SPYCHANIE SKÓREK: JAK I KIEDY NALEŻY TO ROBIĆ

Jeśli zależy Ci na tym, jak wyglądają Twoje paznokcie, przerośnięte skórki są nieestetyczne. Chcesz się ich pozbyć, aby nadać paznokciom wypielęgnowany wygląd, a jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów jest ich odsunięcie.

Odsuwanie skórek powinno być wykonywane w ostateczności i w taki sposób aby nie zmieniało naturalnego kształtu przyszłego wzrostu paznokcia. Ponadto przed odsunięciem skórek należy je zmiękczyć ciepłą wodą aby odsłonić część płytki paznokcia, która jest zakryta przez przerośnięte skórki i aby można było wykorzystać więcej powierzchni paznokcia do polerowania lub aplikacji sztucznych paznokci.

Dlaczego odsuwamy skórki?

Wypychanie skórek wykonuje się zazwyczaj w celu odsłonięcia fragmentu płytki paznokcia, który jest pokryty przerośniętymi skórkami. Te skórki przylegają do płytki paznokcia z powodu czynników zewnętrznych, takich jak sucha zimna pogoda, ostry kontakt chemiczny lub nawyk używania gorącej wody do mycia rąk.

Ludzie odsuwają swoje skórki z dwóch powodów, estetycznych lub funkcjonalnych. Pierwszym z nich jest odsunięcie skórek, dzięki czemu płytki paznokciowe stają się większe i można na nie nałożyć więcej lakieru aby lepiej wyglądały. Drugi to zwiększenie powierzchni płytki paznokcia, dzięki czemu sztuczne produkty do wzmacniania paznokci takie jak akryl lub puder do dipów będą miały większą powierzchnię do przymocowania, aby dłużej utrzymywały się na paznokciach.

Dlaczego należy odsunąć skórki?

Skórki są martwym naskórkiem i w normalnych warunkach na zdrowym ciele odchodzą od ciała tak jak martwy naskórek na innych częściach ciała.

Jednak w ekstremalnie niskich temperaturach lub przy użyciu silnego mydła do rąk, martwe skórki zrzucają się wolniej. Będą one gromadzić się u podstawy paznokci i to co widzisz to przerośnięte skórki.

Te przerośnięte skórki mają tendencję do przylegania do paznokci i przesuwania się na zewnątrz. Powoduje to, że faktyczne płytki paznokci stają się mniejsze, a pierwszym działaniem ludzi jest odsunięcie ich do tyłu.

Mimo że przerośnięte skórki nie stanowią żadnego zagrożenia, można je usunąć w sposób naturalny. Jednak ta metoda wymaga czasu.

Powinnaś odsunąć skórki, jeśli chcesz nałożyć na nie lakier do paznokci lub produkty do sztucznych paznokci, takie jak akryl lub puder do dipów. Należy jednak pamiętać o tym aby odsuwać skórki w odpowiedni sposób aby nie uszkodzić nowego wzrostu paznokcia.

Jeśli nowy młody paznokieć znajdujący się u nasady płytki paznokciowej zostanie zbyt mocno uciśnięty, może nie wyrosnąć gładko, a na paznokciu pojawią się później widoczne wgłębienia lub grzbiety.

Odsuwanie skórek: kiedy należy to robić

Nigdy nie odsuwaj skórek, gdy są one suche. Suche skórki mają tendencję do mocnego przylegania do powierzchni paznokcia i powodują, że musisz użyć nadmiernej siły, aby je odsunąć, jeśli robisz to na sucho. Ta nadmierna siła będzie naciskać na korzeń paznokcia i zmieniać naturalny kształt nowych, rozwijających się komórek paznokcia.

Jeśli musisz odsunąć zarośnięte skórki, należy je zmiękczyć, aż będziesz mogła je delikatnie odsunąć lub wyskrobać z paznokci bez stosowania zbyt dużego nacisku.

Jak zmiękczyć skórki, aby je odsunąć?

Skórki zmiękcza się poprzez zastosowanie środków chemicznych do usuwania skórek lub moczenie w ciepłej wodzie z kranu.

Chemikalia do paznokci, które służą do odsuwania skórek, noszą kilka nazw: środek zmiękczający skórki, środek do usuwania skórek, gumka do skórek, środek do złuszczania skórek, aby wymienić tylko kilka.

Wszystkie chemiczne środki do usuwania skórek zawierają roztwory o wysokim pH, zwykle alkaliczne. Alkaliczne rozpuszczą lub spalą tkanki skóry, niezależnie od tego, czy są one żywe czy martwe.

Dlatego też preparaty do usuwania skórek, które są obecnie w powszechnej sprzedaży, mają instrukcję ostrzegawczą, która mówi, że należy je nakładać na skórki i paznokcie tylko przez kilka sekund. Ponadto nadmiar tego środka do usuwania skórek należy spłukać, aby zapobiec dalszemu kontaktowi ze skórą.

Wiele osób, które zignorują tę instrukcję ostrzegawczą, rozwinie swędzenie skórek. Jeśli ten środek do usuwania skórek jest nadal na skórze i jeśli skóra jest wrażliwa, ten środek do usuwania skórek może rozpuścić żywą skórę dalej i spowoduje swędzenie wzdłuż tych linii skórek. Swędzenie to może być od łagodnego do silnego i może utrzymywać się przez wiele godzin.

