CZY MOGĘ ZROBIĆ PAZNOKCIE AKRYLOWE NA ZŁAMANYM PAZNOKCIU: CO ROBIĆ

Złamane paznokcie mogą zdarzyć się każdemu, młodemu czy staremu, mężczyźnie czy kobiecie. Czasami złamania są nieznaczne na wolnych krawędziach. W innych przypadkach pęknięcia znajdują się wewnątrz łożyska paznokcia i mogą powodować ból lub krwawienie.

Paznokcie akrylowe są doskonałym produktem do naprawy złamanego paznokcia naturalnego. Ich siła i wytrzymałość sprawiają, że złamany lub pęknięty paznokieć zachowuje swój kształt i nie dopuszcza do pogłębienia się złamania aż do momentu, w którym paznokcie wyrosną i będzie można je obciąć.

Czy mogę nadal mieć paznokcie akrylowe na złamanym paznokciu?

Ponieważ jest to najsilniejszy produkt do wzmacniania paznokci, powinieneś założyć paznokcie akrylowe na złamany paznokieć, aby uchronić się przed bólem, który może on wywołać i aby zachować długość i kształt jako dodatkowy bonus.

Czy można nakładać akryl na złamany paznokieć?

Akryl jest stosunkowo bezpiecznym produktem do stosowania na paznokciach naturalnych. Miałam okazję naprawiać akrylami setki paznokci moich klientów w moim salonie i nie miałam żadnych komplikacji, ponieważ przestrzegałam ścisłych procedur bezpieczeństwa i nalegałam na moich klientów aby trzymali się sztywnych zasad pielęgnacji w domu.

Jak naprawić złamany paznokieć za pomocą akrylu

Niezależnie od tego, czy naprawiasz paznokieć akrylami w domu, czy zlecasz to w salonie paznokci, procedura powinna być taka sama.

Istnieje kilka różnych sposobów na naprawę paznokcia za pomocą akryli, w zależności od lokalizacji złamania lub pęknięcia na paznokciu i tego, czy jak chcesz zachować kształt lub długość tego paznokcia.

Uwaga: jeśli złamany paznokieć krwawi to musisz poczekać aż się zagoi i przestanie krwawić, zwykle w ciągu kilku dni, zanim będziesz mógł wykonać akryl na tym złamanym paznokciu.

Jeśli paznokieć złamie się na wolnym brzegu:

Ponieważ nie ma otwartej rany ani krwawienia, proces naprawy jest łatwy i prosty.

Procedura:

  1. Oczyść naturalny paznokieć za pomocą alkoholu.
  2. Jeśli chcesz przedłużyć ogólną długość paznokcia, możesz przykleić końcówkę paznokcia i przyciąć ją do pożądanej długości.
  3. Jeśli nie chcesz dodawać dodatkowej długości i chcesz użyć tylko swojego naturalnego paznokcia, możesz ukształtować go za pomocą pilnika do paznokci do swoich upodobań.
  4. Zblenduj szew za pomocą pilnika do paznokci o średniej ziarnistości i usuń połysk z naturalnego paznokcia i zetrzyj kurz.
  5. Nałóż dehydrator/równoważnik pH i pozostaw do wyschnięcia.
  6. Nałożyć podkład akrylowy i pozostawić do wyschnięcia.
  7. Nałożyć akryl na cały naturalny paznokieć/obszar końcówki i pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 3 minuty lub do momentu, aż stanie się on całkowicie stały. Możesz nałożyć akryl na ten paznokieć w taki sam sposób jak na każdy inny paznokieć.
  8. Wyczyść nadmiar na skórkach i nadaj paznokciowi kształt taki sam jak pozostałym.
  9. Wypoleruj nowy paznokieć do pożądanej gładkości.

Jeśli paznokieć pęka lub rozdwaja się w obszarze łożyska paznokcia:

Jeśli masz paznokieć, który pęka w obszarze łożyska paznokcia, traktuj go jak otwartą ranę, nawet jeśli nie boli ani nie parzy alkoholem.

Jeśli złamanie lub pęknięcie jest niewielkie, a jego zewnętrzna część jest nadal mocno połączona z resztą paznokcia, możesz nałożyć na ten paznokieć akryl w taki sam sposób jak w przypadku złamania paznokcia na wolnym brzegu.

Jeśli pęknięcie jest długie i jego zewnętrzna część zwisa, musisz ją zabezpieczyć zanim nałożysz akryl na cały paznokieć.

