PAZNOKCIE PRESS ON: SZYBKIE ŁATWE I PIĘKNE

Dla wielu osób press on nails to najszybszy sposób na uzyskanie zestawu ładnych paznokci. Można je założyć w domu w mniej niż 30 minut i stworzyć nowy wygląd paznokci na specjalną okazję.

Paznokcie Press on to wstępnie uformowane i ukształtowane tipsy z żywicy akrylowej, które użytkownik może w prosty sposób przymocować do naturalnych paznokci aby nadać im nowy kształt lub przedłużyć ich długość w domu. Paznokcie te utrzymują się dłużej ponieważ klej jest lepszy. Ponadto te nowe paznokcie press on są łatwe do nałożenia i bezpieczniejsze niż inne sztuczne paznokcie.

Co to są paznokcie press on?

Press on nails nazywane są również glue on nails i są rodzajem sztucznego produktu do wzmacniania paznokci. Wykonuje się je ze specjalnie zmieszanych żywic akrylowych, aby naśladować siłę i elastyczność naturalnych paznokci.

Paznokcie press on to wspaniały produkt. Dzięki nim można łatwo stworzyć piękny zestaw nowych paznokci w ciągu około 30 minut w domu, kiedy nie można było dostać się do salonu pielęgnacji paznokci. Te paznokcie press on są również niedrogie. Są one popularnym wyborem dla młodszych użytkowników paznokci, którzy chcą ozdobić swoje paznokcie, nie wydając dużo pieniędzy, idąc do salonu paznokci.

Nowe paznokcie press on są teraz o wiele lepsze niż te sprzed dziesięciu lat. Były one używane głównie przez nastolatki, które chciały eksperymentować z paznokciami sztucznymi w domu. Nie tylko są one łatwe w użyciu, trwają dłużej i wiele z nich ma wzory lub sztukę paznokci, które pasują do potrzeb wielu ludzi i wielu różnych okazji.

Z tego powodu paznokcie press-on cieszą się teraz również zainteresowaniem dojrzałych konsumentek. Swoją popularność zawdzięczają one po części mediom społecznościowym i celebrytom, którzy pokazują w internecie swoje paznokcie press-on.

Czy paznokcie press-on niszczą prawdziwe paznokcie?

Paznokcie press-on są przyklejane do naturalnej płytki paznokcia za pomocą mocnego kleju, dlatego też ich trwałość wynosi do jednego tygodnia. Nawet najsilniejszy klej do paznokci nie uszkadza prawdziwych paznokci, jeśli się go odpowiednio usunie.

Inne produkty do wzmacniania paznokci takie jak akryl wymagają głębokiego oczyszczenia lub zszorstkowania powierzchni paznokcia aby akryl mógł się utrzymać przez dwa tygodnie. Paznokcie typu press on nie wymagają tak intensywnego przygotowania, dlatego też nie uszkadzają one prawdziwych paznokci.

Jak długo utrzymują się paznokcie press on?

Przy odpowiednim przygotowaniu paznokcie press-on mogą przetrwać nawet tydzień. Czas ten zależy również od tego jak ciężko pracuje się rękami i czy nie nosi się zbyt długich paznokci.

Czy paznokcie press on są bezpieczniejsze niż akryl?

Biorąc pod uwagę lekkie przygotowanie naturalnej powierzchni paznokcia, paznokcie press on są dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć w domu szybki zestaw ładnych paznokci. Ich paznokcie nie staną się cienkie lub uszkodzone jak w przypadku akryli.

Również proces usuwania paznokci press-on jest o wiele szybszy i łatwiejszy niż w przypadku prawdziwych paznokci.

Czy można brać prysznic z paznokciami press-on?

Można brać prysznic lub myć ręce jeśli tylko dobrze rozprowadzi się klej do paznokci na całej powierzchni paznokcia naturalnego, na którym ma być umieszczony press-on lub jeśli równomiernie przyciśnie się zakładkę kleju - nie będzie tam żadnych kieszonek powietrznych ani szczelin, przez które mogłaby dostać się woda.

Należy pamiętać, że jeśli pomiędzy paznokciami press-on a paznokciami naturalnymi znajdują się kieszenie powietrzne lub szczeliny, to woda będzie się tam osadzać i nie będzie wysychać. Jeśli tak się stanie, w wodzie będą rosły glony i na paznokciach pojawi się zielona plama. Dlatego poświęć trochę czasu, aby nauczyć się jak to zrobić dobrze.

