NIEDZIAŁAJĄCA LAMPA UV LED DO PAZNOKCI: WYKONAJ PONIŻSZĄ LISTĘ KONTROLNĄ

Jest to frustrujące, gdy po wykonaniu wszystkich czynności przygotowawczych przed nałożeniem lakieru żelowego lub w trakcie wykonywania manicure żelowego na paznokciach okazuje się, że lampa UV LED do paznokci przestaje działać.

Lampa UV LED do paznokci przestaje działać z trzech możliwych powodów. Połączenie, w którym wtyczka zasilacza łączy się z podstawą lampy jest zabrudzone, zasilacz, który dostarcza prąd do lampy LED do paznokci przestał działać lub wewnętrzny układ elektroniczny uległ awarii.

Omówmy szczegółowo te trzy kwestie, aby wyodrębnić problem i zminimalizować prawdopodobieństwo jego ponownego wystąpienia.

Lampa LED do paznokci nie działa z powodu wadliwie działającej płytki drukowanej

Pierwszym miejscem, które powoduje, że lampa LED do paznokci nie działa, jest wewnętrzna płytka obwodu elektronicznego. Na tej płytce kilka małych części elektronicznych jest połączonych elektrycznie za pomocą cienkich połączeń lutowanych. Te skomplikowane połączenia nie reagują dobrze na nadmierne ciepło, szorstką obsługę lub silne uderzenia.

Jeśli użytkownik nie zachowuje szczególnej ostrożności przy obchodzeniu się z lampą, może dojść do poluzowania jednego z tych połączeń lutowanych. W takim przypadku lampa LED przestanie działać.

Naprawa tej płytki elektronicznej wymaga doświadczonego i wykwalifikowanego elektryka. Nie należy więc próbować naprawiać jej samodzielnie.

Lampa LED do paznokci nie działa z powodu złego zasilacza

Najdokładniejszym sposobem sprawdzenia, czy zasilacz jest sprawny, jest użycie multimetru. Jeśli multimetr nie jest dostępny lub nie wiesz, co to jest, nie przejmuj się. Jednym z prostych sposobów sprawdzenia, czy zasilacz jest sprawny, czy nie, jest użycie nosa.

Zbliż zasilacz do nosa i spróbuj sprawdzić, czy nie czuć zapachu spalonej gumy. Jeśli wyczuwasz ten zapach, prawdopodobnie zasilacz jest przegrzany i spalił niektóre wewnętrzne części elektryczne. Jeśli tak jest, zasilacz jest uszkodzony i wymaga wymiany.

Jeśli masz dodatkowy zasilacz tego samego typu, tzn. o tym samym rozmiarze styków i mocy, możesz spróbować go użyć, aby sprawdzić, czy zasila lampę LED.

Lampa LED do paznokci nie działa z powodu złego połączenia

Należy sprawdzić, czy połączenie męsko-żeńskie adaptera zasilania z podstawą lampy LED do paznokci jest w dobrym stanie i nie zawiera żadnych substancji oleistych.

Sprawdź, czy połączenie jest dobre

Ponieważ większość lamp LED do paznokci jest obecnie lekka i bardzo przenośna, są one często przenoszone podczas użytkowania. Oznacza to, że połączenie to przechodzi przez wiele cykli podłączania i odłączania. Co gorsza, jest ono ciągnięte, szarpane lub wyginane na boki, gdy ludzie próbują podłączyć zasilanie do lampy.

Jeśli lampa jest narażona na szorstkie traktowanie przy każdym użyciu, metalowe gniazdo i metalowy trzpień wtyczki w końcu się zużyją i połączenie stanie się luźne. Powoduje to mniej niż optymalne połączenie elektryczne.

Co gorsza, prąd stały traci dużo mocy, próbując przejść przez to złe połączenie. Pozostała moc, która dociera do lampy, będzie niewystarczająca do zasilenia zespołu lampy.

Po drugie, należy sprawdzić, czy na styku i na gnieździe nie ma żadnych oleistych osadów. Tłusta substancja może pochodzić z olejku do skórek lub balsamu, który może się przypadkowo osadzić, gdy poruszasz lampą podczas wykonywania manicure żelowego.

Co należy zrobić:

Najpierw należy usunąć oleistą substancję przyklejoną do tego złącza i wyczyścić je alkoholem.

