznie usunąć

.

Nie należy więc utwardzać lakieru żelowego zbyt długo myśląc, że pomoże to w utrzymaniu go dłużej na paznokciach.

Czy lakier w żelu musi być czyszczony alkoholem pomiędzy warstwami, aby był prawidłowo utwardzony?

Czyszczenie zmywaczem na bazie alkoholu przed nałożeniem kolejnej warstwy lakieru żelowego nie jest konieczne. To tylko wydłuża czas nakładania żelu, a także stwarza ryzyko, że na powierzchni żelu znajdzie się kurz lub kłaczki, które na końcu spowodują, że będzie on grudkowaty.

Jak długo należy utwardzać lakier w żelu?

W dzisiejszych czasach wiele osób miesza w domu różne marki. Robią to nieświadomie, ponieważ kiedy zaczynały swoją przygodę z paznokciami żelowymi w domu, kupowały zestaw lakierów określonej marki. Zestawy te oferują tylko kilka kolorów lakierów. Kiedy ludzie ci znajdą kolor żelu, który im się podoba, kupują go niezależnie od

marki.

Wielu producentów popularnych marek zaleca jedynie, aby ich produkty nie były używane z innymi, aby zminimalizować problemy związane z łączeniem lub niepełnym utwardzeniem. Niezależnie od tego, jak różnych długości fal światła UV używają producenci do utwardzania swoich żelowych past polerskich, wszystkie one należą do określonego zakresu spektrum światła UV

.

Producent LED, który używa żelu LED o długości fali 375 nm, będzie używał żarówek emitujących tylko od 370 do 380 nm. "LED" to skrót od "light emitting diode", który odnosi się do rodzaju żarówki używanej w lampie żelowej LED.

Nailsmag.com

Producenci lamp LED zdają sobie z tego sprawę, dlatego starają się, aby ich lampy LED emitowały światło UV, które mieści się w tym spektrum promieniowania UV. Jeśli tego nie zrobią, ryzykują, że użytkownicy końcowi będą musieli nosić przy sobie więcej niż jedną lampę LED i będą błędnie myśleć, że lampa LED, która nie utwardza wszystkich lakierów żelowych jest gorsza lub niskiej jakości.

Każda lampa LED może całkowicie utwardzić żelowy lakier bazowy, żelowy lakier kolorowy i żelowy lakier nawierzchniowy w ciągu 30 - 45 sekund.Taki czas utwardzania pozwoli na uzyskanie optymalnie uplastycznionego lakieru na paznokciach

. Jeśli lakier żelowy jest utwardzany przez dłuższy czas, stanie się on stały i będzie mocno przylegał do powierzchni paznokcia, co sprawi, że jego późniejsze usunięcie będzie znacznie trudniejsze i bardziej pracochłonne.

Powiązane pytania:

Jaki jest najlepszy sposób usuwania lakieru żelowego? Usuwanie lakieru żelowego przy pomocy kociołków na palce, które nasączone są acetonem, jest metodą najmniej czasochłonną. Dzięki tej metodzie możesz używać swoich dłoni i palców do innych czynności, podczas gdy lakier żelowy jest w tym samym czasie namaczany

. Dowiedz się więcej o tej wspaniałej technice usuwania żelu w tym artykule.

W tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić lampę LED. Jak sprawdzić, czy lampa LED jest dobra? Lampa LED czasami nie wytwarza wystarczającej ilości światła do utwardzenia lakieru żelowego, a problem ten nie jest zauważalny wizualnie. Istnieje kilka sposobów na określenie, czy lampa jest sprawna, czy nie, na podstawie sposobu utwardzania

lakieru żelowego.

Sprawdź najnowszą mini wiertarkę do paznokci tutaj.