PO WYKONANIU MANICURE ŻELOWEGO MOŻNA OPIŁOWAĆ PAZNOKCIE - JEŚLI TO ZROBISZ

Po wykonaniu ładnego manicure żelowego zdajesz sobie sprawę, że paznokcie są zbyt długie, że albo nie lubisz ich czuć na dłoniach, albo przeszkadzają ci one w normalnym użytkowaniu rąk. Trzeba je skrócić, ale wycieczka do salonu pielęgnacji paznokci jest niemożliwa. Właściwym sposobem na skrócenie paznokci za pomocą lakieru żelowego jest użycie pilnika do paznokci:

 • Oczyść paznokcie alkoholem
 • Skróć paznokcie za pomocą średnio grubego pilnika, wykonując delikatne ruchy z boku na bok
 • Delikatnie wypoleruj ostre krawędzie za pomocą polerki
 • Usuń cały pył
 • Nałożyć żelowy lakier nawierzchniowy na całą powierzchnię paznokcia i na wolne brzegi
 • Utwardzaj przez 45 sekund i wyczyść za pomocą alkoholu.

Sprawi to, że paznokieć będzie krótszy i zminimalizuje uszkodzenie wiązania między paznokciem a lakierem żelowym. Aby dowiedzieć się więcej o tym szczegółowo, co dzieje się z lakierem żelowym i innych sposobów, które można skrócić paznokcie za pomocą lakieru żelowego, czytaj dalej.

Jak prawidłowo opiłować paznokcie po manicure żelowym

Oczyść paznokcie alkoholem

Jak zawsze warto oczyścić paznokcie, aby usunąć z nich balsam do rąk i olejek do skórek, zanim zaczniemy używać narzędzi. W ten sposób narzędzia takie jak pilnik do paznokci, wiertła czy polerka nie zostaną zanieczyszczone.

Do skrócenia manicure żelowego należy użyć pilnika do paznokci lub wiertła do paznokci

Używając pilnika do paznokci lub tarczy do szorowania

Skrócenie paznokci polakierowanych żelem za pomocą pilnika do paznokci lub tarczy do szorowania zmniejszy szansę na to, że istniejący lakier żelowy oderwie się od powierzchni paznokcia. Opiłowywanie paznokci ruchem od boku do boku powoduje mniejsze naprężenia i minimalizuje szansę na zepchnięcie lakieru żelowego z powierzchni paznokcia.

Użycie elektrycznego pilnika do paznokci lub wiertarki do paznokci

Jeśli potrafisz dobrze posługiwać się wiertarką do paznokci, możesz za jej pomocą skrócić paznokcie polerowane metodą żelową, nie uszkadzając ich zbytnio.

 • Załóż okulary ochronne.
 • Włóż wiertło do metalu typu bębnowego lub trzpień z taśmą szlifierską o średniej grubości. Tutaj dowiesz się wszystkiego o wiertłach do paznokci.
 • Ustaw wiertarkę na średnio-wysoką prędkość lub na połowę prędkości i włącz ją.
 • Gdy wiertarka pracuje, powoli i delikatnie przesuwaj wiertło po krawędziach, wykonując ruchy od boku do boku.
 • Powtarzaj powyższą czynność do momentu uzyskania zadowalającego efektu.
 • Do wykonania drobniejszych poprawek użyj szmerglówki.
Najnowszy design mini akumulatorowej wiertarki do paznokci.

Jeśli wszystko co robisz to żelowy lakier w domu, ta najnowsza wiertarka do paznokci jest lekka, przyjazna dla początkujących i wytrzymała. Najlepszą częścią jest to, że kosztuje poniżej 30 dolarów i jest zasilany przez akumulator litowy, więc będzie trwać długo, biorąc pod uwagę, że tylko zrobić żel manicure raz na dwa tygodnie. Dowiedz się więcej o nim i sprawdzić najnowszą cenę na Amazon tutaj.

Delikatnie wypoleruj ostre krawędzie za pomocą polerki

Używając bufora wygładzamy szorstkie, spiłowane krawędzie i lekko polerujemy całą powierzchnię paznokcia, jeśli zamierzamy nałożyć kolejną warstwę lakieru nawierzchniowego. Rób to delikatnie, aby bufor nie odkleił przypadkowo lakieru żelowego od płytki paznokcia.

Usuń cały pył

Ten krok jest ważny, aby stworzyć czystą powierzchnię, dzięki czemu nowa warstwa żelowego lakieru nawierzchniowego będzie gładka i błyszcząca.

Nałóż żelowy lakier nawierzchniowy na całą powierzchnię paznokcia oraz na wolny brzeg.

Należy pokryć całą powierzchnię paznokcia oraz jego wolny brzeg. W ten sposób uzyskasz efekt ciągłego połysku bez nakładających się na siebie linii.

Utwardź przez 45 sekund i wyczyść alkoholem.

Żelową warstwę nawierzchniową należy utwardzać pod lampą LED. W przeciwnym razie nie wyschnie ani nie zastygnie.

Co się stanie, jeśli opiłujesz paznokcie z lakierem żelowym?