Upewnij się, że lampa jest odłączona od prądu i nie jest podłączona do żadnego gniazdka elektrycznego.

Używając wykałaczki i zawijając mały kawałek bawełny, zrób cienki wacik, aby można było włożyć jego końcówkę do gniazdka lub żeńskiej części złącza po zwilżeniu bawełnianej końcówki alkoholem.

Obejdź wewnętrzną część gniazda kilka razy, aby ją oczyścić. Uważaj, aby nie zgiąć małego bolca w środku gniazda. Pozostaw do wyschnięcia.

Teraz wyczyść męską część łączącą przewodu zasilacza, używając kawałka materiału lub ręcznika papierowego bez kłaczków.

Znajdź mały otwór w środku bolca. Spryskaj go lub zwilż alkoholem. Włóż cienką wykałaczkę i wyczyść ją, wykonując ruchy okrężne. Wykonaj tę czynność dwa lub trzy razy. Wysusz oba końce połączenia suszarką do włosów lub plamką i pozostaw do wyschnięcia na 10 minut, aż cały alkohol całkowicie wyschnie.

W tym czasie należy sprawdzić wzrokowo całą długość przewodu zasilacza, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych obtarć, przecięć lub oddzielenia wewnętrznych przewodów elektrycznych. Jeśli przewód jest przerwany, oznacza to, że jest uszkodzony i wymaga naprawy lub wymiany.

Jak przedłużyć żywotność lampy LED do paznokci

Regularnie czyść połączenie lampy i zasilacza.

Sprawdzaj to połączenie za każdym razem, gdy używasz lampy LED do paznokci. W ten sposób zawsze będziesz mieć pewność, że do lampy dociera wystarczająca ilość energii, co sprawi, że wszystkie diody LED będą za każdym razem emitować światło w optymalny sposób.

W przeciwnym razie lakier w żelu nie uzyska wystarczającej intensywności światła, aby całkowicie się utwardzić. Lakier w żelu może się pomarszczyć lub zrobić pęcherzyki powietrza, a ty będziesz musiała usunąć wadliwy lakier, ponownie go polakierować i ponownie użyć lampy.

Z powodu złego połączenia może się więc zdarzyć, że będziesz musiała spędzić dwa razy więcej czasu na robieniu paznokci żelowych, a Twoja lampa LED będzie musiała pracować dwa razy dłużej.

Jak przedłużyć żywotność zasilacza lampy LED do paznokci

Odłącz zasilacz, gdy nie jest używany. Wiele czarnych zasilaczy będzie stale pobierać prąd, jeśli pozostawi się je odłączone od zasilania nawet po wyłączeniu lampy. Aby sprawdzić, czy zasilacz pobiera prąd nawet wtedy, gdy nie jest używany, wystarczy wziąć go do ręki i sprawdzić, czy zewnętrzna plastikowa obudowa ochronna jest ciepła, gdy nie jest używana.

Jeśli obudowa jest ciepła, przez adapter będzie płynął ciągły prąd elektryczny, co spowoduje jego niepotrzebne działanie. Żywotność zasilaczy jest ograniczona. Ciągłe podłączanie ich do prądu skraca ich żywotność.

Jako właścicielka salonu musiałam wymienić dwa razy więcej zasilaczy niż samych lamp LED do paznokci z powodu niewłaściwego użytkowania i nieostrożnego obchodzenia się z nimi. Te adaptery psują się wcześniej niż same lampy. Producenci lamp LED do paznokci muszą gdzieś pójść na skróty, aby obniżyć koszty swoich produktów.

Jedną z opcji, którą można wykorzystać do obniżenia całkowitego kosztu lampy LED do paznokci jest kupowanie zasilaczy od osób trzecich. Można się o tym przekonać, sprawdzając etykietę producenta na lampie LED i zasilaczu, które są razem. Częściej zdarza się, że pochodzą one od dwóch różnych firm.

Producenci lamp LED do paznokci mogą dołączać do nich tańsze zasilacze o niskiej jakości, aby zachować konkurencyjność.

To nie znaczy, że te adaptery są złe. W dzisiejszych czasach wszystko musi być produkowane w dużych ilościach, aby zaspokoić potrzeby znacznie większej populacji światowej niż kiedyś. Różne rzeczy są wykonywane z jak najmniejszej ilości materiałów i te zasilacze nie są tu wyjątkiem.

