SKÓRKI SWĘDZĄ PO PAZNOKCIACH ŻELOWYCH: TERAZ MOŻESZ TO POWSTRZYMAĆ

Po zrobieniu sobie ładnego żelowego manicure w salonie lub samodzielnie, twoje skórki zaczynają strasznie swędzieć i niezależnie od tego, czy miałaś właśnie swój pierwszy żelowy manicure, czy wiele razy wcześniej, zastanawiasz się, co poszło nie tak.

Swędzące skórki po lakierze żelowym, ponieważ układ odpornościowy reaguje na niektóre składniki chemiczne w lakierze żelowym i płynnych produktach używanych w manicure. Jeśli te płynne produkty chemiczne nie mają wystarczająco dużo czasu, aby całkowicie odparować przed nałożeniem olejku do skórek lub balsamu do rąk, pozostaną na skórkach i spowodują ich swędzenie.

Swędzenie ustąpi, jeśli pozwoli się, aby wszystkie płyny chemiczne odparowały z kosmyków.

Na razie dowiedzmy się, co możesz zrobić, aby swędzenie szybko ustąpiło.

Żelowy lakier do paznokci może powodować swędzenie skórek:

Po pierwsze, jeśli masz któryś z poniższych objawów związanych z żelowymi paznokciami, to szybki i prosty sposób w tym artykule może pomóc Ci zatrzymać silne swędzenie:

 • Niekontrolowany świąd na skórkach.
 • Spuchnięte, czerwone skórki.
 • Nic co robisz nie wydaje się zmniejszać swędzenia.
 • Wszelkie podrażnienia na skórkach po żelowym lakierze do paznokci.

Jeśli doświadczasz któregoś z powyższych objawów, wypróbuj poniższe remedium. Pomoże ono zmniejszyć swędzenie na Twoich skórkach.

W tej metodzie są dwa kroki. Najpierw usuwasz cały olej do skórek lub balsam do rąk, który umieściłeś na swoich palcach, a następnie będziesz kontynuował usuwanie wszystkich pozostałych chemikaliów do paznokci, które nadal znajdują się na twoich skórkach. Po wykonaniu tych dwóch kroków, twoje skórki nie będą miały nic, co może powodować swędzenie tak jak przed manicure żelowym.

Szybki, prosty sposób, aby zatrzymać swędzenie skórek po paznokciach żelowych:

Co potrzebujesz:

 1. Jeden duży plastikowy pojemnik, który może zmieścić obie dłonie
 2. 5 szklanek ciepłej wody
 3. 4 łyżeczki mydła do rąk lub naczyń
 4. 1 stara szczoteczka do zębów lub szczotka do paznokci z miękkim włosiem
 5. 1 suchy ręcznik
 6. 1 wentylator lub suszarka do włosów

Procedura:

 • Dodaj mydło, ciepłą wodę do plastikowej miski i dokładnie wymieszaj używając obu rąk.
 • Namocz obie ręce siedząc.
 • Delikatnie szczotkować naskórek na każdym paznokciu przez 30 sekund zgodnie z ruchem wskazówek zegara, okrężnym ruchem.
 • Powtórz powyższy krok, a teraz wyszczotkuj paznokcie okrężnymi ruchami w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
 • Jeśli swędzenie nie zmniejsza się, powtórz dwa powyższe kroki jeszcze raz.
 • Zastąp ciepłą wodę mydłem, jeśli zrobi się chłodna.
 • Wykonuj powyższe trzy kroki przez 15 minut lub w miarę upływu czasu.
 • Wyjmij ręce z plastikowej miski i osusz.
 • Wyrzuć wodę z plastikowej miski. Pamiętaj, że następnym razem będziesz używać elektrycznej suszarki do włosów lub wentylatora grzejnika, więc praktykuj bezpieczeństwo.
 • Z suszarką do włosów lub wentylatorem na niskim poziomie ciepła i niskiej prędkości, umieść obie ręce z przodu, aby wysuszyć skórki.
 • Dostosuj odległość między palcami a suszarką do włosów, tak byś mogła tolerować ciepło przez co najmniej 5 minut.
 • Jeśli silne swędzenie ustępuje, wyłącz suszarkę lub wentylator.