Kiedy nakłada się lakier żelowy na naturalne paznokcie, nakłada się go również na wolne krawędzie, aby uszczelnić te krawędzie, które są podatne na złuszczanie lub odrywanie się od paznokci, ponieważ dłonie i palce są narażone na obciążenia wynikające z codziennego użytkowania. Gdy paznokcie są krótko piłowane, te uszczelnione krawędzie znikają i lakier żelowy łatwo się odkleja lub odchodzi od paznokci.

Dlatego też dobrym pomysłem jest nałożenie warstwy lakieru żelowego, ponieważ odtworzy on uszczelnienie.

Opiłuj paznokcie z lakierem żelowym bez żelowego lakieru nawierzchniowego i światła LED.

Jeśli musisz skrócić paznokcie polerowane żelem, a nie masz topu żelowego lub lampy LED, możesz wykonać wszystkie powyższe kroki i użyć zwykłego topu, aby uszczelnić krawędzie.

Ponieważ zwykły lakier nawierzchniowy nie jest tak trwały jak żelowy lakier nawierzchniowy, zaplanuj jego usunięcie i zastąpienie go żelowym lakierem nawierzchniowym, aby uszczelnić krawędzie, dzięki czemu twój żelowy lakier będzie trwały

.

Klej do paznokci lub super glue może być również użyty do uszczel nienia krawędzi, ale musisz być bardzo ostrożna, ponieważ klej ten jest szybkoschnący i jego niewielka ilość może być bardzo droga. Wytnij mały otwór w końcówce, aby móc kontrolować ilość dozowanego kleju, a następnie przeciągnij końcówkę kleju po krawędzi. Podczas pracy z klejem należy nosić okulary ochronne. Nie używaj kleju, jeśli nie czujesz

się pewnie.

Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu jest powrót do salonu, w którym wykonywano manicure żelowy i poproszenie technika paznokciowego o wykonanie tego zabiegu. Jeśli od ostatniej wizyty minęło tylko kilka dni, salon wykona to dla Ciebie bez dodatkowych opłat lub będą one minimalne.

Nie opiłowuj paznokci polerowanych żelem, jeśli nie możesz zakleić ich brzegów zaraz po opiłowaniu

Sugeruję, abyś poczekała, aż będziesz mogła udać się do salonu pielęgnacji paznokci, gdzie będą mogli skrócić paznokcie i odpowiednio uszczelnić ich brzegi za pomocą żelowego lakieru nawierzchniowego. Jeśli skrócisz paznokcie bez ponownego uszczelnienia odsłoniętych krawędzi, ryzykujesz, że lakier żelowy będzie się przedwcześnie łuszczył lub odchodził. Pamiętaj jednak, że jeśli manicure żelowy zostanie wykonany w salonie kosmetycznym, nie będzie on odpowiedzialny za naprawę problemów związanych z łuszczeniem się lub odpryskiwaniem lakieru żelowego, jeśli skrócisz paznokcie samodzielnie.

Nie używaj obcinacza do paznokci, aby przyciąć paznokcie z lakierem żelowym

Jeżeli obcinasz paznokcie cążkami, spowoduje to ich wygięcie i podniesienie lakieru żelowego.Spowoduje to osłabienie wiązania między paznokciem a lakierem żelowym, a lakier żelowy będzie się szybciej łuszczył lub odpryskiwał

.

Wniosek:

teraz już wiesz jakie kroki należy podjąć po obcięciu lub spiłowaniu lakieru żelowego, aby był on trwalszy. Więc jeśli jesteś w takiej sytuacji, upewnij się, co masz dostępne w tym momencie, dzięki czemu można podjąć odpowiednie działania, aby utrzymać długotrwałe cechy swojego lakieru żelowego.

Powiązane artykuły:

Najlepszy sposób usuwania lakieru żelowego: usuwanie lakieru żelowego jest czasem najbardziej przerażającym krokiem, przez który musi przejść każdy, kto nosi lakier żelowy. Najlepszym sposobem na usunięcie lakieru żelowego jest użycie kocyków na palce, którymi owija się nasączoną acetonem bawełnę na paznokciach żelowych. Metoda ta pozwala na wykorzystanie dłoni i palców do innych zadań w oczekiwaniu

na zejście lakieru żelowego. Dowiedz się więcej o tej metodzie i o innych, abyś mogła je stosować w każdych okolicznościach lub w zależności od tego, co masz do dyspozycji.

Najlepsza wiertarka do paznokci do usuwania lakieru żelowego: ta najnowsza wiertarka do paznokci jest przyjazna dla użytkownika, lekka i kompaktowa. Ma kształt długopisu do podkreślania, dzięki czemu idealnie pasuje do Twojej dłoni. Dzięki tej nowej wiertarce usuwanie lakieru żelowego jest o wiele łatwiejsze i szybsze

. A najlepsze jest to, że kosztuje on mniej niż 30 dolarów. Zewnętrzna obudowa wykonana jest z aluminium, więc będzie trwać długo. Sprawdź najnowszą cenę na Amazon tutaj.