OVERLAY NAILS: WSZYSTKO CO CHCESZ WIEDZIEĆ

Chcesz, aby lakier na Twoich paznokciach trwał jak najdłużej. Jednak nie wszystkie lakiery do paznokci wytrzymują do dwóch tygodni lub dłużej bez odprysków lub łuszczenia się i zastanawiasz się czy jest coś co sprawia, że lakier na Twoich paznokciach jest trwały.

Paznokcie nakładkowe to naturalne paznokcie, które bez przedłużenia końcówki są pokryte cienką warstwą produktu wzmacniającego sztuczne paznokcie. Dwa główne powody tego zastosowania to fakt, że lakier na paznokciach overlay może trwać od dwóch do czterech tygodni bez odprysków i łuszczenia się, a ponadto dzięki temu lakierowi wzmocnione są również paznokcie naturalne.

Istnieje kilka produktów do sztucznych paznokci, z których można stworzyć paznokcie overlay. Którego produktu użyjesz, aby nadać swoim naturalnym paznokciom nakładkę, zależy od Twoich preferencji i codziennych czynności. W poniższych rozdziałach wyjaśniam szczegółowo wszystkie te produkty.

Akryl overlay

Akrylowe nakład ki na naturalne paznokcie są jednym z najsilniejszych i najtrwalszych sztucznych paznokci. Nie tylko lakier utrzymuje się na akrylach przez ponad dwa tygodnie, ale również akryle nakładkowe wzmacniają naturalne paznokcie, dzięki czemu jest mniejsza szansa na ich złamanie lub rozdwojenie.

Dlatego właśnie paznokcie z akrylem overlay są najbardziej popularne w porównaniu z innymi produktami do paznokci overlay.

Kolejną zaletą akryli overlay jest to, że pozwalają one technikowi paznokci na tworzenie różnych długości nakładek z naturalnego akrylu. Mogą oni wykonać krótkie akrylowe nakładki do długich, a grubość może być odpowiednio modyfikowana.

Kolejną zaletą akrylowych nakładek na krótkie paznokcie jest to, że wyglądają one bardziej naturalnie niż te z tipsami. Dlatego nazywa się je również naturalnymi nakładkami akrylowymi.

Akryl jest jednym z produktów do wzmacniania paznokci, który wymaga dużo praktyki.

Nakładkę akrylową może wykonać każdy technik paznokci, który zna się na akrylach. Nie powinnaś więc mieć problemu ze znalezieniem w pobliżu technika paznokci, który potrafi wykonać dobrą nakładkę akrylową.

Żelowe paznokcie nakładkowe

Kiedy mówi się o nakładkach żelowych, ma się na myśli prawdopodobnie paznokcie nakładane żelem twardym lub żelem budującym. Te dwa pojęcia to różne nazwy tego samego produktu żelowego, który musi przejść pod lampą UV aby się utwardzić lub wyleczyć.

Paznokcie żelowe overlay są stosowane przez osoby, które wolą nosić krótkie paznokcie i nie lubią lub nie mogą tolerować silnego zapachu paznokci akrylowych.

Podobnie jak w przypadku akryli, tak i w przypadku paznokci żelowych osoba pracująca w domu lub technik paznokciowy musi dużo ćwiczyć zanim będzie w stanie stworzyć dobrze wyglądający zestaw tych twardych paznokci żelowych. W przeciwnym razie trzeba będzie dużo szlifować i opiłowywać aby usunąć nadmiar żelu lub stworzyć takie same kształty paznokci na dziesięciu paznokciach.

Naturalne paznokcie wzmocnione warstwą żelu nakładkowego są mocniejsze i lakier utrzymuje się na nich do dwóch tygodni.

Podobnie jak w przypadku akryli, wielu producentów paznokci tworzy zestawy do nakładania żelu do użytku domowego. Można je znaleźć na Amazon.

Największą wadą nakładki żelowej jest to, że jej usunięcie wymaga wiele wysiłku. Aby zdjąć ten twardy lub budujący żel, trzeba go namoczyć w acetonie i ręcznie spiłować górną warstwę żelu, ponieważ jest ona zmiękczona acetonem, dzięki czemu dolna warstwa może wejść w kontakt z acetonem.

Z tego powodu ludzie są mniej skłonni do używania tego twardego żelu jako nakładki na paznokcie.

Podobnie z akrylowymi nakładkami, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem salonu paznokci, który może zrobić dobre nakładki żelowe w pobliżu.

Paznokcie nakładane metodą polygel

Polygel jest połączeniem twardego żelu i proszku akrylowego i był dostępny w 2017 roku. Polygel jest znacznie grubszy niż twardy żel, więc jest łatwiejszy do zastosowania.

Lakier pozostanie na paznokciach polygelowych przez co najmniej dwa tygodnie.

Ponieważ poligel jest częścią żelu i częścią akrylu, usuwanie nakładek poligelowych jest łatwiejsze niż usuwanie twardego żelu, ale nadal trzeba je moczyć w acetonie i spiłowywać zmiękczoną górną warstwę, aby dolna warstwa mogła szybciej wejść w kontakt z acetonem.

