DLACZEGO LAKIER DO PAZNOKCI SPRAWIA, ŻE PAZNOKCIE STAJĄ SIĘ ŻÓŁTE? JAK TEMU ZAPOBIEC

Żółte lub przebarwione paznokcie spowodowane przez lakiery do paznokci nie są stanem trwałym. Ciemny kolorowy lakier do paznokci lub lakier żelowy są głównymi przyczynami przebarwień naturalnych paznokci jeśli:

 1. pominąć lakier bazowy
 2. przedłużysz stosowanie ciemnego koloru lakieru
 3. Stary lakier nie jest całkowicie usunięty

Dlaczego kolorowy lakier do paznokci plami naturalne paznokcie:

Kolorowe pigmenty w lakierze do paznokci zabarwiają porowate paznokcie naturalne.

Jeśli moczyć paznokcie przez około 15 minut, paznokcie nasiąkną wodą wodą i zmiękną. Oznacza to, że ludzkie paznokcie są porowate, a nie stanowią jednego stały kawałek.

Porowate materiały nie mają gładkiej powierzchni. Zrozumieją Państwo dlaczego jest to dlaczego trudno jest usunąć kolorowy lakier z naturalnych paznokci za pomocą tego testu: Nałóż odrobinę kolorowego lakieru na kartkę papieru i na kawałek plastiku. Na plastiku można wytrzeć lakier do czysta, ale na papierze nie można tego zrobić na papierze. To samo dzieje się z porowatymi paznokciami. lakierem do paznokci.

Nie używając bazę pozwoli pigmenty kolorów do paznokci trzymać się

Celem bazy do paznokci jest dwa razy. Pierwszym z nich jest zwiększenie przyczepności kolorowego lakieru do naturalnego paznokcia. Często podkreśla się to tak bardzo że zapominamy o jego drugim równie ważnym celu: ochrona naturalnych paznokci przed zabarwieniem przez kolorowe lakiery do paznokci poprzez działanie jako warstwa ochronna.

Jeśli Jeśli używają Państwo ciemnych kolorów tylko od czasu do czasu to ciemny lakier do paznokci może nie ciemny lakier do paznokci może nie mieć szansy aby w widoczny sposób zabarwić Państwa naturalne paznokcie. tanie lakiery zabarwiają naturalne paznokcie tylko jeden raz. Inne kilka razy.

Długotrwałe używanie ciemnego koloru lakieru

Powtarzające się wielokrotne użycie ciemnego koloru lakieru do paznokci spowoduje przebarwienie porowatej powierzchni paznokcia. Za każdym przy każdym usuwaniu kolorowego lakieru do paznokci, niektóre pigmenty koloru pozostaną na porowatych paznokciach naturalnych bez względu na to jak starannie i dokładnie staramy się to zrobić. Jeśli zmieniają Państwo ciemny kolor lakieru tak często jak raz w tygodniu będzie więcej kolorowych pigmentów osadzających się na paznokciach i odbarwiają je.

Niektóre składniki chemiczne zawarte w lakierze do paznokci mogą również wchodzić w interakcje z keratyną w paznokciach i powodować jej żółknięcie.

Stary lakier nie jest całkowicie usuwany

Jeśli stary lakier nie zostanie dokładnie usunięty, pigmenty barwne pozostaną na paznokciach i jeśli to nieostrożne usuwanie lakieru będzie się powtarzać wiele razy, więcej pigmentów barwnych odłoży się na paznokciach i zabarwi je.

Żółte paznokcie spowodowane ciemnym lakierem do paznokci nie są trwałe

Jeśli Twoje paznokcie są żółte lub poplamione i chcesz wiedzieć jak się tego pozbyć. Dobra wiadomość! Niezależnie od tego czy coś zrobisz czy nie, paznokcie wyrosną i zostaną obcięte. Podobnie jak włosy, ludzkie paznokcie zawsze rosną i to w tempie 1/8 na miesiąc.

W zależności od tego jak długie są twoje własne paznokcie, poplamione paznokcie będą odrastać od palców w ciągu około czterech miesięcy.

Nie wpadaj więc w panikę, twoje nowe paznokcie wyrosną i zastąpią zabarwione na żółto paznokcie bez konieczności podnoszenia palców.

Usuń żółte plamy na paznokciach za pomocą produktów gospodarstwa domowego

Istnieje kilka artykułów gospodarstwa domowego, których możesz użyć do usunięcia plam z paznokci. Wybierz ten, który jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb i co masz pod ręką. Ponieważ są one już w twoim domu, możesz ich użyć również do wybielania paznokci.

Limonka lub sok z cytryny: pozbędziesz się tych nieestetycznych żółtych plam. Sok z limonki lub cytryny może być używany do wybielania poplamionych paznokci. Cytryna jest preferowana ponieważ jest większa. Po lakier do paznokci jest usuwany, masz kilka opcji:

 • Krzyż pokroić cytrynę na pół i pocierać przepołowioną cytrynę na paznokciach przez jedną minutę lub:
 • Wyciśnij cytrynę do miski wielkości kubka i zanurz paznokcie w soku na jedną minutę.
 • W każdym przypadku sprawdź, czy nastąpiła poprawa.
 • W razie potrzeby powtórz czynność.
 • Odczekaj 10 minut zanim umyjesz paznokcie wodą.
 • Możesz to robić codziennie, aż plamy znikną.
 • Nie zapomnij o nawilżaniu dłoni i palców.

Nadtlenek wodoru i soda oczyszczona: zmieszaj 1 część nadtlenku wodoru z 2 częściami sody oczyszczonej w małej misce, aby utworzyć roztwór pasty.