Jak przygotować paznokcie do press on nails?

Każdy zestaw do press on nails, który kupisz będzie miał określone kroki przygotowania paznokci. Wszystkie one mają jednak jeden cel: stworzyć czystą, wolną od kurzu i małych cząsteczek, wody i oleju powierzchnię paznokcia, aby klej mógł skutecznie działać.

Ogólnie rzecz biorąc, przygotowałabyś powierzchnie paznokcia lub łożyska paznokci w ten sam sposób, w jaki robisz manicure przed polerowaniem paznokci. Są to:

 • Usuń stary lakier jeśli takowy posiadasz.
 • Obciąć nadmiar długości ale tak aby nie były one dłuższe od wciskanych paznokci.
 • Namocz w ciepłej wodzie aby łatwiej było usunąć lub przyciąć nadmiar skórek.
 • Umyj ręce wodą i pozwól im wyschnąć. Możesz użyć małego wentylatora lub suszarki do włosów aby szybciej wysuszyć paznokcie.
 • Użyj drobnego bloku buforowego aby delikatnie zszorstkować powierzchnię paznokcia. Wystarczy kilka przejść.
 • Usuń kurz za pomocą czystej szczotki do paznokci.
 • Nałóż na paznokcie dehydrator lub bonder jeśli jest dostępny.
 • Teraz Państwa paznokcie są gotowe do założenia tipsów.

Która marka paznokci press on jest najlepsza?

Wielu producentów produkuje różnego rodzaju rozmiary i kształty. Niektóre z nich są przezroczyste, więc można na nich robić własne lakiery i wzory, inne są wyposażone w ozdoby do paznokci lub wzory. Jest to kwestia osobistego wyboru, gdy zdecydujesz się na zakup zestawu press-on. Dla początkujących polecam zakup zestawu do prasowania paznokci w średniej cenie, aby mogli Państwo poćwiczyć kilka razy zanim użyją Państwo droższych zestawów z wzorami.

Aby odpowiedzieć na Twoje pytania o to, który z nich jest najlepszy, oto kilka najpopularniejszych producentów:

 • Impress
 • Makartt
 • Kiss
 • Ardell

Możesz znaleźć paznokcie wciskane w lokalnym sklepie z lekami lub domu towarowym. Możesz również znaleźć większy wybór na Amazon.

Czy press on nails są lepsze z klejem do paznokci lub zakładką samoprzylepną?

Ponownie, jest to osobisty wybór. Tak długo, jak postępujesz zgodnie z instrukcjami jednego z nich dokładnie, nie powinieneś mieć problemu z kwestią trwałości. Klej do paznokci będzie się jednak dłużej rozpuszczał w acetonie niż zakładka samoprzylepna.

Jak prawidłowo usunąć paznokcie typu press on?

W porównaniu z akrylami lub paznokciami zanurzeniowymi, usuwanie paznokci wciskanych jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Wystarczy je namoczyć w czystym acetonie.

 • Aby skrócić czas potrzebny do usunięcia press on nails, to co powinieneś zrobić to użyć metody zwanej podwójnym kotłem. Umieściłbyś miskę z acetonem w większej misce wypełnionej odrobiną gorącej wody. Ciepły aceton rozpuści paznokcie press-on i zmiękczy klej do paznokci znacznie szybciej niż zimny.
 • Nie pozwól, aby woda rozlała się do acetonu, ponieważ rozcieńczy i zmniejszy jego siłę.
 • Namocz paznokcie przez około 5 minut wtedy będziesz mogła zdjąć je ze swoich naturalnych paznokci. Spróbuj również delikatnie usunąć cały stary klej za pomocą popychacza do skórek lub patyczka z drewna oranżowego.

Staraj się nie ściągać ich bez uprzedniego namoczenia. W przeciwnym razie może dojść do rozdarcia paznokci i usunięcia niektórych z nich.

Czy warto stosować press on nails?

Dla osób, które chcą mieć świetnie wyglądające paznokcie szybko w domu w mniej niż 30 minut, Press-on paznokcie są odpowiedzią. Wszystko co trzeba zrobić to przygotować powierzchnię paznokcia w taki sam sposób jak w przypadku lakieru, wybrać odpowiedni rozmiar końcówki paznokcia i nacisnąć.