Nakładka polygel powinna być stosowana na krótkich paznokciach. Nakładanie polygelu na dłuższe paznokcie nie powinno być unikane ponieważ dużo czasu zajmie opiłowanie wszystkich dziesięciu paznokci do podobnych kształtów i grubości.

Nakładki poligelowe nie mają silnego zapachu, są więc jednym z produktów, które można stosować w domu, nie śmierdząc przy tym tak jak paznokcie akrylowe.

Paznokcie nakładane metodą Dip powder

Paznokcie Dip powder lub SNS to kolejny produkt do wzmacniania sztucznych paznokci, który może być stosowany jako nakładka. Nakładanie paznokci proszkowych jest stosunkowo łatwiejsze niż nakładanie paznokci akrylowych lub żelowych. Technika ta może być opanowana po wykonaniu kilkudziesięciu zestawów paznokci nakładanych metodą dip powder, w przeciwieństwie do kilku miesięcy w przypadku akrylu i żelu.

Nakładanie paznokci metodą dip powder można dostać w salonie w pobliżu lub można to zrobić w domu, ponieważ nie ma on silnego zapachu i dip powder jest stosunkowo łatwy do zastosowania.

Zaletą dip powder jest to, że nie muszą Państwo stosować lakieru do paznokci, ponieważ dip powder ma do wyboru wiele różnych odcieni kolorystycznych.

Kolejną zaletą jest to, że paznokcie nakładane metodą dip powder są łatwe do usunięcia. Wystarczy tylko usunąć górny uszczelniacz i namoczyć paznokcie w acetonie na 5 do 10 minut. Aceton zmiękczy dip powder tak, że będzie można go zepchnąć z paznokci za pomocą popychacza do skórek lub patyczka z drewna oranżowego.

Paznokcie nakładkowe z lakieru żelowego

To są moje ulubione paznokcie nakładkowe.

Lakier żelowy może być stosowany jako lakier nakładkowy z dwóch powodów: lakier utrzymuje się na paznokciach naturalnych dłużej niż dwa tygodnie i dodatkowo wzmacnia paznokcie naturalne.

Lakier żelowy może być nazywany cienkim żelem a więc oferuje niektóre z cech żelu jak wytrzymałość i trwałość.

Żelowy lakier do paznokci jest łatwy do nałożenia na paznokcie, można go po prostu nałożyć pędzlem jak każdy inny lakier do paznokci. Dlatego też mogą Państwo opanować nakładanie lakieru żelowego jeśli wiedzą Państwo jak dobrze polerować paznokcie i wiedzą jak wykonać podstawowy manicure.

Żelowy lakier bazowy wiąże się z naturalnym paznokciem znacznie dłużej niż zwykły lakier bazowy.

Żelowy lakier nawierzchniowy nadaje paznokciom wspaniały, długotrwały połysk.

Żelowy lakier bazowy, żelowy kolor lakieru do paznokci i żelowy lakier nawierzchniowy tworzą razem mocną nakładkę, która pomaga wzmocnić paznokcie.

Nakładanie lakieru żelowego można łatwo zdjąć w mniej niż 20 minut. Pamiętaj, aby usunąć żelowy lakier nawierzchniowy i namoczyć lub owinąć paznokcie w acetonie, można go odepchnąć po zmiękczeniu przez ten silny zmywacz do paznokci.

Wolałbym to żelowe paznokcie nakładkowe, ponieważ są one łatwe do założenia i usunięcia, więc nie wymagają dużo szkolenia i nie uszkadzają paznokci tak bardzo, jak inne produkty. Więcej na ten temat możesz przeczytać w tym artykule STRENGTHEN NAILS AFTER GEL POLISH: ONE SIMPLE HACK.

Owijki jedwabne jako paznokcie nakładkowe

Jest to najstarsza forma paznokci nakładkowych.

Proces ten jest dość żmudny i polega na przyklejeniu kawałka tkaniny na każdy paznokieć.

Do owijania paznokci można użyć różnego rodzaju materiałów: torebki, ręcznika papierowego, cienkiej tkaniny itp.

Powody, dla których jedwab lub włókno szklane są najczęściej sprzedawane to fakt, że są one wstępnie przycięte i posiadają klej, więc są łatwiejsze w obsłudze niż inne produkty.

Główną substancją chemiczną w jedwabiu jest klej do paznokci, który jest bezwonny i może być łatwo i szybko zdjęty z acetonem.

Kiedy w połowie lat 90-tych rozpoczynałam swoją karierę jako technik paznokciowy, jedwabna owijka była jedną z najbardziej popularnych nakładek na paznokcie, ponieważ wiele osób nie mogło się przyzwyczaić do silnego zapachu akryli.

W tamtych czasach podręczniki do nauki paznokci miały nawet rozdział o tym jak wykonać jedwabną owijkę, który w późniejszych wydaniach został usunięty z powodu małego popytu i popularności.

Jeśli chcesz wypróbować jedwabną folię, musisz zrobić to sam, ponieważ niewiele salonów w pobliżu oferuje tę czasochłonną i uciążliwą usługę.

Zestaw do jedwabnego owijania możesz kupić na amazonie.

Wniosek:

Oto jesteś. W ciągu kilku minut znasz historię paznokci nakładkowych, wszystkie dostępne produkty i możesz wybrać, które z nich chcesz stosować w domu.

Szczęśliwego nakładania.