DLACZEGO MOJE PAZNOKCIE AKRYLOWE CIĄGLE SIĘ ODKLEJAJĄ?

Niezależnie od tego czy jest się technikiem paznokciowym czy osobą, która robi to w domu, za każdym razem jest to bardzo satysfakcjonujące, ponieważ wymaga to wiele pracy i poświęcenia. Jednak tak samo jak cieszysz się z tego, że skończyłaś komplet akryli, tak samo czujesz się pokonana, jeśli po kilku dniach Twoje świeżo pomalowane paznokcie akrylowe ciągle odskakują.

Paznokcie akrylowe odpadają przedwcześnie z powodu wielu różnych czynników. Można je jednak podzielić na cztery główne obszary: przygotowanie paznokci, warunki naturalne paznokci, same akryle i sposób ich nakładania.

Przyjrzyjmy się szczegółowo jak każdy z tych obszarów powoduje przedwczesne odrywanie się paznokci akrylowych.

Czysta powierzchnia paznokcia

Wszystkie sztuczne produkty do wzmacniania paznokci i paznokcie akrylowe nie są od tego wolne. Potrzebują one nieskazitelnie czystej powierzchni, na której będą się trzymać. Paznokcie akrylowe mają się trzymać przez 2 do 4 tygodni, w zależności od tego jak mocno są używane w codziennych czynnościach.

Bez nieskazitelnej powierzchni paznokcia, która musi być wolna od kurzu, substancji oleistych jak np. olejek do skórek lub balsam do rąk, paznokcie akrylowe nie będą się wiązać z paznokciami i ich trwałość będzie mniejsza.

Pro tip: niezależnie od tego czy moja klientka ma na paznokciach lakier czy nie, zawsze czyszczę wszystkie powierzchnie paznokci wacikiem z odrobiną acetonu. W ten sposób zawsze będę pewna, że powierzchnia paznokcia jest czysta, szczególnie wzdłuż linii skórek, aby usunąć wszystkie ślady olejku do skórek, balsamu do rąk, sosu do skrzydełek buffalo lub sosu sałatkowego, aby wymienić tylko kilka. Nie zakładam, że są one czyste, nawet jeśli klient powiedział, że nie ma lakieru lub po prostu umył ręce.

Następny krok jest konieczny, aby zwiększyć powierzchnię paznokci.

Usuń połysk

Powierzchnia paznokcia musi być lekko wypolerowana, aby jeszcze lepiej poprawić wiązanie akrylu. Ta czynność polerowania powoduje, że powierzchnia paznokcia jest bardziej szorstka lub tworzy maleńkie wzgórza i doliny, tworząc znacznie więcej powierzchni na tym samym paznokciu.

Ten krok wygląda prosto, ale zwiększa on powierzchnię, która wielokrotnie poprawia siłę wiązania akrylu.

Dehydrator

Przed nałożeniem paznokci akrylowych należy umyć ręce wodą i mydłem w celu sanityzacji. Ten etap mycia rąk powoduje, że paznokcie są mokre i potrzeba trochę czasu aby cała woda całkowicie wyparowała.

Paznokcie są porowate ponieważ składają się z wielu warstw, a nie z jednego stałego kawałka. Oznacza to, że nawet jeśli na pierwszy rzut oka paznokcie wyglądają na suche, to w ich wnętrzu nadal znajduje się trochę wody. Jeśli ta woda pozostanie tam gdzie jest, to sprawi, że paznokcie będą miękkie i wilgotne. Ten niekorzystny stan będzie przeszkadzał w klejeniu akryli, które wolą suchą, twardą powierzchnię od miękkiej i wilgotnej.

Dlatego właśnie potrzebny jest dehydrator, który usunie pozostałą na paznokciach wodę.

Ponieważ dehydrator ten jest typu płynnego, należy pozwolić mu odparować z paznokci. Jeśli w momencie nakładania akrylu na paznokcie pozostanie jeszcze jakiś roztwór odwadniający, to zmniejszy on siłę wiązania akrylu i spowoduje, że paznokcie akrylowe odskoczą.

Zdarza się to wielu dobrym technikom paznokciowym. Myśleli oni, że wykonują dodatkowy krok w celu dalszego osuszenia powierzchni paznokcia przed nałożeniem akrylu, myśląc, że w ten sposób stworzyli dobre wiązanie. Jednak nie dając temu dehydratorowi wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie, ci technicy paznokci zasadniczo zmniejszają wiązanie akrylu.