W porównaniu do akryli nie trzeba mieć pędzelka do akryli i znać odpowiedniego stosunku proszku do płynu aby wyrzeźbić jeden paznokieć, Press-on nails są oczywistym wyborem.

Aby paznokcie Press-on wyglądały dobrze, trzeba je wyćwiczyć.

Tak jak w przypadku wielu innych rzeczy w życiu, również w przypadku paznokci press-on można powiedzieć, że praktyka czyni mistrza! Nie oczekuj, że pierwszy zestaw paznokci press-on, który założysz będzie wspaniały. Powinnaś poćwiczyć zakładanie kilku zestawów zanim opanujesz technikę zakładania tipsów.

Do ćwiczenia używajcie Państwo najtańszych, przezroczystych tipsów Press-on. W ten sposób dowiedzą się Państwo jaki rozmiar tipsów pasuje do każdego paznokcia. Ponadto dowiesz się, które paznokcie wymagają drobnych poprawek.

Jak wybrać zestaw press on do paznokci

Przed wyborem długości końcówki paznokcia, kształtu lub wzorów, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że gwóźdź press-on w zestawie ma wewnętrzną krzywiznę, która jest podobna do twoich naturalnych paznokci. Krzywizna wewnętrzna to zakrzywienie końcówki paznokcia z boku na bok, a nie z końca na koniec, które będzie zgodne z krzywizną twoich paznokci, od ściany bocznej do ściany bocznej.

Dla wielu z nas każdy paznokieć ma inną krzywiznę niż pozostałe, a paznokcie dwóch osób nie są takie same. Producenci tipsów nie są w stanie stworzyć zestawów idealnie pasujących dla każdej osoby. Z tego powodu musisz wybrać takie tipsy, które będą dobrze pasować do Twoich paznokci, aby zapewnić sobie długotrwały zestaw paznokci, a nie jeden odpadnie przed innymi.

Po drugie należy sprawdzić czy szerokość tych tipsów jest porównywalna z szerokością Państwa paznokci. Jeśli szerokość paznokci press-on jest albo zbyt duża albo zbyt mała aby zmieścić się na paznokciach, to może nie być w stanie ich używać.

Wybierz się do swojego ulubionego lokalnego sklepu z artykułami drogeryjnymi lub domu towarowego. Jest szansa, że będą one miały duży wybór gwoździ wciskanych. Możesz spojrzeć na ten wybór, aby poczuć, co to jest, zanim wybierzesz jeden. Jeśli nie chcesz opuścić komputera lub telefonu, istnieje nawet znacznie większy wybór online. Możesz kupić swój zestaw, jeśli możesz poczekać na ich wysyłkę do domu.

Gwoździe wielokrotnego użytku

Niektórzy producenci robią gwoździe wielokrotnego użytku press-on.

Sugerowałabym, aby nie używać gwoździ wielokrotnego użytku z jednego powodu. Po tym jak te paznokcie press-on będą na twoich rękach przez kilka dni, ich długość ma tendencję do zużywania się i nie mają one już takiego kształtu, jaki pierwotnie ci się podobał. Poza tym wzór, który chciało się mieć jeszcze kilka dni temu może teraz nie wyglądać atrakcyjnie.

Jeśli chcesz zachować je do późniejszego użytku, musisz oczyścić powierzchnię tych paznokci, gdzie znajdują się kleje, aby były one wolne od pozostałości. Resztki twardych klejów dodadzą tym paznokciom dodatkowej grubości, więc kiedy użyjesz ich ponownie, będą się one wznosić ponad twoje naturalne paznokcie i będą wyglądać mniej naturalnie.

Jeśli spodoba Ci się jakiś kształt lub wzór press on nails i ponieważ są one niedrogie, kup kilka dodatkowych zestawów, abyś następnym razem mogła zawsze użyć nowych tipsów.

W końcu te paznokcie press on są zaprojektowane tak, aby zaoszczędzić czas osobom noszącym paznokcie, więc nie należy poświęcać swojego cennego czasu na czyszczenie zestawu zużytych tipsów, które mogą nie zostać ponownie użyte.

A więc do dzieła i do dzieła.

Jeśli zastanawiasz się nad zrobieniem paznokci akrylowych w domu, oto powody, dla których nie powinnaś tego robić.