Aby zabezpieczyć ten kawałek paznokcia możesz dodać albo wystarczającą ilość kleju do paznokci albo małą kulkę akrylu tak aby złamany paznokieć trzymał się mocno.

Niezależnie od tego czy użyją Państwo kleju do paznokci czy akrylu, należy przytrzymać go w miejscu aż do wyschnięcia kleju lub do całkowitego zestalenia się akrylu.

Spiłuj nieco akrylowy koralik pilnikiem do paznokci, jeśli wygląda na zbyt wysoki lub gruby.

Teraz możesz iść dalej i naprawić ten paznokieć stosując procedurę naprawy złamanego paznokcia na wolnym brzegu powyżej.

Jak długo akryl musi pozostać na złamanym paznokciu?

Miejsce złamania lub pęknięcia decyduje o tym jak długo akryl musi pozostać na paznokciu.

Jeśli złamanie znajduje się na wolnym brzegu, to potrzeba około 2 do 4 tygodni aby złamany paznokieć wyrósł na tyle długi, że będzie miał taką samą długość jak inne paznokcie.

Jeśli złamanie jest wewnątrz obszaru łożyska paznokcia, to zajmie od 4 do 8 tygodni, aby pęknięcie wyrosło na tyle daleko, że można je przyciąć.

Jeśli akryl utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie, musisz zrobić wypełnienie akrylowe na tym paznokciu, aby był on wytrzymały przez następne 2 tygodnie.

Kontynuuj podawanie tego złamanego paznokcia co 2 tygodnie, aż pęknięcie będzie mogło zostać odcięte.

Jak usunąć akryl na złamanym paznokciu

Kiedy jest to bezpieczne lub pęknięcie jest przycięte, możesz usunąć akryl na złamanym paznokciu.

Technika jest taka sama jak w przypadku usuwania normalnych paznokci akrylowych.

Najlepszym sposobem jest namoczenie go w acetonie, który jest utrzymywany w cieple przez dodatkową miskę z gorącą wodą.

Co 5 minut zeskrobuj zmiękczony akryl z paznokcia za pomocą patyczka z drzewa pomarańczowego lub popychacza do skórek, aż do momentu, gdy na paznokciu nie będzie już akrylu.

Oczyść paznokieć świeżym acetonem i umyj wodą z mydłem.

Czy na złamanym paznokciu mogę jeszcze zrobić akryl?

Możesz nakładać akryl na złamany paznokieć pod warunkiem, że nie jest to otwarta rana ani nie krwawi. Jeśli masz taki, który czuje pieczenie, gdy czyścisz go alkoholem, powinnaś odczekać kilka dni, aż rana się zagoi lub krwawienie ustanie co najmniej na 48 godzin.

Ile kosztuje naprawa złamanego paznokcia?

Jeśli masz złamany paznokieć i bardzo ci to przeszkadza. Tak długo, jak złamanie nie powoduje krwawienia, możesz bezpiecznie udać się do salonu paznokci, aby naprawić go poprzez zastosowanie paznokci akrylowych.

Ogólnie rzecz biorąc koszt naprawy jednego złamanego paznokcia za pomocą paznokci akrylowych wynosi od 3 do 5 dolarów, a proces nakładania akryli na złamany paznokieć trwa tylko mniej niż 5 minut bez polerowania.

Za cenę filiżanki kawy, nie będziesz miał żadnego bólu spowodowanego tym złamanym paznokciem.

Jeśli jesteś mężczyzną, nie czuj się onieśmielony idąc do salonu paznokci. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś po tym, jak ten problem złamanego paznokcia zostanie załatwiony przez następne dwa tygodnie.

Podczas gdy jesteś tam, możesz pobłażać sobie z manicure lub pedicure.

Twój złamany paznokieć przestanie sprawiać ci ból, a akryl powstrzyma go przed pogorszeniem się i zminimalizuje szansę na infekcję.

Szczęśliwego naprawiania paznokci.

Powiązany artykuł:

Chcesz poznać THE BEST NAIL SALON NEAR YOU, aby uzyskać naprawę złamanego paznokcia? Jest pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć, że wszystkie wspaniałe salony paznokci mają w pobliżu.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Uwaga dotycząca wpisów medycznych:

Artykuły mające treść medyczną służą wyłącznie do celów informacji ogólnej. Takie artykuły nie nadają się do (samodzielnego) diagnozowania i leczenia poszczególnych chorób i wskazań medycznych. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem tych artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.