Upewnij się, że dajesz dehydratorowi dużo czasu na wyschnięcie. Mały wentylator biurkowy działa świetnie, ale wentylator grzejnika ustawiony na ciepłej i niskiej prędkości wysuszy ten płyn znacznie szybciej.

Sucha powierzchnia paznokcia nie jest wystarczająca do stworzenia dobrego połączenia akrylowego. Musi być ona również zrównoważona chemicznie.

Równowaga pH

Kiedy wszyscy chemicy paznokci, którzy pracowali w laboratoriach, aby stworzyć najlepszy system paznokci akrylowych, napotykają ten problem: nie wszystkie paznokcie są tworzone chemicznie równe. Niektóre ludzkie paznokcie są bardziej kwaśne. Inne są bardziej zasadowe.

Prostym przykładem rzeczy będących kwasem jest cytryna, a rzeczy będących zasadą jest mydło.

Muszą wybrać punkt odniesienia, w którym będą mogli użyć go jako idealnego medium przed stworzeniem swoich akryli, aby pozostały na paznokciach optymalnie.

Zdecydowali się na pH 7, czyli pH wody, która nie jest ani kwaśna ani zasadowa.

Aby wszystkie różne rodzaje paznokci miały pH 7, stworzyli nowy roztwór chemiczny. Użyty na paznokciach spowoduje, że każda powierzchnia paznokcia będzie miała pH 7 lub zbliżone do niego, będzie miała zrównoważone pH.

I tak właśnie powstały roztwory równoważące pH dla paznokci.

Aby zaoszczędzić krok w aplikacji paznokci akrylowych, producenci produktów do paznokci łączą dehydratory i roztwory równoważące pH w jednej butelce i sprzedają je jako produkty dehydratory/zrównoważone pH.

Dobrze znaną marką jest BondAid firmy OPI. Jest to mój ulubiony roztwór równoważący pH paznokci.

Upewnij się, że marka, której używasz, ma te rozwiązania oddzielnie lub połączone.

Niezależnie od tego, czy są one połączone czy oddzielne, musisz dać im czas na wyschnięcie z dala od paznokci, ponieważ mokre paznokcie spowodują, że paznokcie akrylowe szybciej odpadną.

Primer

Primer to substancja chemiczna, która przygotowuje powierzchnię jednego materiału do lepszego połączenia z innym. Pomyśl o umieszczeniu podkładu na ścianie przed kolorową farbą, aby uzyskać najlepszy wynik malowania.

Głównym składnikiem primera do paznokci jest kwas metakrylowy.

Kwas metakrylowy ma strukturę chemiczną, która lepiej łączy się z keratyną w paznokciu i sprawia, że jest on bardziej podatny na łączenie się z akrylem.

Dopiero po całkowitym wyschnięciu roztworu dehydratora/równoważnika pH nakładamy primer.

Dobrą marką primera jest Young Nails. Można go kupić na Amazon,

Pro tip: trzeba poczekać aż primer wyschnie. Jedną widoczną wskazówką jest to, że powierzchnia paznokcia wygląda kredowobiało.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących lub nowych techników paznokci jest zapomnienie o użyciu primera.

To co możesz zrobić to ułożyć wszystkie małe buteleczki na wyimaginowanej linii po jednej stronie Twojego stanowiska do paznokci. Po użyciu każdego z nich, umieścić go na wyimaginowanej linii obok pierwszego. W ten sposób zawsze będziesz mieć pewność, że używasz wszystkich butelek do paznokci - dehydratora, balansu pH i primera przy aplikacji akrylu.

Następnie należy określić, w jakich warunkach znajdują się paznokcie, aby zastosować odpowiedni sposób postępowania.

Warunki naturalnych paznokci

Paznokcie, które są bardziej kwaśne:

Jak wspomniałam powyżej, wszystkie paznokcie nie są stworzone chemicznie równe. Powinnaś być w stanie określić stan paznokci, nad którymi pracujesz.

Na początku, kiedy trzyma się klienta za ręce można stwierdzić czy ręce są normalne, suche czy spocone.

Ludzki pot jest nieco bardziej kwaśny z pH 6,3, niższym niż neutralne 7. Spocone dłonie powodują również, że paznokcie są bardziej kwaśne. Oznacza to, że trzeba nałożyć kilka warstw roztworu pH, aby rozpuścić cały kwas zawarty w pocie.