 • Pokryć naturalną powierzchnię paznokcia z tej pasty. Trzymaj tę pastę na około dziesięć minut.
 • Jeśli nie masz sody oczyszczonej pod ręką, woda może działać równie dobrze. Zmieszaj jedną część wody utlenionej z trzema częściami wody w małej miseczce, tak abyś mógł zmieścić w niej palce i mocz paznokcie przez 15 minut.
 • Umyj ręce wodą z mydłem.
 • Później nawilż dłonie i palce.

Tabletki do czyszczenia protez zębowych: stworzone do wybielania i rozjaśniania protez zębowych, mogą być również używane do usuwania plam z paznokci. Tabletki te zawierają kwas cytrynowy znajdujący się w limonce lub cytrynie oraz wodorowęglan sodu, które usuwają plamy na protezie. Teraz możesz je wykorzystać do wybielania paznokci.

 • Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu dla protezy w małej misce, która może pomieścić wszystkie dziesięć palców i moczyć je w roztworze przez 15 minut.
 • Wyjąć ręce i sprawdzić, czy jest poprawa.
 • W razie potrzeby powtórz czynność.
 • Umyj ręce i zastosuj krem lub balsam do rąk.

Wybielająca pasta do zębów: głównym składnikiem aktywnym w wybielającej paście do zębów jest soda oczyszczona. Oprócz tego, że jest używana do usuwania plam na zębach, wybielająca pasta do zębów może być używana do pozbycia się plam z paznokci.

 • Po prostu nałóż trochę wybielającej pasty do zębów na każdy paznokieć i wetrzyj ją w niego pozostałymi palcami.
 • Odczekaj 10 minut, a następnie zmyj wodą.

Ocet: wymieszaj około 2 łyżeczki octu destylowanego z 1 szklanką ciepłej wody w misce na tyle dużej, abyś mogła zanurzyć w niej wszystkie palce. Moczyć paznokcie przez 10 minut, a następnie sprawdzić swoje paznokcie.

W razie potrzeby powtórz czynność.

Umyj wodą i nawilż ulubionym kremem do rąk, aby zredukować zapach octu.

Najłatwiejszy sposób: pozwól im odrosnąć samym sobie! Nie musisz nic robić.

NIE próbuj polerować ani zdrapywać poplamionych paznokci.

Nie używaj fizycznych środków do usuwania plam na paznokciach. W ten sposób doprowadzisz tylko do jeszcze bardziej szkodliwego stanu: ich ścieńczenia. Doprowadzi to do złuszczania, łamania, które może spowodować krwawienie i infekcję.

Przez buffing away górnej warstwy, która jest, gdzie żółte plamy są, można usunąć górną warstwę i usunąć większość plam. Ale w ten sposób, będzie cienka i osłabić swoje paznokcie.

Skrobanie może tworzyć rowki, wżery, a także usuwa warstwy poplamionych paznokci. To z kolei prowadzi do rozdwajania i złuszczania.

Jeśli zdecydujesz się na buff lub skrobać paznokcie, nie przesadzaj z tym i nie używaj wzmacniającego base coat po tym.

Jak zapobiec przebarwieniom naturalnych paznokci przez lakiery do paznokci?

Zawsze używaj bazy pod lakier przed nałożeniem jakiegokolwiek lakieru kolorowego: baza pod lakier jest pierwszą warstwą ochronnąprzed przebarwieniami na paznokciach. Kilka minut poświęconych teraz na ten krok zaoszczędzi Ci później wielu godzin spędzonych na próbach usunięcia żółtych paznokci.

Zawsze usuwaj stary lakier do paznokci tak mocno jak to tylko możliwe: dobrym zwyczajem jest całkowite usunięcie starego lakieru do paznokci. Jeśli nadal widzisz małą plamę na swoich paznokciach, spróbuj ponownie wyczyścić je zmywaczem do paznokci. Zajmie to mniej niż minutę, a zaoszczędzi Ci godzin spędzonych na próbach usunięcia plam z paznokci.

Daj naturalnym paznokciom odpocząć od ciemnego koloru lakieru do paznokci: jeśli możesz, pozwól aby twoje paznokcie były wolne od lakieru do paznokci przez miesiąc lub dłużej. Dzięki temu paznokcie nie będą się przebarwiać. Ponadto, gdy później do nich wrócisz, jeszcze bardziej docenisz kolorowe zalety lakieru do paznokci.

Unikaj używania ciemnego lakieru do paznokci przez zbyt długi czas: możeszużywać na przemian ciemnego i jasnego koloru lakieru do paznokci aby zmniejszyć szansę na powstanie żółtych plam na paznokciach.

Czy na poplamione lub żółte paznokcie można jeszcze nałożyć lakier do paznokci?

Tak, można. Zabarwione paznokcie są kosmetyczne, zewnętrzne i tymczasowe. Jeśli więc nadal chcesz używać ciemnego koloru lakieru, to proszę bardzo.

Jeśli zdecydują się Państwo na odrośnięcie poplamionych paznokci, to mogą Państwo użyć lekkiego lub delikatnego brokatowego lakieru do paznokci, który będzie współgrał z nieestetycznymi żółtymi poplamionymi paznokciami.

Jak najłatwiej usunąć plamę

Jeśli nieestetyczny wygląd poplamionych paznokci ci nie przeszkadza, pozwól im wyrosnąć i w końcu odetniesz tę część paznokci. Nie będziesz musiał nic robić aby je wyleczyć. Potrzeba około 4 miesięcy aby stare, przebarwione paznokcie zostały zastąpione nowymi.