GRZYBICA PAZNOKCI: PROSTA, ALE SKUTECZNA DOMOWA METODA LECZENIA

Ostatnio nie zwracałeś uwagi na swoje stopy, ponieważ byłeś zajęty. Teraz przypadkiem spoglądasz w dół na swoje bose stopy i zauważasz dziwny wygląd niektórych paznokci u stóp. Może to być początek grzybicy paznokci.

Grzybica paznokci rozwija się w wilgotnym, ciemnym środowisku. Spocone, zaniedbane stopy noszące buty przez cały dzień będą prawdopodobnie dobrym miejscem do rozwoju grzyba. Po stwierdzeniu obecności grzyba w paznokciach u stóp, leczenie go oraz zapobieganie jego rozwojowi na stopach i w obuwiu to dwa czynniki pozwalające na całkowite wyleczenie.

Ustalenie, czy masz grzybicę paznokci u stóp:

O tym, czy mamy do czynienia z grzybicą paznokci u stóp, czy nie, można się przekonać, porównując paznokcie z innymi zdrowo wyglądającymi paznokciami.

Jeśli po raz pierwszy zauważysz różnice, istnieje duże prawdopodobieństwo, że grzybica pojawiła się niedawno i czas potrzebny na jej pozbycie się jest stosunkowo krótki, w przeciwieństwie do sytuacji, w której pozwolisz, aby zainfekowane paznokcie pozostawały nieleczone przez wiele miesięcy.

Zdecyduj się na leczenie grzybicy paznokci u stóp już dziś

Jeśli po raz pierwszy odkryjesz, że masz grzyba na paznokciach u stóp, powinieneś jak najszybciej zacząć dbać o swoje stopy, aby usunąć grzyba. Powrót do zdrowia paznokci zajmie mniej czasu, niż gdybyś zwlekał z rozwiązaniem problemu i dopuścił do pogorszenia się stanu grzybów.

Nieleczona grzybica paznokci u stóp może w końcu przybrać tak poważny charakter, że będziesz musiał spędzić więcej czasu, wydać więcej pieniędzy i niepotrzebnie nosić w głowie myśl o tym, że masz grzybicę paznokci u stóp.

Jeśli zdecydujesz się rozwiązać ten problem, ten artykuł poprowadzi Cię przez dwa proste i niedrogie kroki, które z powodzeniem możesz wykonać samodzielnie, aby pozbyć się grzyba i przywrócić zdrowe paznokcie.

Co to jest grzybica paznokci?

Krótko mówiąc, grzybica paznokci u stóp to infekcja grzybicza, która rozwija się pod paznokciami. Jeśli nie dopuści się do jej rozwoju, może ona doprowadzić do oddzielenia paznokcia od łożyska, a także do zniszczenia samego paznokcia.

Z tego powodu we wczesnym stadium zakażenia paznokcie u stóp cofają się do wewnątrz i wydają się białe, łuszczące się.

W Internecie można znaleźć wiele informacji na ten temat i dowiedzieć się więcej na ten temat. Tutaj podkreślam, jak można skutecznie leczyć ten problem samodzielnie, jeśli zdecydujesz się zrobić to dzisiaj.

Leczenie grzybicy paznokci w ciągu jednego dnia

Usuwanie grzybicy paznokci u stóp przebiega w dwóch etapach:

Czego potrzebujesz:

 1. Obcinacz do paznokci.
 2. Jeden duży, ale płytki plastikowy pojemnik, w którym można moczyć obie stopy z zapasem miejsca.
 3. 1 galon ciepłej wody z kranu zmieszanej z ½ szklanki soli kuchennej. Taka ilość soli dodana do 1 galona wody z kranu będzie miała mniej więcej takie samo stężenie soli jak woda morska.
 4. Plastikowa szczotka do szorowania o średnim włosiu. Jeśli trudno Ci dosięgnąć palców u stóp, korzystna będzie szczotka z długą rączką.
 5. Suchy ręcznik do stóp.
 6. Mały grzejnik lub suszarka do włosów.
 7. Spray przeciwgrzybiczny.

1. Usuń grzyba z paznokci u stóp:

Procedura:

Przyciąć krótko paznokcie u stóp:

jest to niezbędne, aby wyeliminować wszystkie możliwe wilgotne miejsca na paznokciach u stóp, w których grzyb może pozostać i rozwijać się.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz samodzielnie przyciąć paznokci u stóp, możesz poprosić członka rodziny, który nie wstydzi się dotykać stóp innych osób, aby przyciął Ci paznokcie u stóp.

Innym świetnym rozwiązaniem jest umówienie się na wizytę w lokalnym salonie pielęgnacji paznokci w Twojej okolicy. Poinformuj go z wyprzedzeniem, że musisz skrócić paznokcie u stóp i że masz grzybicę paznokci, aby pedikiurzystka mogła pracować nad Twoimi paznokciami z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności przed i po zabiegu.

Zazwyczaj taka usługa kosztuje tylko około 10-15 dolarów.

Jeśli jesteś w stanie znieść myśl o tym, że inni ludzie dotykają Twoich stóp, doskonałym wyborem będzie podstawowy pedicure.

Profesjonalna pedikiurzystka nie tylko prawidłowo obetnie paznokcie, ale także usunie większość martwego naskórka na obu stopach i między palcami.

Nadmiar martwego naskórka na stopach może spowodować, że stopy będą wilgotne i łatwiejsze do rozwoju dla grzybów. Nie należy nakładać żadnego lakieru do paznokci, ponieważ będzie on siedliskiem grzyba. Podstawowy pedicure kosztuje od 25 do 35 dolarów, w zależności od miejsca zamieszkania.

