DLACZEGO MOJE PAZNOKCIE PIEKĄ, GDY NAKŁADAM AKRYL: 2 POWODY

Jednym z częstych problemów związanych z paznokciami akrylowymi jest uczucie pieczenia podczas ich nakładania.

Pieczenie, które występuje przy nakładaniu paznokci akrylowych jest spowodowane dwoma rzeczami: zbyt dużą ilością podkładu użytego na paznokcie i nie pozwolonego do całkowitego wyschnięcia lub zbyt dużą ilością pudru akrylowego nałożonego na cienkie paznokcie.

Zbyt duża ilość primera do paznokci akrylowych może powodować pieczenie paznokci

Primery są niezbędnym składnikiem chemicznym przy nakładaniu paznokci akrylowych. Służą one do przygotowania lub wytrawiania powierzchni paznokcia przed nałożeniem akrylu aby zapewnić mocne wiązanie. Istnieją dwa rodzaje primerów do paznokci akrylowych, niekwaśne i kwaśne.

Primery bezkwasowe są łagodniejsze dla paznokci i skóry. Tworzą one dobre połączenie pomiędzy naturalnymi paznokciami a akrylem. Te niekwaśne primery stosuje się u osób, które są wrażliwe na primery na bazie kwasu.

primery kwaśne wykonane są z kwasu metakrylowego i są często używane w salonach pielęgnacji paznokci i preferowane przez wielu stylistów paznokci ze względu na ich wysoką jakość, która tworzy o wiele silniejsze połączenie pomiędzy paznokciami naturalnymi a akrylem.

Jak rozpoznać czy paznokcie palą się od primera?

Primer powinien być nakładany na paznokcie oszczędnie i pozostawiony do całkowitego wyschnięcia tuż przed nałożeniem akrylu.

Jeśli użyjemy zbyt dużo primera to nasyci on powierzchnię paznokcia i dostanie się do skórek, które są cienką warstwą skóry. Jeśli skórki są wrażliwe na silne chemikalia lub paznokcie są cienkie to ten zbyt nasycony primer utknie pomiędzy powierzchnią paznokcia a akrylem i będzie dalej wytrawiał powierzchnię paznokcia. To ciągłe wytrawianie powoduje, że po nałożeniu akrylu na paznokcie odczuwa się pieczenie.

Ponadto jeśli użyjemy zbyt dużej ilości primera i zalejemy nim skórki i nie pozwolimy mu całkowicie wyschnąć przed nałożeniem akrylu to płyn akrylowy uniemożliwi wyschnięcie tego primera od skórek i będzie on nadal oddziaływał na tą cienką i wrażliwą skórę. To dodatkowe oparzenie chemiczne od akrylowego podkładu do paznokci tylko spotęguje uczucie pieczenia.

Uczucie pieczenia spowodowane przez primer do paznokci akrylowych nie zniknie dopóki nie wyschnie on całkowicie. Oznacza to, że odczuwają Państwo ten dyskomfort nawet po nałożeniu akrylu na paznokcie przez kilka godzin a nawet dni. Często to pieczenie zamienia się później w silne swędzenie.

Grube akryle na paznokciach mogą powodować uczucie pieczenia

Kiedy proszek akrylowy jest mieszany z płynem akrylowym aby zrobić paznokcie akrylowe, przechodzi on przez reakcję chemiczną która wytwarza ciepło, a ta reakcja chemiczna jest nazywana egzotermiczną. Jeśli odczuwasz wyraźny przypływ energii cieplnej na paznokciach, istnieją dwa wytłumaczenia.

Twoje paznokcie są cienkie: Jeśli mają Państwo cienkie paznokcie to odczuwają Państwo pieczenie nawet przy niewielkim ogrzaniu paznokci akrylem ponieważ ciepło to łatwo przenika przez paznokcie i oddziaływuje na znajdujące się pod nimi zakończenia nerwowe.

Zbyt dużo proszku akrylowego nałożonego na paznokcie: jeśli na paznokcie nałożona zostanie zbyt duża ilość akrylu to wytworzona w ten sposób duża ilość ciepła szybko przeniknie nawet przez grube paznokcie naturalne.

Jak rozpoznać czy paznokcie palą się od grubego akrylu?

Możesz łatwo stwierdzić, czy Twoje paznokcie palą się od akrylu, jeśli masz uczucie pieczenia zaraz po nałożeniu akrylu na paznokcie. Energia cieplna, która powstaje w wyniku reakcji egzotermicznej akrylu przenosi się bezpośrednio na powierzchnię paznokcia i od razu jest odczuwalna.

Wprawdzie ta energia cieplna w ciągu kilku sekund szybko się rozproszy i nie będą już Państwo odczuwali pieczenia, ale czasami paznokcie są tak gorące, że aż zaskakujące.

Jak uniknąć uczucia pieczenia po zastosowaniu akrylowego primera do paznokci?

