JAK WYKONAĆ MANICURE ŻELOWY: TWÓJ POMOCNY PRZEWODNIK

Manicure żelowy jest jedną z najbardziej popularnych usług w salonach pielęgnacji paznokci. Wiele osób wykonuje go również samodzielnie w domu. Czym więc jest manicure żelowy?

Manicure żelowy to połączenie manicure i lakieru żelowego. Zwykły lub tradycyjny manicure z lakierem żelowym utrzymuje się do dwóch tygodni. Dłuższe utrzymywanie się lakieru żelowego jest jednym z powodów, dla których manicure żelowy jest częściej wybierany niż manicure z użyciem starego, zwykłego lakieru. Innym powodem jest to, że lakier w żelu staje się stały po utwardzeniu, więc nie wymaga czasu schnięcia.

W dalszej części artykułu omówimy szczegółowo sposób wykonywania manicure oraz to, jak prawidłowo nakładać lakier żelowy, aby uzyskać manicure żelowy, który może utrzymać się przez dwa tygodnie.

Jak wykonać manicure z użyciem lakieru żelowego

Proces wykonywania manicure z użyciem lakieru żelowego jest taki sam jak w przypadku tradycyjnego manicure z jednym dużym wyjątkiem: powierzchnia paznokcia musi być idealnie czysta, sucha i mieć zrównoważone PH. Dzięki temu lakier żelowy będzie się utrzymywał na paznokciach naturalnych tak długo, jak będzie to oczekiwane.

Jak wykonać manicure z użyciem lakieru żelowego:

Istnieje w sumie 7 kroków do wykonania szybkiego i prostego manicure w domu. Zazwyczaj nie musisz wykonywać ich wszystkich w każdym manicure, ale dobrze jest, jeśli pominiesz lub nie wykonasz któregoś z nich, powinnaś wiedzieć dlaczego i mieć pewność, że nie będzie to miało żadnego wpływu na efekt końcowy.

 1. Umyj ręce. Upewnij się, że usunęłaś tłuste pozostałości wokół skórek i pod wolnymi brzegami i wytrzyj je do sucha.
 2. Usuń stary lakier, jeśli taki jest.
 3. Przyciąć paznokcie do pożądanej długości.
 4. Usuń lub przytnij nadmiernie wystające skórki. Można to zrobić poprzez usunięcie skórek na sucho lub po namoczeniu. Delikatnie wypoleruj całą powierzchnię paznokcia. Wystarczą trzy lub cztery delikatne pociągnięcia w przód i w tył. Przesadzenie z tą czynnością spowoduje niepotrzebne ścieńczenie paznokcia.
 5. Należy wypolerować końcówkę lub wolny brzeg paznokcia, aby usunąć wszelkie zadziory.
 6. Oczyść powierzchnię paznokcia alkoholem i nałóż bonder/dehydrator.
 7. Jeśli producent lakieru żelowego tego wymaga, nałóż podkład. Użyj małego wentylatora, aby wysuszyć powierzchnię paznokcia przez 1 minutę lub susz na powietrzu przez 3 minuty przed nałożeniem bazy pod lakier żelowy.

Z mojego doświadczenia z lakierem żelowym wynika, że zalecałabym, abyś postępowała zgodnie z tymi krokami, tak jak ja to robię, kiedy wykonuję manicure żelowy dla moich klientek. Pozwoli to uniknąć zgadywania, jeśli coś pójdzie nie tak, a w większości przypadków końcowy manicure żelowy będzie doskonały za pierwszym razem.

Ćwicz wykonywanie manicure stosując powyższe kroki, aż staną się one drugą naturą, a będziesz w stanie wykonać manicure jak doświadczony technik paznokci.

Wszystkie powyższe kroki sprawią, że powierzchnia paznokcia będzie sucha, wolna od oleju, balsamu lub wilgoci i stworzy czystą powierzchnię paznokcia dla lakieru żelowego.

Jak nakładać lakier żelowy na naturalne paznokcie

Po wykonaniu manicure, paznokcie są gotowe do nałożenia lakieru żelowego. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego lakieru, lakier żelowy również składa się z lakieru bazowego, kolorów i lakieru nawierzchniowego.

Lakier żelowy jest zazwyczaj grubszy niż zwykły lakier, dlatego też nakładanie lakieru żelowego wymaga pewnej wprawy.

Kolejną różnicą jest to, że lakier żelowy musi być utwardzany pod lampą UV, w przeciwnym razie nie będzie "suchy". Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby mieć pewność, że zrobisz to dobrze za pierwszym razem.

Procedura:

 1. Nałóż lakier bazowy: po nałożeniu żelowego lakieru bazowego na pięć paznokci, utwardź je pod lampą UV LED przez 30 sekund do 1 minuty. Zrób to samo z drugiej strony.
 2. Nałóż pierwszą warstwę kolorowego lakieru żelowego na pięć paznokci i utwardzaj przez 45 sekund do 1 minuty. Zrób to samo z drugiej strony.
 3. Nałóżdrugą warstwę kolorowego lakieru żelowego (jeśli to konieczne) na pięć paznokci i utwardź go przez 45 sekund do 1 minuty. Zrób to samo z drugiej strony.
 4. Teraz nałóż żelową warstwę nawierzchniową na pięć paznokci i utwardź ją przez 1 minutę. Postępuj tak samo z drugą ręką.
 5. Jeśli twój lakier żelowy wymaga czyszczenia, aby usunąć ostatnią lepką warstwę inhibicji, zrób to.

Teraz masz już wykonany manicure żelowy.

Uwaga: Jeśli uwielbiasz robić paznokcie, powinieneś zapisać lub zachować swoje osiągnięcia, wskazówki jak je wykonać i osobiste doświadczenia w osobistym blogu paznokciowym. Są one cenne, nie pozwól im zniknąć.

Jeszcze lepiej, twój dziennik paznokci może również zarabiać pieniądze. Zobacz, jak możesz założyć blog o kolekcji paznokci za mniej niż 4,00 $ miesięcznie.

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas malowania paznokci żelem w domu, aby uzyskać wspaniały rezultat:

Zawsze staraj się nakładać lakier żelowy tak cienko jak to tylko możliwe. Cienki lakier żelowy będzie utwardzał się równomiernie i gładko. Jeśli nałożysz na paznokcie gruby lakier żelowy, nie utwardzi się on prawidłowo i będziesz mieć problemy z marszczeniem się, bąbelkowaniem lub kurczeniem.

Zawsze staraj się pokryć wolny brzeg lub czapeczkę każdą warstwą lakieru bazowego, koloru żelu i lakieru nawierzchniowego. Pomoże to przedłużyć trwałość lakieru żelowego i ograniczy odpryskiwanie.

Trwałość lakieru żelowego wynosi do 2 tygodni przy normalnym użytkowaniu rąk. Oznacza to, że powinnaś powstrzymać się od używania rąk jako narzędzi, a także od zdrapywania lub drapania twardych, szorstkich powierzchni.

Szczęśliwego żelowania.