Po przycięciu paznokci następnym krokiem jest wymoczenie stóp i paznokci w słonej wodzie.

Moczenie i szorowanie stóp:

Znajdź stabilne krzesło, abyś mogła usiąść i przez 20 minut moczyć stopy w roztworze soli i ciepłej wody.

Podczas moczenia paznokci u stóp, użyj szczoteczki do delikatnego szorowania wszystkich paznokci u stóp przez 2 minuty. Takie szorowanie usuwa większość grzybów z paznokci.

Po 15 minutach dobrze spłucz stopy pod bieżącą wodą z kranu i wytrzyj je do sucha ręcznikiem.

Wyrzuć całą wodę, a szczoteczkę i plastikowy pojemnik wyczyść wodą z mydłem.

Suszyć stopy i paznokcie u stóp za pomocą wentylatora lub suszarki do włosów, ustawiając niską temperaturę i niską prędkość przez 5 minut. Dostosuj odległość między stopami a wentylatorem grzejnika, aby ciepło nie poparzyło skóry.

Nie nakładaj balsamu na stopy, zwłaszcza na paznokcie u stóp, ponieważ oleista substancja zatrzymuje wilgoć.

Moczenie i szorowanie stóp wykonuj codziennie przez następne 5 dni.

2. Usuń grzyba ze skarpetek i butów:

Jeśli masz grzyby na paznokciach, dostają się one również na skarpetki i pozostają wewnątrz butów, więc usunięcie grzybów ze skarpetek i butów minimalizuje szansę, że ponownie wylądują na paznokciach u stóp.

Wrzuć wszystkie zanieczyszczone skarpety do pralki z małym wsadem i gorącą wodą. Dodaj 1 filiżankę soli z odpowiednią ilością proszku do prania i pozwól pralce pracować przez 5 minut, a następnie pozwól im namoknąć przez co najmniej 20 minut przed wznowieniem cyklu prania.

Dodanie 1 szklanki octu do pralki również zwiększy skuteczność antygrzybiczną prania.

Wysuszyć wszystkie skarpetki w średnio wysokiej temperaturze.

Grzyba wewnątrz butów można skutecznie pozbyć się jedynie poprzez spryskanie ich roztworem przeciwgrzybicznym. Lek ten jest dostępny w lokalnych aptekach lub sklepach wielkopowierzchniowych.

Obficie spryskać wnętrza wszystkich zanieczyszczonych butów. Umieść te pary w plastikowych torbach na zakupy i zawiąż torbę, aby opary chemiczne mogły dłużej pozostać wewnątrz i działać na grzyba, a nie uciekać.

Uwaga: aby zapobiec zakażeniu krzyżowemu, tego samego dnia opryskaj paznokcie u stóp, upierz skarpetki i spryskaj buty.

Wskazówki:

Skoro masz już spray przeciwgrzybiczy, korzystne będzie spryskiwanie stóp, zwłaszcza paznokci u stóp, za każdym razem, gdy zakładasz skarpetki i buty, przez następne 5 dni. Dzięki temu spray będzie miał więcej czasu, aby zadziałać na grzyby.

Jeśli to możliwe, przez miesiąc noś inne skarpety i buty, o których wiesz, że nie są zakażone grzybem, i przechowuj je z dala od pozostałych. Po trzech tygodniach zrób zdjęcia przed i po, aby móc stwierdzić, czy nastąpił jakiś postęp.

Zasadniczo usuwasz wszystkie grzyby ze swoich stóp, skarpet i butów. Teraz jest czas oczekiwania na to, aby zainfekowane paznokcie odrosły wolne od grzyba.

Jeśli zastosujesz się do dwóch powyższych kroków, to poprawa wyglądu zainfekowanych paznokci u stóp powinna być widoczna już po trzech tygodniach. Jeśli stan się pogorszy, należy udać się do lekarza.

Dodatkowe informacje o innych domowych sposobach leczenia: olejek z drzewa herbacianego, olejek z oregano, ocet, płyn do płukania jamy ustnej, wyciąg z wężownika również mogą być stosowane zamiast słonej wody, ale roztwór słonej wody jest najtańszy i łatwo dostępny w domu.

7 prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec grzybicy paznokci:

 1. Przycinaj paznokcie u stóp co najmniej raz w miesiącu.
 2. Wysusz stopy i paznokcie u stóp przed założeniem skarpet i butów.
 3. Jeśli nakładasz na paznokcie u stóp balsam, wysusz je najpierw, ponieważ wilgoć pomaga grzybom w rozwoju.
 4. Jeżeli Twoje stopy są w butach przez cały dzień lub nadmiernie się pocą, dobrą praktyką jest zmiana w południe na czystą, suchą parę skarpet.
 5. Podczas kąpieli pod prysznicem szoruj stopy i palce szczoteczką, aby usunąć martwy naskórek i pot.
 6. Noś suche skarpety i suche buty.
 7. Na siłowni noś klapki, ponieważ na mokrej podłodze w szatni mogą znajdować się grzyby pochodzące od innych osób.

Wniosek: potrzeba trochę czasu, aby grzyb dotarł do paznokci u stóp, a jeszcze więcej czasu, aby się rozrósł. Niezależnie od tego, na jaki sposób usuwania grzyba się zdecydujesz, powrót paznokci do ich pierwotnego kształtu zajmie trochę czasu.

Bądź więc cierpliwy, ponieważ Twoje paznokcie nie odrosną z dnia na dzień. W międzyczasie stosowanie powyższych 7 kroków przyniesie Twoim stopom i paznokciom wiele dobrego.

Dbaj o swoje stopy i palce, ponieważ to one przenoszą ciężar ciała.

Powodzenia i szczęśliwego stąpania.