Możesz uniknąć uczucia pieczenia od akrylowego podkładu do paznokci wykonując te dwie proste rzeczy:

  1. Używaj primera oszczędnie: nie nasyć powierzchni paznokcia primerem. Jeśli primer zalewa linie skórek, to znaczy, że używasz go za dużo.
  2. Pozwól mu całkowicie wyschnąć przed nałożeniem akrylu: płynny primer będzie nadal wytrawiał paznokcie i przesączał się aż do łożyska paznokcia. Jeśli dasz primerowi wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie, to nie będzie już na paznokciach żadnych ostrych płynnych chemikaliów, które mogłyby wejść w reakcję z paznokciami i w ten sposób unikniesz wypalania się primera po akrylowych paznokciach.

Jednym z wizualnych sposobów na sprawdzenie czy primer jest całkowicie suchy jest to, że powierzchnia paznokcia wydaje się kredowo biała i matowa. Jeśli są one błyszczące i mokre to nie nakładaj na nie akrylu.

Jednym ze sposobów w jaki mogę uniknąć uczucia pieczenia po nałożeniu podkładu na paznokcie akrylowe u moich klientów jest nałożenie go na paznokcie zaraz po przygotowaniu jednej ręki i użycie małego wentylatora, najlepiej wentylatora grzejnikowego do suszenia podczas gdy ja przygotowuję palce drugiej ręki. Kilka dodatkowych minut suszenia pozwoli na całkowite wyschnięcie primera tak aby nie dopuścić do poparzenia primera na skórze lub skórkach.

Jeśli twoje paznokcie nadal się palą nawet kilka godzin po nałożeniu akrylu i jest to zwykle późno w nocy, kiedy jesteś w domu, to oparzenie zamieni się w swędzenie i będzie wymagało od ciebie zrobienia czegoś więcej, aby pozbyć się tego oparzenia/swędzenia od niewłaściwego użycia podkładu akrylowego. Napisałam kompletną instrukcję, jak leczyć to swędzenie lub oparzenie w domu. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj.

Jak zatrzymać uczucie pieczenia po paznokciach akrylowych?

Jeśli tuż po nałożeniu akrylu na paznokcie poczujesz uderzenie gorąca, a uczucie pieczenia jest bardzo silne, możesz zatrzymać to pieczenie poprzez szybkie spryskanie dotkniętego paznokcia alkoholem lub wodą. Każdy z tych płynów pomoże rozproszyć energię cieplną od paznokcia i uczucie pieczenia ustąpi.

Rozważ noszenie krótszych paznokci akrylowych, szczególnie jeśli masz cienkie paznokcie, ponieważ będą one wymagały mniej proszku akrylowego w przeciwieństwie do dłuższych paznokci.

Jeśli mają Państwo cienkie paznokcie, mogą się Państwo spodziewać uderzeń ciepła i uczucia pieczenia na niektórych paznokciach, jednak zniknie ono w ciągu kilku sekund.

Wniosek:

Paznokcie akrylowe są wykonane z silnych roztworów chemicznych i ludzie którzy ich używają mają różne poziomy tolerancji na nie więc trudno jest powiedzieć kto będzie miał silną reakcję a kto nie.

Jest rzeczą normalną, że po nałożeniu paznokci akrylowych można odczuwać lekkie pieczenie, które jednak powinno ustąpić po pewnym czasie.

Jeśli doświadczasz ciągłego uczucia pieczenia po użyciu paznokci akrylowych, które utrzymuje się przez wiele godzin po nałożeniu paznokci akrylowych, istnieje prawdopodobieństwo, że nadal masz trochę podkładu na paznokciach i skórze, a także, że będzie cię swędzieć, powinieneś spróbować pozbyć się podkładu, aby nie pogorszyć stanu twoich paznokci i skórek. Dowiedz się jak możesz powstrzymać uczucie pieczenia i swędzenia.

Chcesz poznać najlepszy salon stylizacji paznokci w pobliżu, który potrafi zrobić świetne paznokcie akrylowe?

Jest pięć rzeczy, które musisz wiedzieć aby stwierdzić czy salon paznokci jest warty odwiedzenia.

Uwaga dotycząca wpisów o tematyce medycznej:

Artykuły o treści medycznej służą wyłącznie do celów informacji ogólnej. Artykuły takie nie nadają się do (samodzielnego) diagnozowania i leczenia poszczególnych chorób i wskazań lekarskich. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.

Ujawnienie: NailsFaq.com jest wspierany przez czytelników takich jak Ty. Kiedy dokonujesz zakupu poprzez linki w naszych postach, możemy zarobić prowizję partnerską. Polecamy tylko produkty lub usługi, które nam się podobają, a wszystkie opinie wyrażone tutaj są nasze własne. Dziękujemy. Przeczytaj pełną politykę prywatności tutaj.