Jeśli twoje dłonie są bardzo suche i chcesz je nawilżyć, możesz, ale zachowaj ostrożność, by nie pozwolić balsamowi dostać się do skórek. Jeśli możesz, trzymaj ręce wolne od balsamu do następnego dnia lub kiedy swędzenie zniknie.

Do tej pory swędzenie powinno ustąpić do poziomu, który możesz tolerować. Minie trochę czasu zanim całkowicie zniknie, ale miejmy nadzieję, że teraz możesz iść spać nie mając swędzenia trzymającego cię w górze.

Powodzenia i słodkich snów.

Wróć do tego artykułu następnego dnia, aby dowiedzieć się, które konkretnie produkty do paznokci wywołują u Ciebie swędzenie.

Gdzie uzyskać pomoc, jeśli masz silne swędzenie skórek po paznokciach żelowych?

Jeśli Twoje paznokcie swędzą późno w ciągu dnia i nie możesz zadzwonić do lekarza lub jesteś zbyt daleko od niego, a ból tak bardzo Ci przeszkadza, możesz uzyskać pomoc online i uzyskać odpowiedź, rozmawiając z jednym z ekspertów medycznych. Możesz wysłać zdjęcia stanu swoich paznokci poprzez SMS i uzyskać dokładną ocenę dla Twojej konkretnej sytuacji.

JUSTANSWER.COM połączy Cię z bardzo doświadczonymi dermatologami. Za symboliczną opłatą, która jest mniejsza niż wizyta u lekarza i nie wymaga umówienia się na wizytę, mogą oni wskazać ci właściwe działanie lub leczenie, które złagodzi twój świąd.

Jeśli po paznokciach żelowych swędzą Cię skórki, nie czekaj. Należy skonsultować się z jednym z dermatologów, aby mogli oni dać konkretne zalecenia dotyczące paznokci, aby zapobiec ewentualnym infekcjom w późniejszym czasie.

Jest to niewielka cena za konsultację z ekspertem i zapobieganie infekcjom.

Jeśli uważasz ten artykuł za pomocny i może on pomóc komuś kogo znasz, proszę podziel się nim lub przypnij go.

Szczęśliwego żelowania.

Ujawnienie: NailsFaq.com jest wspierany przez czytelników takich jak Ty. Kiedy dokonujesz zakupu poprzez linki w naszych postach, możemy zarobić prowizję partnerską i polecamy tylko produkty lub usługi, które nam się podobają, a wszystkie opinie wyrażone tutaj są nasze własne. Dziękujemy. Przeczytaj pełną politykę prywatności tutaj.

Czy jesteś zadowolony ze swojego obecnego salonu paznokci? Jest pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, aby znaleźć najlepszy salon paznokci w pobliżu.

Powiązane artykuły:

Dowiedz się, jak łatwo i prosto zrobić DIY cuticle remover bez szkodliwych chemikaliów w domu.

Kolejny produkt chemiczny, który nakładasz na paznokcie, który powoduje swędzenie skórek, a może to nie być lakier żelowy. Swędzenie skórek po manicure żelowym jest spowodowane brakiem usunięcia z paznokci wszystkich zmywaczy do skórek. Cuticle remover zawiera wodorotlenek sodu lub potasu, który jest używany do zmiękczenia i rozbicia nadmiaru tkanki skórnej do łatwego usunięcia, ale jeśli pozostawić zbyt długo będzie oddziaływać z dolnej warstwy skóry i spowodować swędzenie podrażnienia. Jak tego uniknąć dowiesz się w tym artykule.

Uwaga dotycząca wpisów medycznych:

Artykuły zawierające treści medyczne służą wyłącznie do celów informacji ogólnej. Artykuły takie nie nadają się do (samodzielnego) diagnozowania i leczenia poszczególnych chorób i wskazań medycznych. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.