Suche dłonie mają mniej potu, więc paznokcie są mniej kwaśne, więc potrzebna jest jedna warstwa roztworu pH.

Normalne dłonie mają zwykle pH zbliżone do 7, więc wystarczy im jedna warstwa tego roztworu pH.

Paznokcie mają ekstremalne temperatury:

Dlaczego temperatura jest krytyczna w aplikacji akrylowej? Wróćmy do naszych ukochanych chemików od paznokci. Doszli oni do idealnego systemu paznokci akrylowych pracując w klimatyzowanym laboratorium, zwykle ustawionym na 72 stopnie Fahrenheita.

Kiedy nakładasz akryl, powinieneś starać się, aby wszystkie twoje produkty akrylowe były zbliżone do tej temperatury pokojowej, ponieważ są one tworzone w tej samej temperaturze. Każde odchylenie od tej temperatury zmniejszy siłę wiązania akrylu.

Pro tip: jeśli Twoje dłonie lub dłonie Twojej klientki są zimne, ponieważ właśnie weszła z zimna na zewnątrz w zimie, rozgrzej najpierw swoje dłonie lub dłonie klientki. Mały wentylator grzejnika zadziała, a Twój klient doceni Twoją małą dbałość o szczegóły.

Akryl będzie krystalizować i zestalać się w tym samym czasie, gdy jest zimno, a także staje się runny, więc optymalny stosunek cieczy / proszku nie zostanie osiągnięty.

Ciepła temperatura spowoduje, że akryl będzie zastygał bardzo szybko. To sprawia, że musisz użyć więcej akrylu aby zrekompensować szybko schnący akryl. Ten nadmiar płynu zalewa powierzchnię paznokcia, rozcieńcza primer i zmywa go, a tym samym zmniejsza siłę wiązania i powoduje odrywanie się paznokci akrylowych.

Proszek akrylowy i płyn akrylowy odgrywają niewielką rolę w problemie przedwczesnego odskakiwania paznokci akrylowych, ale warto poświęcić im krótką chwilę uwagi.

Systemy akrylowe

Systemy akrylowe są produktem dojrzałym, co oznacza, że producenci paznokci wypracowali już wszystkie złe rzeczy.

Jeśli nie używasz bardzo taniego systemu akrylowego lub zestawu, nie powinieneś mieć problemu z jakością akryli. Powinieneś używać znanych marek i trzymać się jednej, ponieważ są one nieco inne pod względem aplikacji.

Potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do konkretnej marki, a także potrzeba czasu, abyś dobrze się czuł z inną.

Pro tip: kup dobrą markę akrylu, z którą lubisz pracować i używaj jej jako swojego zestawu akrylowego go-to dla większości swoich aplikacji akrylowych. Będziesz mieć mniej problemów.

Jeśli zamierzasz kupić swój zestaw do paznokci akrylowych na Amazon, wybierz ten, który ma najwyższą liczbę zakupów.

Nawet mając najdroższy system akrylowy, twoje paznokcie akrylowe lub paznokcie akrylowe twojego klienta odpadną przedwcześnie, jeśli nie wiesz, jak je zastosować.

Jak nakłada się akryl

Samo to jest zupełnie nowym kursem, a jego opanowanie może zająć miesiące.

Na potrzeby tego krótkiego artykułu lubię podkreślać podstawową technikę, czyli metodę trzech kulek.

Pierwsza kulka powinna być umieszczona przy końcówce paznokcia i należy starać się spłaszczyć ją równomiernie na zewnątrz aż do końca paznokcia.

Drugą kulkę należy umieścić w połowie drogi między skórką a wolnym brzegiem i za pomocą pędzelka wygładzić ją w kierunku końca paznokcia.

Ostatnia kulka akrylu powinna być umieszczona blisko skórki. Za pomocą pędzelka należy docisnąć kulkę w dół i na zewnątrz. Te czynności spowodują, że akryl pokryje boki i sprawi, że akryl zrówna się z linią skórek.

Przez cały czas staraj się nie używać zbyt dużo płynu do akryli, ponieważ zmyje on podkład na paznokciach.

Stosując tę metodę trzech kulek, dzielisz aplikację akrylu na trzy możliwe do opanowania części:

  • Wolny brzeg.
  • Apex na najgrubszej części paznokcia.
  • Okolice skórek, aby zminimalizować szansę na zalanie płynem akrylowym i zmycie primera.

