JAK CZĘSTO POWINNO SIĘ ROBIĆ NOWY KOMPLET PAZNOKCI AKRYLOWYCH?

Paznokcie akrylowe są jednym z najpopularniejszych i najtrwalszych produktów do wzmacniania paznokci. Jednak raz na jakiś czas trzeba je wymienić.

Paznokcie akrylowe powinny być często wymieniane na nowy komplet pomiędzy 3 a 6 miesiącem, ponieważ z czasem przyczepność traci swoją siłę i oddziela się od naturalnych paznokci. Te miejsca oddzielenia rozszerzą się i mogą spowodować, że paznokcie akrylowe w końcu odpadną. Ponadto w tych szczelinach może gromadzić się wilgoć i dać szansę na rozwój pleśni lub grzybów.

Kiedy powinnaś kupić nowy zestaw paznokci akrylowych

Powinnaś rozważyć zakup nowego zestawu paznokci akrylowych jeśli twój obecny wykazuje któryś z poniższych objawów:

Twoje paznokcie akrylowe podnoszą się wzdłuż linii skórek:

Jeśli widzisz, że twoje paznokcie akrylowe zaczynają mieć szczeliny w miejscach ostatnio wypełnionych, oznacza to, że ostatnie wypełnienie nie było dobre. To ostatnie złe wypełnienie nie pozwoliło akrylowi przylgnąć do paznokci przez co najmniej dwa tygodnie tak jak powinien to robić i próba wypełnienia, uzupełnienia czy też wypełnienia spowoduje jedynie pokrycie tych oddzielonych miejsc nowym akrylem ale nie poprawi problemu podnoszenia.

Jeśli widzisz, że więcej niż 4 lub 5 paznokci akrylowych wykazuje ten znak, powinnaś je zdjąć i zacząć od nowego zestawu aby uniknąć złamania, odpadnięcia lub rozwoju grzyba z powodu wilgoci.

W ciągu tygodnia odpadają ci więcej niż dwa paznokcie:

Jeśli twoje paznokcie akrylowe łamią się lub odpadają w ciągu tygodnia, jest to znak, że przygotowanie paznokci nie zostało wykonane prawidłowo i spowodowało, że akryle nie przylegają do naturalnych paznokci przez co najmniej dwa tygodnie lub więcej.

Jeśli stracisz więcej niż dwa paznokcie akrylowe w ciągu jednego tygodnia, oznacza to, że inne zaczną wkrótce odpadać. Powinieneś dostać nowy zestaw, ponieważ próba trzymania się starego może cię zranić, gdy niespodziewanie się oderwą.

Widzisz ciemny kolor rozwijający się pod twoimi akrylowymi paznokciami:

Jeśli widzisz niezwykły ciemny kolor pod paznokciami akrylowymi, jest to znak, że woda jest złożona między akrylami, a twoje paznokcie zaczynają rosnąć grzyby. Kolor ten zaczyna się od jasnobrązowego i przechodzi w ciemnobrązowy, od jasnozielonego do ciemnozielonego, a w końcu w czarny.

Te ciemne kolory zabarwiają naturalne paznokcie i nie mogą być usunięte, po prostu musisz mieć je wyhodowane, a to zajmie od 2 do 4 miesięcy, aby wyrosnąć wystarczająco długo, zanim będzie można je przyciąć.

Jeśli więc zauważą Państwo nawet najmniejsze oznaki nietypowego koloru pod paznokciami akrylowymi, należy je jak najszybciej zdjąć aby uniknąć tego nieestetycznego wyglądu paznokci.

Długość paznokci akrylowych wpływa na to jak często potrzebują one nowego zestawu

Krótkie paznokcie akrylowe są mniej narażone na stres i obciążenia niż te dłuższe. Dlatego też mają one większą trwałość.

Dłuższe paznokcie akrylowe to takie, których nie da się szczelnie dopasować. Te długie paznokcie będą poddawane o wiele większemu stresowi, ponieważ używają Państwo swoich rąk codziennie i do pracy. Jak długa dźwignia, tak i przyleganie paznokci akrylowych do paznokci naturalnych będzie się wyginać w przód i w tył nawet przy lekkim naciśnięciu na końcówki tych długich paznokci. Te powtarzające się naprężenia osłabiają bardziej przyczepność i powodują, że paznokcie akrylowe szybciej się rozluźniają i oddzielają od łożyska.

Jeśli lubią Państwo nosić długie paznokcie akrylowe to proszę pamiętać o tym, że należy to robić trochę ostrożniej aby nie pogiąć ich tak bardzo i aby trwały one dłużej.

Paznokcie akrylowe powinny być często wymieniane jeśli są mocno eksploatowane

Paznokcie akrylowe noszone są przede wszystkim na pokaz i po to, aby Twoje ręce wyglądały ładniej, a nie jako narzędzia lub surowa praca fizyczna.

Jeśli są Państwo szorstcy w stosunku do swoich rąk i lubią nosić paznokcie akrylowe i ich korzyść w postaci długiej trwałości lakieru to powinni Państwo rozważyć noszenie ich krótko. Krótkie paznokcie akrylowe to takie, które znajdują się tuż nad opuszkami palców. Te krótkie paznokcie akrylowe nie będą narażone na duży stres związany z codziennym użytkowaniem rąk i dlatego będą trwały dłużej.

Krótsze paznokcie akrylowe zmniejszą również szansę na ich złamanie. Co więcej, jeśli są Państwo ciężką ręką, krótkie paznokcie akrylowe będą miały również mniejszą szansę na złamanie i uszkodzenie Państwa naturalnych paznokci.

Powiązane artykuły:

ILE RAZY MOŻNA WYPEŁNIAĆ PAZNOKCIE AKRYLOWE PRZED WYMIANĄ TIPSÓW? Ponieważ uzupełnienie akrylowe jest tańsze niż pełny zestaw akrylowy, to chcą Państwo uzupełnić je jak najwięcej razy. Szczegółowe spojrzenie na to, ile razy można wypełnić akrylowe paznokcie przed ich zdjęciem.

JAK PRZEDŁUŻYĆ TRWAŁOŚĆ PAZNOKCI AKRYLOWYCH? Lektura obowiązkowa, jeśli poważnie myślisz o swoich akrylowych paznokciach i chcesz je utrzymać tak długo jak to możliwe.

DLACZEGO TWOJE PAZNOKCIE AKRYLOWE CIĄGLE SIĘ PODNOSZĄ? Jest to denerwujące, jeśli twoje paznokcie akrylowe podnoszą się w ciągu zaledwie kilku dni, ponieważ te podniesione paznokcie akrylowe mogą złapać się w twoje włosy i ubrania. Czasami, jeśli nie jesteś ostrożna, mogą się one oderwać i spowodować wiele bólu. Dowiedz się dlaczego paznokcie akrylowe podnoszą się i jak im zapobiegać.

JAK ROZPOZNAĆ CZY DANY SALON JEST NAJLEPSZY? Istnieje 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o salonie paznokci w pobliżu.