Jednak takie produkty są mniej podatne na niewłaściwe użytkowanie lub uderzenia. Trzeba o tym pamiętać, aby odpowiednio używać i dbać o zasilacz i lampę LED. Dzięki takiemu myśleniu Twoja lampa LED do paznokci pozostanie w dobrym stanie przez długi czas.

Jak przedłużyć żywotność płytki drukowanej lampy LED do paznokci

Teraz już wiesz, jak delikatna jest Twoja lampa LED do paznokci i powinieneś stosować dobre praktyki podczas jej używania i obchodzenia się z nią.

Nie należy zginać ani używać nadmiernej siły podczas podłączania lampy do zasilacza. Zapewni to pewne połączenie złącza męsko-żeńskiego i zapobiegnie przedwczesnemu poluzowaniu się gniazda po stronie żeńskiej.

Należy zachować ostrożność podczas przenoszenia lampy, aby jej przypadkowo nie upuścić. Nie należy jej również obijać o inne ciężkie przedmioty.

Lampa UV LED do paznokci nie działa? Użyj zapasowej!

Jeśli wykonujesz swój lakier żelowy w domu, dobrze jest mieć mniej kosztowną, małą lampę LED jako zapasową. Jeśli Twoja lampa LED z jakiegoś powodu ulegnie awarii, zamiast zastanawiać się, co jest nie tak, możesz użyć drugiej lampy, aby dokończyć manicure żelowy i rozwiązać problem z lampą później.

Jedną z najtańszych na rynku akumulatorowych lamp LED do paznokci jest akumulatorowa lampa ledowa Sun o mocy 6W. Kosztuje ona mniej niż 5 dolarów, czyli około jednej filiżanki kawy.

Jeśli nie masz jeszcze dodatkowej lampy LED do paznokci w swojej kolekcji lakierów żelowych, kup ją teraz aby mieć ją pod ręką, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy pierwsza lampa do paznokci zawiedzie. Jeśli tak się stanie, Twoja zapasowa lampa LED do paznokci przyjdzie na ratunek. Sprawdź aktualną cenę na amazon.

Ta lampa LED do paznokci jest kompaktowa. Mieści się w dłoni, więc nie zajmuje dużo miejsca.

Jest zasilana prądem stałym o napięciu 5 V, takim samym jak w smartfonie.

Najlepszą cechą jest to, że można ją ładować za pomocą tego samego zasilacza, który ładuje smartfona. Po pełnym naładowaniu lampy LED do paznokci można jej używać bez podłączonego kabla zasilającego.

Kup ją już dziś, abyś mógł ją szybko mieć, zanim zapomnisz.

Tak więc teraz znasz już wszystkie fakty dotyczące lampy LED do paznokci i wiesz, jak przeprowadzić kilka prostych procedur diagnostycznych i czyszczących, aby utrzymać lampę w dobrym stanie przez długi czas.

Co więcej, nie utkniesz w środku manicure żelowego, jeśli twoja go-to LED lampa zdecyduje się przestać działać, ponieważ masz swoją ulubioną zapasową lampę do paznokci u boku, czekając na użycie.

Miłej zabawy przy żelowaniu.

UWAGA: Kiedy ostatni raz sprawiłaś sobie prezent? Jeśli masz trochę wolnego czasu w domu i lubisz robić paznokcie, możesz otworzyć internetowy biznes paznokciowy lub blog o paznokciach za mniej niż 100 dolarów. Jest to świetny biznes domowy na pół etatu, ale nagroda finansowa jest wysoka, ponieważ może on przynieść Ci dochód w pełnym wymiarze godzin, tak że nie będziesz już potrzebować dziennej pracy.

Powinieneś wiedzieć, co blog o paznokciach może zrobić dla Ciebie i Twojej rodziny finansowo przy inwestycji zaledwie 100 dolarów. Nie pozwól, aby ta okazja przepadła: Dowiedz się, dlaczego blog o paznokciach jest najtańszym internetowym salonem stylizacji paznokci, ale może przynieść tyle samo dochodów, co salon stacjonarny, jeśli nie więcej.

Podaruj sobie finansowy prezent już dziś. To zajmie Ci tylko 2 minuty, aby się o tym przekonać.