Narzędzia do paznokci

Czystość narzędzi do paznokci jest niezbędna do zapewnienia dobrego połączenia akrylu, dzięki czemu gotowe paznokcie akrylowe nie odpadną przedwcześnie.

Do pracy nad paznokciami akrylowymi używaj zawsze nowych lub czystych narzędzi. Wszystko co dotyka naturalnego paznokcia musi być czyste. W przeciwnym razie ryzykujesz, że powierzchnia paznokcia zostanie zanieczyszczona olejkiem lub balsamem przeniesionym z używanych narzędzi. Dwa najczęściej zanieczyszczone narzędzia do paznokci, które są łatwo używane wiele razy to:

  • pilnik do paznokci
  • Taśma szlifierska

Używanie brudnych narzędzi na powierzchni paznokcia przed nałożeniem akrylu spowoduje, że paznokcie akrylowe będą odskakiwać, ale można tego łatwo uniknąć.

Ostatnim czynnikiem powodującym odrywanie się paznokci akrylowych jest sposób w jaki trzyma się nowy paznokieć akrylowy aby nadać mu pożądany kształt.

Etap kształtowania i opiłowywania

Wszystkie nowe paznokcie akrylowe wymagają końcowego rygorystycznego opiłowania, aby nadać im jak najlepiej wyglądający kształt.

Paznokcie akrylowe, które dopiero co zakończyłaś potrzebują czasu aby spoiwo w pełni się związało.

Jeśli jednak z zapałem przystąpisz do tego etapu opiłowywania, aby zmienić surowy kształt paznokcia akrylowego w piękny, możesz narazić na szwank nowo powstałe wiązanie akrylowe, ponieważ jest ono jeszcze słabe.

Jeśli nie wiesz o tym fakcie to będziesz trzymał paznokieć w niewłaściwy sposób próbując go spiłować.

W ten sposób paznokieć będzie przesuwany z boku na bok, wyginany w górę i w dół. Te działania będą kolidować z obligacji, które muszą być pozostawione w spokoju, aby ustawić.

Jest to ostatni błąd, którym nieświadomie osłabiasz wiązanie akrylowe.

Pro tip: delikatnie przytrzymaj paznokieć z boku pierwszego knykcia i nadaj mu kształt pilnikiem do paznokci, stosując lekkie pociągnięcia, aby paznokieć nie poruszał się swobodnie. Jeśli paznokieć jest długi, możesz go podeprzeć pozostałymi palcami, aby zapobiec jego nadmiernemu przesuwaniu się.

Tak długo jak starają się Państwo nie dopuścić do tego aby cały paznokieć akrylowy i palec poruszał się na boki lub nadmiernie wyginał się w górę i w dół, tak długo będą Państwo mogli pozwolić na to aby samo spoiwo akrylowe się utworzyło i zapewnić jego integralność.

Jeśli na każdym z powyższych kroków zmniejszy się nieco wiązanie akrylowe, to biorąc pod uwagę wszystkie te czynności, które można wykonać na paznokciach akrylowych, wiązanie akrylowe nie będzie miało szansy przylegać do paznokci naturalnych i nie będą one utrzymywały się tak długo jak powinny.

Wniosek:

Myślałeś, że po prostu chcesz szybkiej odpowiedzi na to pytanie, dlaczego twoje paznokcie akrylowe odskakują. Ale jeśli przeczytałeś to wszystko tutaj to wiesz już wiele rzeczy o paznokciach akrylowych.

Jeśli dotrzesz do końca tego artykułu, możesz poklepać się po plecach, że nauczyłeś się wiele w tym krótkim artykule.

I mam nadzieję, że znajdziesz ten artykuł pomocny, ponieważ jest to krótkie podsumowanie mojego doświadczenia w robieniu paznokci akrylowych przez tak wiele lat.

Zasługujesz na przerwę. Może możesz zrobić trochę popcornu na szybką przekąskę.

W sumie, następnym razem, gdy będziesz robić paznokcie akrylowe, myślę, że będziesz bardziej pewna siebie niż wcześniej, ponieważ wiesz już, co możesz zrobić, aby twoje paznokcie akrylowe trwały tak długo, jak to możliwe.

Szczęśliwego przybijania.

Powiązane czytanie:

Podnoszenie paznokci akrylowych: Causes & Prevention.