Z drugiej strony, woda ma zrównoważone pH, więc można ją bezpiecznie stosować na naszej skórze. Dlatego woda jest naturalnym rozwiązaniem, które zmiękcza skórki.

Ja zawsze używam ciepłej wody z kranu z kilkoma kroplami mydła do rąk, aby namoczyć dłonie moich klientów przez co najmniej 5 minut, kiedy wykonuję usługę manicure. Jeśli skórki są zbyt grube i twarde, po prostu pozwalam im moczyć się dłużej przez dodatkowe 5 minut lub aż staną się bardziej miękkie przed przycięciem.

Używając ciepłej wody jako naturalnego środka zmiękczającego skórki, nigdy nie miałam żadnych skarg od moich klientów, czy ich skórki swędzą, czy mają jakieś reakcje alergiczne po usługach manicure.

Niezależnie od tego, który sposób preferujesz lub stosujesz, musisz upewnić się, że Twoje suche, grube skórki są miękkie, aby można je było łatwo odsunąć.

Jak odsunąć skórki

Twoje młode paznokcie są jak glina. Każdy nieprawidłowy lub nadmierny nacisk, jaki na nie wywierasz, spowoduje nieodwracalne wgniecenia, gdy wyrosną.

Najlepszym sposobem na odsunięcie skórek jest użycie płaskiego, tępego narzędzia, a skórki można odsunąć wzdłuż i na powierzchni paznokcia. Nigdy nie próbuj zbyt mocno dociskać lub skrobać u podstawy paznokcia. Każdy nacisk w dół spowoduje, że młode paznokcie zmienią swój kształt.

Niektórzy ludzie, którzy używają swoich paznokci do odsuwania skórek na innych paznokciach, widzą zwykle później na swoich paznokciach wgłębienia, ponieważ zbyt mocno naciskają, aby usunąć swoje przerośnięte skórki.

Cokolwiek używasz do odsuwania skórek powinno być nieco płaskie i niezbyt ostre aby nie wrzynać się głęboko w skórę.

Stosując tę technikę, możesz sama bezpiecznie odsunąć skórki w domu, bez względu na to, czy masz do dyspozycji wypychacz do skórek, czy inne podobne narzędzia.

Narzędzie do odsuwania skórek

Możesz użyć jednego z poniższych narzędzi:

  1. Metalowy popychacz do skórek
  2. Patyczek z drewna oranżowego
  3. Łyżeczka do herbaty

Patyczki z drzewa oranżowego to miękkie drewno, więc są delikatne dla paznokci, ale mogą odsunąć skórki bez uszkadzania samych paznokci.

Owalna końcówka łyżeczki jest podobna do końcówki metalowego popychacza do skórek. Można nią bezpiecznie odsuwać skórki jeśli nie mamy swojego metalowego popychacza. Łyżeczka może być Twoim domowym "majsterkowiczem" do odsuwania skórek.

Jak wycinać przerośnięte skórki

Suche, grube, przerośnięte skórki pozostawione same sobie mogą się rozdwajać lub rozrywać. Co gorsza, mogą one powodować odklejanie się żywej skóry, co może powodować powstawanie paznokci wiszących, które mogą być bolesne i łatwo ulegają zakażeniu. Dlatego też należy je usunąć poprzez przycięcie za pomocą pary nożyczek do skórek.

Skąd wiadomo, które z nich należy przyciąć? Po odsunięciu przerośniętych skórek, przyjrzyj się swoim skórkom na małym palcu. U większości ludzi ich małe palce mają niewiele lub wcale nie mają nadmiaru skórek, a to co widzisz na swoim to idealny kształt skórek, które nie wymagają wycinania.

Użyj tego jako punktu odniesienia i możesz przyciąć przerośnięte skórki na innych palcach. Nie spiesz się, kiedy używasz niedominującej ręki do trzymania narzędzia do wycinania skórek i staraj się wycinać zbyt dużo za jednym razem. Wolisz mieć grubą skórkę niż krwawiącą, która może prowadzić do innych powikłań infekcyjnych.

Również przycinanie skórek jest umiejętnością, która wymaga dużo praktyki, szczególnie jeśli obcinasz skórki ręką niedominującą. W rzeczywistości dokonali Państwo rzeczy, której nie próbował jeszcze żaden technik paznokci: przycinanie skórek klientów za pomocą niedominującej ręki.

Jak często należy odsuwać skórki?

Jeśli zadajesz to pytanie, istnieje prawdopodobieństwo, że masz problem z przerostem naskórka. Podczas gdy przyczyna tego problemu pochodząca z wnętrza Twojego ciała wykracza poza zakres tego artykułu, inne zewnętrzne przyczyny, takie jak zimna pogoda lub używanie silnego mydła do rąk, mogą zostać rozwiązane poprzez lepszą pielęgnację Twoich dłoni i palców. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak usunąć przerośnięte skórki naturalnie tutaj w tym artykule.

Tam, teraz wiesz już wszystko o wypychaniu skórek i co nie należy robić. Mam nadzieję, że poświęcisz trochę czasu na zadbanie o swoje skórki.

Szczęśliwych i bezpiecznych skórek.

Powiązany temat:

Najlepszy DIY cuticle remover, którego możesz użyć w domu.